Trojnohý teleskopický žebřík na ovoce



PavelRabek - (43) - 145.17 (?) 
22.9.2012 10:20, zobrazeno: 12217x

Na zahraničních webech jsem narazil na zajímavý žebřík, tzv "tripod ladder" pro trhání ovoce ze stromů.

Jedná se o žebřík se širokou základnou a vzadu s nohou. V diskusích si tento žebřík lidé velice chválí. Viz například 3 Leg Adjustable Tripod

Velice se mi líbí, že některé modely mají teleskopické všechny 3 nohy.

Protože mám svažitý pozemek s teráskami (a ještě terásky samotné jsou v mírném sklonu), je tento teleskopický pro mě jediný přijatelný žebřík. S klasickým čtyřnohým žebříkem u mě nikdy nevytvořím stabilní rovinu.

Nesetkal se někdo s tímto žebříkem? Nevíte, jestli jej nějaká česká firma prodává nebo vyrábí něco podobného?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 20.10.2012 21:12

Sháněl jsem loni taky třínohé žebříky.  Po teleskopických jsem nekoukal...

Jsou to tradiční japonské žebříky. Původně je dělali z bambusu. Z Japonska je do Evropy dováží jedna belgická společnost. Dají se sehnat i čínské...

V ČR se dají sehnat železné (jsou dost těžké). Prodává je OCN Nedbal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel Skála - (15) - 170.26 (?), 10.12.2012 21:58

Viděl jsem ho u pana Tchoře - šlechtitele a autora Bohemie. Jednoduchý a lehký. Šikovný truhlář ho dokáže vyrobit.  Je to jako polovina štaflí v nichž poslední příčka nahoře je kulatá a na ní navlečena vzpěra s kulatým otvorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.163 (?), 20.2.2018 13:54

Něco podobného možná i lepšího jsem našel na internetu... zadejte třínohé žebříky Henchman. Je to anglická značka. Docela drahý, ale co jsem přečetl tak do svahu ideální a z hliníku... takže lehoučké.

Pro toho, kdo to využije asi k nezaplacení. Českého prodejce jsem nehledal!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 21.3.2018 14:18

Zajeďte do Tirolska


nepřekonatelný loan
nepřekonatelný loan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.117 (?), 23.3.2018 13:52

Před nějakými 20 roky jsem trhal jablka v SudTyrol a tam tyto žebříky používají. My měli kovové s velmi širokou základnou a jednou opěrnou nohou a byly velmi bezpečné- aspoň tak se mi to tenkrát jevilo. Dnes s plus 20 roky a plus více kily by to bylo horší, ale za to ten žebřík nemůže.
IvanHorseman 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 23.3.2018 14:57

Ano, pokud myslíte ten tyčový loan, pak mám stejnou zkušenost z Tyrol - byl famózní - bezpečný (ne že bych z něj nikdy nespadlfrown) i v prudkém svahu se patka zapíchla do země a vršek vložil do jakékoliv rozsochy. Nohu si člověk zaklesl mezi příčky, takže mohl trhat oběma rukama do bedýnky přes rameno (Schlotter?). Bezkonkurenčně se dal vložit kamkoliv dovnitř koruny.Klidně bych si nějaké menší provedení pořídil domů i za tu cenu od 170e, jenom nevím, jak bych ho přivezl. Je div, že s něčím podobným nepřišli sadaři v jiných částech Evropy. Ale myslím, že i v Tyrolích vymře - dnes už se tam velké stromy prakticky nepěstují, vřetena pak sklízejí z plošin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.117 (?), 1.6.2018 19:49

Nee, z těch 3 fotek o příspěvek výše se jedná o "trojnožku" dle první fotografie. Ale byl kovový / odhadem cca 1" ocelové trubky/ Až tak těžký nebyl a jen se přenesl od stromu k dalšímu. Dole byly špice a takový talířek, který zabránil velkému zaboření. Na trhání jablek jsme měli na prsou či břiše takový vak- dole otevřený, který se přehnul a zajistil, natrhal a pak se otevřel a opatrně tímto rukávem vysypal. Název už si nepamatuji. Plastové boxpalety byly "kyste" a ty se nechaly plné přes noc / asi vychladnout???/ a ráno se odvážely do skladu. Co si pamatuji, tak hospodář ráno také kontroloval zdali na jabkách nejsou otisky od prstů, které by namáčkly jablka.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika