Jak na trávu v trávě?



host - 180.197 (?) 
9.3.2009 21:54, zobrazeno: 9971x

Dobrý den,

mám na zahrádce pár běžných druhů okrasných trav (hlavně ozdobnici čínskou) a trsy mi prorůstá nějaký druh jílku vytrvalého (nebo co to je). Zkoušel jsem to dnes vyplet, ale moc to nejde. Nemáte na to někdo nějaký fígl? V nejhorším trs ozdobnice vyrýpnu, odplevelím a znova zasadím, ale moc se mi do toho nechce... Druhou možností je nechat to být a doufat, že jílek konkurenci nevydrží...

Díky za rady, V.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 30.243 (?), 10.3.2009 10:22

Dobrý den, bohužel Vám nezbyde nic jiného než vytáhnout a odplevelit. Na trávu v trávě neexistuje nic Jany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 10.3.2009 21:03

A proč Vám vlastně ta malá tráva ve velké vadí? Ten jílek či co to je přece nemůže dvoumetrovému miscanthusu ublížit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.197 (?), 10.3.2009 21:21

Jílek odnožuje jak šílený, tzn. že se postupně roztahuje po trvalkovém záhonu. Ale je fakt, že mi to nějak zásadně nevadí - zkusím to kolem zamulčovat textilí, abych to tomu jílku osladil.

Jinak souhlasím s vámi, že to tragedie není, ale nevypadá to nic moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 11.3.2009 12:15

OPATRNOU aplikací roundupu (když nezasáhnete Miscanthus) by se plevelná tráva postupně mohla vyhubit. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 11.3.2009 13:20

Nemám dobrou zkušenost s opatrnou a selektivní aplikací Roundupu na rostliny blízko sebe rostoucí. I když pouze potřu plevelnou bylinu např. v ovocné školce či na skalce, často i na těch nedotčených, pěstovaných se projeví příznaky herbicidu (zúžené listy, špatný růst, neujmuté rouby, aj). Ke kontaminaci bezpečně nedošlo. Buď hrají roli výpary nebo kontakt kořenů, nevím.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.57 (?), 11.3.2009 18:18

Těžko se radí, když není jasné jak moc je ten trs prorostlý.

Nejedná se náhodou o oddénkatý pýr?

- osobně si myslím, že vyndat a odplevelit nemá cenu. Trs starší rostliny vám to nedovolí.

- Pokud jde opravdu o jílek (tj. trsnatou trávu), vyrýpla bych ji nožem, v tomto období. Pokud je trs Miscanthusu starší a vyrýpnete mu při této činnosti nějaký ten puk, nevadí, zacelí to.

- s Roundapem do trsů trav chodím (páč je zákonité, že se uprostřed uvelebí pampelinda). Miscanthusy obecně obrážejí až poměrně pozdě, normální tráva už má v té době narostlou listovou plochu na kt. se herbicid použít dá.

Nicméně, v tomto případě to neradím, připojuji se k názoru p. Vysloužila. Chce to určitou zkušenost. Také se mi i přes veškerou opatrnost (kornout na bodláku a pod.) a naprostou jistotu, že jsem nepotřísnila Misc. vedle, stalo, že herbicid na Miscanthus vliv měl. Dělala jsem to ale v plné vegetaci.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.57 (?), 11.3.2009 18:23

Ještě opravuji znění odstavce :

s Roundapem do trsů trav chodím (páč je zákonité, že se uprostřed uvelebí pampelinda).

Miscanthusy obecně obrážejí až poměrně pozdě, normální tráva už dávno před tím, než Miscanthus začne růst, má narostlou listovou plochu na kt. se herbicid použít dá.

Tj. aplikace před začátkem vegetace Miscanthusu.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.162 (?), 7.9.2012 21:58

Ten Roundap v předjaří, když ještě neraší okrasná tráva opravdu bezpečně funguje. Není se čeho bát, okrasná tráva v tuto dobu nemá zelenou listovou plochu, kterou by přijímala hrbicid, tak jí to neuškodí. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika