Vertikutační hrábě



host - 57.57 (?) 
9.3.2012 17:40, zobrazeno: 14550x

Dobrý den,

můžete mi poradit, zda je použití vertikutační "hrabátek" srovnatelné s užitím vertikutátoru (ať už el. nebo benzinového). Mám jen cca 100 m2 trávníku, pokládal jsem ho vloni na jaře (koberec) a stroj na vertikutaci na takovou malou plochu kupovat nemíním. Spíše nevím, zda mi budou stačit ty hrábě nebo si mám vertikutátor zapůjčit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 9.3.2012 17:48

Práce s hráběmi = otročina. 100m2 je na hraně, já bych si ale i na tuto plochu vertikutátor půjčil. Hrábě bych použil pouze na detaily, kde ve s vertikutátorem nedostanu (například kolem obruby, skalky...) anebo ještě lépe vůbec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.57 (?), 10.3.2012 8:28

dospěl jsem ke stejnému názoru....-)

Každopádně ty hrábě nezavrhuji, jak píšete - na detaily se budou hodit. Ale můžete mi někdo doporučit, o které se zajímat? Já našel na 2 značky, Gardena a něco v Mounfieldu, ale moje zkušenosti s těmito výrobci nemám úplně nejlepší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.3.2012 10:00

Naprostý souhlas, ver. hrábě akorát tak na doladění, max. na nějaký ten metr čtvereční. Po zkušenosti s půjčovnou, kdy jsem zaplatil tři kila a stroj ani nedošáhl do zeminy (opotřebované nože), jsem investoval dva tisíce do elektrického. Na ten můj kousek trávníku to stačí a stejně ho použijete jen dvakrát do roka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.57 (?), 6.5.2012 15:05

Hrabě fungují, ale problém je, že po třech hrábnutí jsou "zacpané" a musí se pracně vyčistit. A tak pořád dokola. Při troše fyzické námahy a na malou plochu se to dá. U elektrického je problém, že pokud nemáte ideálně rovný povrch tak účinnost je diskutabilní. Ale je to méně pracné a nože mají díky rotaci samočistící schopnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 6.5.2012 22:12

Při práci s těmito hráběmi, je nesmíte při zpětném pohybu zvedat, ba naopak ještě přitlačit. Pak se při tomto pohybu samy vyčistí. No a vytrhaný trávník následně shrábnete druhou stranou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.57 (?), 11.5.2012 5:56

tak jsem pouzil na ten svuj travnik (100 m2) vertikutacni hrabe: dost narocnej ukon, doporucuji pro zlepseni fyzicke kondice:-), ale vyhrabal jsem asi 6 - 8 kolecek suche travy. Moc se mi to ale nezdalo, tak jsem si pujcil jeste vertikutator (Alko, jeden z tech nejlevnejsich el. typu) a za tyden jsem to zopakoval - dalsich cca 6 kolecek. A rekl bych, ze pouziti stroje je 100x lespi (a ucinnejsi), coz znamena, ze pristi investice do zahradky bude... vertikutator

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika