Systém suchého záchodu



host - 134.51 (?) 
22.7.2011 0:27, zobrazeno: 26353x

Dobrý večer všem, potřeboval bych od vás poradit ja vymyslet systém pod Wc Budkou.Já osobně jsem myslel že by stačilo zakopat pod budku barel do nej udělat trativod a použivat chemii na rozpad pevnych častic např. Sannifresh. Ale bylo mi řečeno že to takhle asi nepujde, Prosím vás mohli by jste mi poradit a podělit se s vašimi zkušenostmi. Byl bych vděčný i za nákres. Vašek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 152.34 (?), 22.7.2011 13:03

Máme v rohu zahrady původní zděnou kadibudku po Němcích, kterou ale používáme jen příležitostně, když člověk pracuje venku a nechce se přezouvat. Systém je následující: jímka zadržuje jen tuhý odpad, tekutý odpad se zasakuje do půdy. Za kadibudkou je ořešák, který přebytek organických látek v půdě zmetabolizuje. Tuhý odpad jsme za 20 let, co domek máme, nikdy nevyváželi (ačkoliv jímka není velká). Pouze přidáváme směs enzymů určených do suchých záchodů, kterou se objem tuhého odpadu zredukuje a záchod není citit. Máme ale výhodu, že nemáme přímé sousedy a zdroj vody je geologicky zcela izolován. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.51 (?), 23.7.2011 22:56

No ja puvodně uvažoval že bych zakopal 300.L Barel na pitnou vodu(Jímka) Do jedné třetiny bych vyvrtal otvor a udělal trativid a čas od času bych tam nalil chemii: Co ty na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.16 (?), 24.7.2011 8:45

Vašku,

nejlevnější varianta provizorního záchodu je Separační toaleta Privy 500, který pořídíš za 1536,-Kč. Viz:

je to bez chemie a pokud jsi kutil, tak si to vyrobíš sám. Otázkou však je, co Ti na to řekne manželka. Pokud u ní převažuje ekologické cítění nad estetickým, tak by s tím mohla souhlasit. Pochopitelně, že to je řešení pro zahrádku, kde není moc jiných řešení.

Ahoj T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.51 (?), 29.7.2011 12:21

Tak to mi manželka, zamítla.Tak budu uvažovat dál.

Prosím přidejte další názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika