Vrtací a sekací kladivo



SlavekPavlik - (44) - 249.133 (?)
1.6.2009 9:10

Jak už bylo řečeno, to Metabo je spíš na vrtání, používají to hojně elektromontážní firmy, protože potřebují vrtat průrazy a díry na hmoždinky atd, ale na nějaké sekání to moc není.

Doporučuju levné kladivo kolem 5kg a 1000W, za ty peníze to udělá práce až až. Pokud je dost ochotných rukou, tak klidně koupit dvě, ať je vždycky aspoň  jedno provozuschopné a pokud by náhodou přežily obě, tak se na konci jedno prodá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?), 29.5.2009 18:41

Měl bych (asi dost stupidní) dotaz na uživatele kombinovaných kladiv.  Je dvourychlostní převodovka opravdu tak užitečná?   Budu pomalu spravovat barák a tak chci koupit nějakého silného pomocníka v ceně kolem desti tisíc korun. Líbí se mi Metabo UHE 28, které má právě onu zmíněnou dvourychlostní převodovku.  Další možností je například jednorychlostní Makita HR2811FT, která je cca o tisíc korun levnější. Nebo si mám snad něco málo připlatit za neco z pětikilové kategorie?  Výkon je sice dvojnásobný, ale váha taky... Typickou činností pro kladivo bude odstraňování staré omítky a číštění spár mezi cihlami, likvidace starých kachliček z koupelny, vysekávání rýh pro novou elektroinstalaci (v cihlách), vrtání stěny, atd.  Rozbíjení betonu by se konat nemělo (nebo nanejvýš v malém množství).  Než za něco utratím hromadu peněz, tak se raději ujistím, zda mi to bude k užitku. Díky za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.2 (?), 29.5.2009 19:15

Dobrý večer.

Na takovouhle práci si pořiďte určitě něco většího.Ty malé kladiva jsou sice dobré mašinky, ale ne stálé sekání a já osobně s tím Metabem nemám dobré zkušenosti ani na to sem tam přiseknutí šlice.A ta dvourychlostní převodovka je dobrá věc na vrtání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.46 (?), 31.5.2009 21:19

Osobně bych šel do toho Metaba s tím, že prioritou pro tohle zařízení je především vrtání, případně lehčí sekání (omítky). Předpokládám, že UHE 28 by mělo rekonstrukci přežít a potom by dále pokračovalo ve službě (příklepovka je v baráku potřebná pořád).
Na těžší jednorázové práce bych si potom opatřil buď kvalitní kladivo z půjčovny nebo něco levného ze supermarketu s tím, že ho během rekonstrukce v záruce několikrát vyměním - po rekonstrukci bude tak jako tak nepoužitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SlavekPavlik - (44) - 249.133 (?), 1.6.2009 9:10

Jak už bylo řečeno, to Metabo je spíš na vrtání, používají to hojně elektromontážní firmy, protože potřebují vrtat průrazy a díry na hmoždinky atd, ale na nějaké sekání to moc není.

Doporučuju levné kladivo kolem 5kg a 1000W, za ty peníze to udělá práce až až. Pokud je dost ochotných rukou, tak klidně koupit dvě, ať je vždycky aspoň  jedno provozuschopné a pokud by náhodou přežily obě, tak se na konci jedno prodá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 1.6.2009 10:34

Slávku, to co píšete je opravdu velmi zavádějící, až nesmyslné, Metabo UHE multi 28 je výkonostně stejně výkonné, jako to nejlepší v tříkilové třídě od Milwauke, Bosch, etc.

"Děrami na hmoždinky"  jste mne skutečně dobře pobavil,  před několika málo dny jsem byl nucen provádět průraz v cihlobetonovém stropu (8 - 17 cm betonu s jemným štěrklem), vyzrálý armovaný beton, otvor 30 x 40 cm. Odvrtáno dvěma řadami otvorů po obvodu a jednou uhlopříčnou linií a následně odseknuto v linii vrtání. 

Metabo Multi 28 -čas necelé 2 hodiny. Podotýkám, že v linii vrtání byly přímo ve vrtaných otvorech ve třech případech i armatury. Metabo  (jinak vhodné jen na hmoždinky a občasný průraz :-)) prošlo vrtákem, byť za cenu zpomalení armaturami naskrz...

Netuším, jak velké jsou Vaše zkušenosti s touto třídou nářadí, ale právě u sekacích prací  je někdy velmi obtížné tříkilové kladivo dostat z rukou zaměstnanců, protože se s ním pracuje podstatně příjemněji, než s pětikilem a s metabem tříkilem se často vrhají do dlouhodobých prací demoličního charakteru, na které ale tato třída není určená a mělo by se vzít do rukou pětikilo, nebo desetikilo..

Na opravdu masivní demoliční práce je samozřejmě lepší výkonější třída, pokud je tazatel limitován finančně, doporučil bych mu ale nejspíš opět něco okolo 4 kil - např FERM POWERLINE FDHD - 1100K, třebaže nejsem přítel noname, tak tato řada Fermu kvalitou převyšuje hrůzy z BAUBAU o dva řády.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.166 (?), 1.6.2009 13:02

Tady musím naprosto jednoznačně souhlasit s Alím. Tazatel potřebuje stoj na (pro mě) lehké práce a nedovedu si představit, že třeba někdo bude odsekávat kachličky pětikilovou potvorou. A pokud nechce (jak píše) demolovat beton, je pro něj pětilikový stroj naprosto k ničemu.

Ač jsem příznivce neznačkových vrtacích kladiv (jako panelákový člověk, který sem tam vrtá max. 8mm díru na hmoždinku) do baráku patří stroj trvanlivý značkový. Tam těch "děr" bude časem podstatně víc.

Spíše je otázkou, zda mu k něčemu budou ty dva kvalty - což je hlavní otázka a jako taková je mířena přímo na majitele takového stroje.

Takže Chemický Alí - jak to je s těmi dvěma rychlostmi? Kterou používáte nejvíc (asi menší) a tu druhou ponejvíce pro jaký účel?

Taky mě to zajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 1.6.2009 13:45

Máte z velké části pravdu - používám nejvíc příklep s vrtáním, sekání a na šroubování niží rychlost převodovky, vyšší rychlost, s tou jsem snad pracoval jen při vrtání mnoha děr do heblu.:-))

Samozřejmě lze rychlosti dále regulovat elektronicky, ale na tento regulátor sahám opravdu výjimečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.46 (?), 1.6.2009 19:07

No já mám UHE 28 a používám obě rychlosti - nižší jak popisoval Alí hlavně pro příklep, sekání a vrtání větších průměrů (tam jedu bez omezení rychlosti naplno). Druhou (vyšší) rychlost používám pro vrtání menších průměrů (tak do 6mm) do kovu - přece jen je to rychlejší - v tomto případě ale používám elektronické omezení otáček (záleží na maximální řezné rychlosti pro daný typ a průměr vrtáku) - kdybych to pustil naplno tak vrták spolehlivě zničím.
No a samozřejmě využívám elektronické omezení při šroubování - musím říct, že UHE 28 si v tomto směru nechá dost líbit (vysoký kroutící moment při minimálních otáčkách = vysoké namáhání) - řekl bych, že uváděné papírové kroutící momenty jsou brány s velkou rezervou a že METABO ze sebe ve skutečnosti dostane víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?), 1.6.2009 19:20

Děkuji všem za reakce. Byl jsem se dnes podívat v obchodě a to UHE 28 Multi vypadá výborně. Druhým favoritem je Makita 2470, výkonově obdobná jako Metabo, ale mnohem levnější.  Zajímavým zjištěním je to, že v Polsku jsou Metaba podstatně lacinější. Asi si udělám výlet za Olzu a když v Cieszynie nic nekoupím, půjdu u nás do té Makity.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.71 (?), 2.6.2009 8:56

Jen tak pro zajímavost, na kolik v Polsku UHE 28 plus přijde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika