Zahradnické nůžky Fiskars - nic moc



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?) 
19.1.2008 18:47, zobrazeno: 61643x

Dobrý den. Více než před dvěma roky jsem si koupil údajně profesionální dvoubřité zahradnické nůžky od jmenované firmy. Dnes mě mrzí, že jsem je v záruce nevrátil. Stály 1100 Kč a nestříhají o nic lépe než nůžky neznámé firmy, které jsem dostal před pěti léty na vánoce v ceně asi 200 Kč. Mezi břity hlavně nahoře prosvítají a nelze je již přitahnout, takže střih hlavně u slabých větévek není čistý.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 19.1.2008 19:16

Měl jsem to štěstí vyzkoušet si nůžky Fiskars dřív, než jsem se rozhodl je zakoupit. A udělal jsem dobře. Tak jako sekyrkám Fiskars se musím poklonit, nůžky této značky nejsou, s ohledem na poměr cena - funkce dobrá volba. A to včetně profesionální řady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.124 (?), 20.1.2008 15:29

Plně souhlasím s názorem pana Vysloužila. Pokoušel jsem se dokonce břity nechat přerovnat na strojní brusce, avšak bylo to dobré pouze tak jeden den používání. Jakmile se střihne silnější větev , dojde k nepatrnému rozeklání čelistí a potom malé proutky nůžky žvýkají.

                                Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 20.1.2008 18:55

Tož to jste mě pánové překvapili. Pořídila jsem před 4 lety Fiskarsky jednobřité teleskopické, protože je vřele doporučil příbuzný, který už je nějakou dobu sám používal. Nemám důvod si stěžovat. Až letos asi bude potřeba brousit. U obyčejných nužek (krátkých) přebrušuju ostří každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.24 (?), 20.1.2008 20:18

Kdysi jsem si ve Švýcarsku v náhodném výprodeji pořídil jednobřité nůžky Oregon. Nedám na ně dopustit. Pokud se některý díl pokazí, je možné si ho jednoduše u Agrolesu Písek dokoupit. Jinak vlastním teleskopické Fiskarsy - dobré než šplhat po tenkých větvích. Pak ještě mám sekeru Fiskars 2400 a to je opravdu komfort při štípání. Ale pokud nůžky na zimní stříhání stromů, tak jedině Oregon.  P.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.107 (?), 20.1.2008 20:34

Mám rovněž teleskopické nůžky Fiskars a jsem s nimi velmi spokojená. Není třeba pořád tahat, přesunovat a podkládat schůdky či žebřík. Nemusím soustavně lést nahoru a dolů. Stříhají čistě a navíc jsou velmi lehké a při práci není třeba vynakládat tak velkou sílu, což je pro mě díky mým bolavým kloubíkům důležité. Takže paráda. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.46 (?), 21.1.2008 14:10

Mám už několik let obyčejné jednobřité Fiskars typ 9613 které jsou na Zelené zahradě.cz k mání za 255,- Kč a naprostá spokojenost... pravdou je, že díky jen jednomu břitu se jaksi nemohou břity od sebe rozevírat... :-) Po těch letech ne zrovna šetrného zacházení mají už menší vůli v čepu, což ale při této konstrukci ničemu nevadí... Takže mohu jen a jen doporučit... J.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 21.1.2008 15:09

Osobně preferuji taky jednosečné nůžky. I mezi nimi mně ovšem  Fiskarsky připadly trochu horší než jiné značky v téže kategorii (lehkost střihu, padnutí do dlaně, střihnutí do drátu aj.). Každému může sedět něco jiného Nůžky s otočnou rukojetí tedy považuji za úlet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 29.2.2008 9:14

Dobrý den pane doktore. Nůžky s otočnou rukojetí pro profesionály nejsou rozhodě úlet. Představte si situaci, kdy máte řízkovat na očko velké množství řízků, což není v profi světě nic vyjímečného. A ta otočná rukojeť přesně kopíruje pohyb, které dělají prsty mimo palec, jenž tuto rukojeť svírají. Pokud máte nůžky z pevnou rukojetí, máte toho za den dost. Ale u firmy můžete řízkovat třeba desetitisíce řízků jen od jedné dřeviny. A ta otočná rukojeť opravdu pomáhá. Ale jak uvádím, je to hlavně pro profesionály. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.2.2008 9:57

To máte asi pravdu.  Jenže nůžky jsou nabízeny hlavně v hobby marketech sloužících převážně (spíš výhradně) amatérům.
   Je s podivem, že  jsem ten anatomicky výhodný mechanizmus neviděl u jiných profi nástrojů - klempířských, krejčovských ani lékařských ortopedických či laparoskopických.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika