Vrtací a sekací kladivo



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?)
20.5.2009 6:38
tu flexu víc šetřím, abych ji právě neupekl. Vedu v patrnosti.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 70.100 (?), 19.5.2009 14:37

Řezal a přeřezával jsem leccos, rozhodně více než dvě tašky a pár cihel. Několik "párů" plotovek z běžného betonu naprosto bez problémů. Ale nehodlám sem dávat výkaz prací. Nepotřebuju rozřezat Hoover Dam. Potřebuju mít po ruce nástroj na občasné rychlé použití. Opravdu jsem spojkojený uživatel low-endu. Názor na profi versus hoby nářadí jsem napsal výše. Víc k tomu nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 19.5.2009 14:53

OK, vždyť jsem psal, že vás štěstěna miluje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 19.5.2009 22:58
Tak jsem to tentokráte zkusil v OBI s Asistem. Zkouknul jsem i profiflexy na pultu-Bosch, Narex a tuším Makita jo a ještě zelený Asist za 2700, asi. Všechny větrání, žádný filtr, těžko říct, jak to vypadá uvnitř, možná lepší ložiska, ale elektrika asi stále na ráně.

Tak jsem zkouknul hyperflexy, jedna 2000W za 1200,- a druhá 2400W za 1700. Vzal jsem si tu levnější, že na zničení to stačí. Vzpomněl jsem si na obalení větracích otvorů náhubky, tak ty jsem koupil v druhém krámě.

K tomu jsem přidal kladivo CMI, že prý reklamace jsou u nich rychlejší než u Asistu, navíc bylo za 1890Kč a 1500W, Asist 1990 a 1100W. Při zkoušce na baráku jsem dbal místní dobré rady, že na kladivo se nemá tlačit a kladivo tedy stále žije. Má řekl bych asi 1,5cm krok toho pístku, když se stiskne spoušť, tak hlava odjede od těla o tuto vzdálenost a tlačením se o tuto vzdálenost narazí na doraz. Takže jde docela dobře poznat, kdy už se tlačí moc. Nástrojem se při sekání nedá otáčet, takže když je potřeba použít plochý sekáč, musí se zastavit na režimu vrtání ve správné poloze. Ale zase se to při pikování neotáčí tam kam to chce samo. Jo a kladivo má silnější rukojeť, tak se mi trochu hůř drží.

No a s flexou to dopadlo tak, že jsem nakonec u mámy v práci objevil slabé molitany z bedýnky od ovoce, tak jsem je omotal okolo otvorů a šel řezat asfalt. Prachu tři pr... le, ale flexa zatím ty dva řezy přežila.

Zkusím sem přidat fotky toho skvělýho tuningu a fotky té přizdívky. Mám možnost si půjčit zadara i kompresor s pikovačkou, ale bojím se otřesů, aby mi nespadla půlka baráku. Raději to udělám pomaleji, ale bezpečněji.

Flexa před 1
Flexa před 1
Flexa před 2
Flexa před 2
Flexa po
Flexa po
přizdívka
přizdívka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SlavekPavlik - (44) - 34.229 (?), 19.5.2009 23:46

Na odsekání té přizdívky (přibetonovávky) sis měl půjčit větší profi kladivo v půjčovně a měl bys to za třetinu času.

Ta flexa se ti brzo upeče, přes ten molitan to nebude moc větrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 20.5.2009 6:38
tu flexu víc šetřím, abych ji právě neupekl. Vedu v patrnosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 20.5.2009 8:09
Pedro, ty výdechy u kotouče zakrývat nemusíte, tudy se do flexy prach nedostane. Jinak bych místo molitanu použil roušky na obličej. Jsou vypouklé, takže mají větší povrch a kladou menší odpor než molitan. Jinak přeju, ať to vydrží :-). Pokud čistě náhodou zavítáte do půjčovny nářadí, vyhněte se kladivům narex, nejsou nic moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.74 (?), 20.5.2009 13:44

jj, zakrýt jen vstupy vzduchu, výstupy nechat volné. A použít něco prodyšnějšího než molitan - bál bych se upečení i při běhu naprázdno ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 98.74 (?), 20.5.2009 19:29
Otec mi říkal (já to nezkoumal), že u hlavy je sání, u "spouště" je výdech. Zakryl jsem to obojí a dělám stylem 5-7 řezů, pak flexu na schody do sklepa (chládek) a hurá dělat s kladivem. Jde to rychle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.166 (?), 21.5.2009 9:48

Podle fotky jde poznat, že u hlavy je výdech - molitan je tam čistší. Jde to vyzkoušet jednoduše: Zapnětě flexu na volnoběh a přikládáním ruky k výdechům poznáte jestli to saje nebo naopak vyfoukává. Pokud si nejste jistý, tak u zahřáté flexy půjde z výdechů teplý vzduch, kdežto u sání se bude "motat" vzduch studený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.71 (?), 21.5.2009 15:28

Jak už bylo uvedeno, zakryl bych jen vstupní otvory (u výdechů to nemá smysl) a místo molitanu (neprodyšné) nebo roušek (neohrabané, špatné možnosti připevnění) bych použil rozstříhaný pytlík do vysavače - materiál je mimořádně prodyšný, ale zároveň velmi dobře filtruje no a manipulace s ním je stejná jako s molitanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika