Nové příspěvky - Ořešáky

Vylepšení a nové funkce pro vás
Vážení uživatelé, rádi bychom vás informovali o veškerých změnách, které jsme v průběhu posledních měsíců realizovali. S cílem vám poskytnout ještě lepší uživatelský zážitek a zpříjemnit vám procházení našimi stránkami, jsme provedli několik... celý příspěvek >
Gigantické ořechy - odrůda?, PP., 13.3.2024
Lebo sa to neujme nikdy, protože roubování ořeců je poměrně věda a bylo vynalezeno docela nedávno. V domácích podmínkách se dá dělat stěží, vyžaduje temperované množárny. Běžným způsobem ořech roubovat nelze.
Gigantické ořechy - odrůda?, host, 13.3.2024
To su pánske orechy, take mali posadene za C-K len páni pri svojich kaštieľoch. Moj pradedko, ktory tam robil pánskeho kočiša raz z takeho orecha vzal vruble, ale ani jeden sa mu neujal, lebo to sa neujme na obyčajnom orechu, aky maju gadžovia.
Gigantické ořechy - odrůda?, host, 31.1.2024
Jsem rád, že jste diskuzi obnovila. Zajímám se o velké ořechy. Můžu Vás poprosit o email. Děkuji Honza
Podle čeho vybrat ořešák, host, 17.12.2023
Já bych jako první zmínil ty roubované versus semenáče. Má zkušenost s roubovanýma je tristní. V roce 16 jsem nasadil tři odrůdy, výška 120-150 cm špičáky. Tři roky prakticky nerostly, dobrá, počkám než zakoření. Nechal jsem se nalákat jak roubované... celý příspěvek >
Mandloň, host, 18.11.2023
Tak pořád jsem to já :-) Pro mne je vypěstovat na jílu v Podkrkonoší (430 m n.m.) a v mrazové kotlince (venku!) vlastní mandli (plod) provokativní osobní výzvou: to když už jsem se a kolikátý rok dočkal vlastních broskví, poslední dva roky několika... celý příspěvek >
Mandloň, host, 17.11.2023
Abych upřesnil, tím,,počkáním" bylo myšleno, že raně kvetoucí odrůdy rozkvetou standardně, ale jejich doba kvetení se má údajně prodloužit než dostanou pyl z jiné odrůdy co rozkvetá později. Samozřejmě že nepokvetou donekonečna v případě že není... celý příspěvek >
Mandloň, host, 17.11.2023
S tím jako že až vědomé čekání (na sebe) tomu moc já nevěřím. Jen to tak někdy může, možná, od pohledu vypadat ale ne jako pravidlo. Z různých důvodů. Navíc (jsem to stále já co zde v posledku přispívá) pro mne v 430 m n. m. a zjevně v okrajové... celý příspěvek >
Mandloň, host, 17.11.2023
Jeden pěstitel mandloní psal, že květy které nemají opylovače čekají na rozkvetení pozdněji kvetoucích odrůd, takže teoreticky by takto počkaly i na později kvetoucí broskvoně. Druhá věc, odstupy v kvetení jsou udávany pro jih kde je mírná krátká... celý příspěvek >
Mandloň, host, 17.11.2023
Odpovídám sobě sám a po delším pátrání na internetu pro ostatní: Ferrragnes má kvést plus mínus (dle území a tam poloha nadmořská výška) v druhé polovině dubna, Tuono a Pfalcer Fruchtmandel dle info kvetou významně dříve, tj. pravděpodobnost... celý příspěvek >
Mandloň, host, 7.11.2023
Oživuji téma s novým dotazem a protože je podzimní doba na shánění a sázení stromků. Letos (2023) je zatím nabídka mandloní ve školkách omezená. Co především do sortimentu. Když už. *** Odrůda Ferragnes a období květu obecně? Aby se mandloně v... celý příspěvek >
Omlazení ořešáku, host, 15.9.2023
Dobrý den, mohl byste se podělit, jak to s odstupem od Vaší akce s ořešákem teď vypadá? Děkuji.
Stroje na lúpanie orechov, KORZÁR, 13.9.2023 Obsahuje fotku
Tieto stroje boli predctavené výrobcom z Turecka používajú ich veľmi dlho na lúpanie orechov.
Jak očkovat ořešák?, Efs, 7.9.2023
Už to víte, Stando?
Co je to za ořešák?, host, 25.8.2023
Já jsem si Červinku ve Školkách Montano před několika lety koupila. Má velmi pěkné přírůstky, plodit začal druhým rokem po výsadbě, ořechy jsou chuťově vynikající, velmi snadno se louskají a jsou poměrně velké - jsem nadšená a mohu doporučit. 
Doba sklizně lískových ořechů, host, 23.8.2023
Nevíte kdy (datum, alespoň orientačně) jsou zralé lískové ořechy v okolí Frýdku Místku? Musím je obrat dříve než ptáci a veverky. Nemám čas na pravidelné kontrolu barvy skořápek ořechů. 
Další příspěvky:  1,  2,  3,  4,  5  
Nové příspěvky z celého diskusního fóra >
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika