Septik bez přístupu



Martin Hl - (1) - 220.230 (?) 
3.11.2017 12:14, zobrazeno: 5564x
Zdravím Vás a žádám o pomoc. Mám možnost koupit chatu v osadě kde je cca 50 zděných chat Orasice-Počedělice. Chata postavena 2002. Kupuji ji z insolvence s úmyslem celoročního bydlení. Stojí ve svahu, cca 300m teče ohře. Problém nastal kdy mi realitka není schopna říct kde je septik. Ani já jsem přístup k němu nenašel. Prý je to napevno do země a takhle to tu mají všichni. Při stav.úpravách pak budu muset septik s čist.vybudovat a nevím kam kopnout. Otázka zní. Je chata pro dvě osoby utáhnout sprchu, pračku, kuchyň s tím, že nemám žádné informace o velikosti a stavu septiku? V okolí jsou všude třípatrové zděné chaty včetně této, nejde mi nějak do hlavy že by honosnější chaty budovali bez kvalitních septiků. Mám obavy o smrad z okolí, chaty a nutného přebudování. Děkuji za názory.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.127 (?), 3.11.2017 13:57

Zkuste se poptat na stav úřadě, jestli tam ještě nemají původní projekt (nebo majitel), tam by měl být septik zakreslen.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.168 (?), 4.11.2017 2:17
Každý septik musí být vyvážecí, nebo máte trativod?Buď je septik s přepadem, který máme na chalupě, kdy je dvojpřepážkový a z druhé poloviny je vývod pro tekutou část.První polovina se vyváží 1x8-10let přičemž se musí naředit tlakovou vodou, jinak to vývěva moc nechce brát.Ale takto se to nedělá (neprojektuje)snad přes 30let 😁.Zkuste pomocí drátu průměr 5 najít poklop, to že je zasypán ze shora zeminou, není nic neobvyklého, na betonovou část by jste měl narazit.A nebo je vývod do řeky 😩?.Protože bezpřepadový septik jinak splachovacím záchodem a ostatním užíváním by jste zaplnil za měsíc, max. za dva 😇.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika