Archeologie na zahradě



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
12.5.2019 17:27, zobrazeno: 1941x

Často je slyšet, že necháváme dalším generacím svět zanesený odpadky, které je budou dlouho obtěžovat. Zamýšlel jsem se nad názorem, že v minulosti tomu tak nebylo. Dnes se domnívám, že to mohlo být i horší. Nemluvě o hygieně (krysy, blechy, toulaví psi, mor, tetanus, vzteklina, neprověřená voda ze studny...) i odpadky se netřídily, jak by se třídit měly. A taky nebyly metody jak je ekologicky zneškodnit. Odpadky se prostě dělily na nespalitelné, které se hodily na hnůj, a spalitelné, které se napřed spálily. Všechno pak končilo na poli či na zahradě. Takže na své staré zahradě dodnes sbírám kousky skla, keramiky a železa. Letos jsem při rytí např. vybral už asi 500 střepů! Takže zahrádkářská doba železná a skleněná je za námi. Zbývá ubránit se době plastové. Máme kontejnery na odpadní sklo, železo i plasty. Jen aby v nich ty odpady končily. V každém případě se z použitých plastů uvolňují mikroplasty, které vytřídit nelze. Myslíte, že jsou opravdu tak škodlivé?

Doba skleněná a železná - dnešní nálezy
Doba skleněná a železná - dnešní nálezy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 238.28 (?), 12.5.2019 17:45
V archeologii se používá pojem "hnojní kultura"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 12.5.2019 18:56

Dnes je to daleko sofistikovanější. Odpady se pečlivě vytřídí, naloží do kontejnerů a odvezou někam daleko na východ. Tam se z kontejnerů vysypou do moře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 12.5.2019 22:15

Nééé, vůbec nejsou škodlivéwink Akorát, že všichni chcí.áme na raka a všichni se diví proč? Jinak... u nás se tedy na hnojiště nic nerozložitelného určitě záměrně neházelo, to by nám děda urazil paprče(ročník 1920, už není) Sama si na kompost taky nic takového nehážu i kdyžwink zrovna onehdá jsem marně hledala umělohmotnou škrabku na zeleninu. Po tom, co jsem zapátrala v paměti, co jsem s ní naposled mohla loupat, jsem neomylně zamířila na kompost a mám ji! Bohužel jsem asi ma.or, protože to se stalo už podruhé a to je fialová!! Nedá se normálně ve slupkách přehlédnoutcheeky Tedy dá, polehčující okolnost... někdy si v kuchyni pořádně nerozsvítím...smiley

Jinak, co běžně nacházím, jsou součástky z kultivátoru, sekačky... onehdá byl pod loubím zakutálený celý kryt disku z kolacheeky a muž nehledalcool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 13.5.2019 12:15

Bude to osm let, co jsem koupil pozemek a udělal z něj zahradu. Bývalý majitel tam měl pole a později jen zaplevelenou louku, kterou nekosil, ale jednou za tři roky zoral. Poslední parcela ve vesnici, takže kdokoliv tam vyvezl bordel a místní stříleli do lahví, což jsem se dověděl až daleko později. Během prvních tří let jsem posbíral a odvezl do sběrného dvora či do kontejnerů cca tři tuny skla. Různých drátu, plechovek, šroubů, řetězových článků atd. takových dobrých 400 kg. A dlaždiček a různé druhy keramiky.....  Ještě teď, po tolik letech, po zrytí zahrady a po dešti nacházím stále sklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika