Bambus



Stránky: 1,  2,  3   
M - (1) 
9.6.2004 23:13, zobrazeno: 64861x
Právě jsem zakoupila bambus a vesele mi koření v vodě. Někteří lidé říkají, že bych ho měla zasadit, někteří zase, že by měl zůstat ve vodě... poradíte mi prosím? Děkuju.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 137.227 (?), 5.3.2006 15:56
Milá Martino,také pjestuji bambus.Kořeny ve vodě byli sice robusní,ale na listech a na výšce moc nepřibívalo.Tak jsem ho tedy zasadila do hlíny a bambus vesele roste každým mesícem alespon o 05-1cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.105 (?), 1.4.2006 10:36

Ahoj zahrádkáři, své přítelkyni jsem koupil také ten Bambus co roste ve vodě a vršek je zakroucený do spiráli. Rád bych se dozvěděl něco bližšího o pěstování nemáme ho ani týden a už nám začíná pěkně žloutnout.

Předem děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.144 (?), 2.4.2006 7:46
Ahoj zýhradkár voda vy sa mala dopĺňat, a každé 2 týždne meniť. Záleží, kde je rastlina postavená. Márada svetlo. To s presadením do zeme tiež nie je zlý nápad. ahoj Maja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.27 (?), 15.7.2006 17:39
Má někdo zkušenosti s pěstováním babbusu? Uřízla jsem vršek a zasadila do hlíny.Krásně se rozrostl.Jenže nyní nevím co dál.V květinářství mí tvrdili,že má rád blátivou hlínu.Prý jej nemohu pěstovat.Poradí někdo jak to je?Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.1 (?), 29.8.2006 20:57

Milí bambusáci, To co jste si koupili s obchodním názvem BAMBUS bude dozajista jen část kmene s vegetujícím pupenem rostliny "Dracaena". Je velmi přizpůsobivá, takže pokud ji nedáte do mražáku, nebo do sklepa tak vám poroste. Není vybíravá ani v kvalitě půdy.

Oťas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.181 (?), 4.5.2008 11:49

Podle toho co píšete asi nejde o bambus, ale pravdu má asi následojící příspěvek, že se jedná asi o nějakou formu draceny. Pokud se týká bambusu, přivezl jsem si v krabičce od cigaret sazeničku z jižní Itálie. Za 2 roky mi řekla, že bude v bytě ona, nebo Já.  Šla na kompost. Na jaře tam vyrašila.  Dal jsem ji kamarádovi, ale za rok mi na kompastě začel růst bambus - kousek tam asi zůstal. Nedá se však množit nadzemní částí, která v zimě obvykle zmrzne, ale pouze odrýpnutím kousku podzemní části. Vzhledem k tomu, že rostlina za rok doroste asi do výšky 4 -5 m, je vhodnější ji pěstovat venku. Podle mých skušeností vyžaduje velmi dobře vyhnojenou půdu. Vysoká hladina spodní vody, nebo velmi častá zálivka je nutností. Nejsem zahradník, nerozumím tomu, ale pracuji metodou POKUS - OMYL. Je nutno si uvědomit, že slovo bambus zahrnuje tisíce druhů, jako když řeknete jehličnan. Velmi rád se pochlubím fotem, u mého,,bambusového háje" a nabídnu sazenici tomu, kdo by se chtěl o podobnou nesmyslnost pokusit.  (můj bambusový háj má v letošním roce rozměr asi 50x50 cm, takže nic neprodávám, ale rád bych získal příslib, že pokud to někdo skusí, zdělí mi za sazeničku jak dopadl, nebo nabídne jinou mimořádnost v této oblasti.) Bea.9811 @ seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.163 (?), 16.5.2008 17:58

Milí pěstitelé bambusu, chtěla bych se zeptat jestli jsou bambusy jedovaté? Nikde jsem v literatuře nic na toto téma nenašla. Vím, že některé druhy jsou jedlé- konzumace bambusových výhonků. Taky zvířátka- Panda- se živí bambusem. Mám na zahradě bambus, který dorůstá do výšky cca 40-50cm, je mrazuvzdorný, jen okraje listů jsou suché, nebo oschlé. Listy má široce kopinaté. Rozrůstá se docela slušně. Stejný jsem viděla v Zoo Jihlava. Stalo se mi, že jsem při pletí záhonu ulomila výhon a nějakým nedopatřením či nepozorností se mi dostala vytékající šťáva z ulomenáho výhonu na ret pusy. Ikdyž jsem si to ihned umyla, tak mi ret svíral a pálil. Ret mi neotekl, ale byl to velmi divný pocit. Může to být způsobené, že to třeba obsahuje třísloviny jako slupka banánu??? Mám velké zdravotní komplikace a ráda bych věděla i kvůli malým dětem, jestli se může jednat o jedovatou rostlinu, abychom si dali větší pozor? Za odpovědi předem moc děkuji    Anna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.245 (?), 4.4.2011 1:52

Bambus není jedovatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 4.4.2011 8:52

Cinania jedia bambusove vyhonky, daju sa ochutnat aj u nas v cinskych restikach. No mozno su rozne druhy bambusov a preto sa neda garantovat, ze vsetky su jedle. Mozno len vyhonky su jedle. Je to i s inymi podobnymi rastlinami...  Napriklad lekna su jedovate, ale tropicke lotosy su myslim jedle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika