Imperata Cilindrica Red Baron



host - 249.138 (?) 
22.8.2011 11:01, zobrazeno: 6001x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s pěstováním této červené trávy. Je to hodně náročná tráva?? Má nějaké speciální požadavky, krobě slunečného místa? A jako každá tráva, přes zimu se nechává a na jaře se stříhá? Jsem začátečnice a dnes budu trávu vysazovat, tak potřebuji nasbírat co nejvíce informací :-) Děkuji předem. Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 23.8.2011 0:26

Když se objevila v nabídkách, psali, že je choulostivá. První zimu jsem si z obavy vzala přes zimu kousek domů, úplně zbytečně, jak jsem pak zjistila. Choulostivá rozhodně není, už to ani neuvádějí... Jen to sluníčko chce (i kvůli vybarvení). Jinak na zimu přes ni hodím větvičku chvojí (pro jistotu), na jaře ostříhám suché listy. Nedělá trs, rozrůstá se do plochy, ale agresivní není, jen se porost pomalu rozšiřuje.Ať vám roste!!!           Lída

Red Baron
Red Baron
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.138 (?), 24.8.2011 8:14

Moc děkuji, i za obrázek - krása :) Už jsem ji zasadila, v těchto dnech má slunka opravdu dostatek :-) Jsem zvědavá, jak se jí bude dařit. Takže, pokud jsem dobře pochopila, tak na zimu ji nechám být (max. ji přikreji) a až na jaře ostříhám, je to tak? Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 25.8.2011 0:13

Ano, přesně tak. U mne na ni spadne pár listů (opravdu tak hrst) z keře za ní, přes to nahoru dávám 1 větvičku smrkového chvojí. Zjara suché listy ostříhám.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.138 (?), 25.8.2011 6:35

Máte ji moc krásnou :-) Já jsem teprve v začátcích, a jsem moc zvědavá, jak přezije zimu u nás na Vysočině Mám ji u zdi domku, kde na ni od jedenácti hodin do večera praží slunce, ale také tam dost fouká, tak mám trochu obavu, aby nerostla k jedné straně. No, uvidíme, co na to řekne :-) Moc Vám děkuji za vaše odpovědi a přeji Vám příjemný zbytek léta Petra Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.170 (?), 10.10.2011 9:30

Jistě také záleží v které lokalitě máte zahradu. Někde bývá mráz větší a tráva by mohla vymrznout. Raději si ji na zimu přikrejte, nic nepokazíte. Brabi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika