Vysavač listí



Stránky: 1,  2   
host - 201.151 (?) 
2.9.2009 21:50, zobrazeno: 34318x

Jaký máte typ a jste s ním spokojení? Bohužel máme hodně stromů a není kam dávat listí, kompost (máme dva) to prostě nepoberou. SEkačku nemáme. Na vysavači se mi hlavně líbí, že listí rozdrtí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.83 (?), 2.9.2009 22:34

Dovolím si Vám neporadit typ vysavače. Měl jsem totiž stejný problém s listím, které navíc není z mých ale sousedovic stromů. Abychom si rozuměli - mám na mysli regulérní dospělé stromy jako např. kaštany, břízy,lípy, topol černý apod.Vrstva listí na mé zahradě dosahuje každý podzim i cca 20 cm vrstvu před slehnutím podzimními dešti.

Když už jsem měl komposty 3 sahající do výše dospělého člověka (ani na ně nevylezete při potřebě trochu je sešlapat),dumal jsem nad řešením jako Vy. Z mé zkušenosti : pokud máte pozemek větších rozměrů a naleznete pro ni ještě další využití - řešte to sekačkou.

Vysavač používají kolegové a věřte mi-není to zázrak. Je rozumně použitelný na malé prostory.Fakt je, že mám sekačku poněkud nestandardní kategorie, která má dostatečný výkon a hlavně dva nože.Jeden normální a druhý nad ním mulčovací. Sekačka má dostatečný sací efekt a listí rozseká na prach. Od té doby, co takhle sbírám listí vše do jara zetleje a po kupách není téměř ani památky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 3.9.2009 10:07

Tiez mi kompost obcas nestiha... V zahradkarovi som cital jednu radu, ked este nedoszrety kompost sa zarylovava na jesen do zeme. CHcem to vyskusat, azda tym nic nepokazim. Dalsie moje opatrenie je, ze posekanou travou mulcujem a konare palim v krbe. Ak by ste starsi i ked nie hotovy kompost zarylovali v zahradke, azda by ste dokazali spracovat vsetko listie.

Zial s vysavacom nemam skusenosti. Ale mam taky pocit, ze sa to na fore uz diskutovalo a nazory boli velmi kriticke na tento typ vyrobku vseobecne. Skuste pohladat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 201.151 (?), 4.9.2009 11:25

Taky jsem přemýšlela nad tím, používat teď na podzim ještě nerozložený kompost - zarýt ho do záhonů, které budou použity až na jaře, jen jsem nevěděla, jestli to je dobře nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 3.9.2009 11:06
Sbírám listí z cca 20 stromů sekačkou. Před léty mne štvalo, že pod stromem ujedu několik metrů a 80 l koš je plný, pročež jsem hrozně chtěl vysavač. Vysavač měl pytel asi na 50 litrů s tím, že rozsekaného listí prý se do něho vejde několikanásobně víc než do koše sekačky. Ve skutečnosti se do pytle vešla asi 1/4 objemu sekačkového koše, takže jsem po 10 minutách luxování došel pro sekačku a vysavač vrátil. Sekačka totiž listí rozseká a napěchuje mnohem více než vysavač. Existuje sice možnost zapnout zpětný chod a listí nafoukat na jedno místo, ale v reálu na pozemku větším než 2 ary je to nepoužitelné. Přestože sekačku nemáte, bych si ji na listí koupil mnohem raději než vysavač. Suma sumárum, stejná zkušenost jako 3.83.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 3.9.2009 22:05

Po vysavači jsem toužil a před pár lety si půjčil profi benzínový - bylo to úžasné, ale jen do té doby, než jsem na tutéž práci nevzal benzínovou sekačku - ta pobere mnohem více listí a podstatně rchleji než vysavač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.151 (?), 3.9.2009 22:22

Díky za reakce. Toho jsem se obávala.:-) Zahradu máme malou, jen 400 m 2, trávník maličký a sekačka je nepoměrně větší investice než vysavač. Ještě zkusím půjčovnu nářadí, ať už na vysavač nebo sekačku. Při nejhorším začnu šetřit na vlastní sekačku.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 3.9.2009 23:12

Sekačka možná je větší investicí, ale oproti vysavači má jednu docela výhodnou vlastnost. Umí sekat trrávu. A na 400 metrů by nemusela být z těch nejvýkonějších s širokým záběrem, možná ani motorová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.151 (?), 4.9.2009 12:57

Na sekání trvy ji využijeme jen na trávníku 2x 3 metry. A listí stejně budeme muset shrabat a pak někde na hromadě projet sekačkou, těžko jezdit sekačkou po záhonech.:-) Ještě to promyslím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 4.9.2009 13:16

Kupte si hrábě, je to nepoměrně levnější.

(Výsledek rozboru: Vysavač je drahý, sekačku nevyužijete)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika