Tlakový postřikovač s pístovým nebo membránovým čerpadlem?



Stránky: 1,  2   
host - 54.27 (?) 
11.4.2012 20:50, zobrazeno: 16713x

Prosím o radu -  byl mi vybrán zádový, ručně ovládaný, tlakový postřikovač SOLO 473 - nevíme ale, zda je lepší typ čerpadla píst nebo membrána - máte někdo zkušenosti? Děkuji. Elena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.242 (?), 12.4.2012 0:57

Dobrý večer! Volil bych jedině membránový po zkušenostech téměř dvaceti roků v lesnictví. Nejvíce používáme postřikovače s membránovým čerpadlem fy. Solo, Cooper a Pegler. Snesou dlouhodobé zatížení a jsou téměř bezúdržbové.  Tyto druhy postřikovačů používáme také na kašovité repelenty proti okusu zvěří, dále na ochranu sazenic proti klikorohu borovému, ochraně dřeva před dřevokazným hmyzem, ochraně lesních kultur proti buřeni (trávě). S tímto typem čerpadla můžete používat agresivnější druhy chemikálií, samozřejmě mimo hořlavin a leptavých látek. Membrána není choulostivá na drobný nepořádek v postřikovači, který se Vám i přes dokonalejší nalévání vody přes síto dostane dovnitř. V neposlední řadě je schovaná v mechanizmu postřikovače a během několika minut po x letech se dá snadno vyměnit. Pokud se vám do pístové čerpadla dostane nějaký nepořádek, hrozí poškození pístu a těsnění. Výhodou pístové Solovky, je vyšší tlak, ale pro naší práci je to nepodstatný rozdíl. Sám membránové Solo a CP mám a dost je v sezoně používám. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 12.4.2012 8:42

Pane Romane, díky. Máme Pilmet, k úplné spokojenosti sloužil víc jak 30 let, ale včera prostě odmítl spolupracovat, vynechává tlakování, protíká (i po výměně těsnění) ovládací ventil - u páčky. Hledáme náhradu, která by nebyla na jedno použití., koupíme tedy membránové SOLO. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.4.2012 11:59

Řešil jsem s Pilmetem před pár lety podobný problém. Nahradil jsem ho pístovým Solo stejné velikosti (podoba obou postřikovačů je až nápadná, kvalita zpracování ale nesrovnatelná) a jsem s ním taky spokojen. Membránový jsem nezkusil, takže porovnat nemohu.  Nemáte-li samé malé stromečky, doporučuji přikoupit ještě teleskopický nástavec (originál půlmetrový je málo), příp. pár trysek.
   Nevýhodou zádových postřikovačů (/Pilmet i Solo) je poměrně velké residuum postřiku v nádobě (cca 0,5l). Příliš se  proto nehodí k postřiku jen několika menších stromků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.27 (?), 12.4.2012 13:45

Pane doktore, děkuji, potřeba většího je právě na větší stromy a na pole, teleskopický nástavec mám slíbený - lozit po žebříku s postřikovačem na zádech je docela nepříjemné,  a taky už na to nějak nemám. Na menší stromky - pár angreštů, sem tam nějaká mšice nebo kde potřebuji méně postřiku řeším šikovným postřikovačem s nastavitelnými tryskami na PETku do ruky. Moc toho nestříkám, ale kadeřavost, monilia, rez hrušková, plíseň na rajčatech a okurkách, mandelinky - tam se bez chemie neobejdu, ach, jo. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.27 (?), 12.4.2012 13:47

Prtomiňte, ještě - který je kvalitnější? E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.242 (?), 13.4.2012 0:32

Dobrý večer! Jsem rád, že jsem Vám mohl pomoci. Teleskopický mosazný dvoudílný nástavec na Solo jsem také používal. Myslím délka je kol 150cm. Před několika lety jsem nahradil nástavec motorovým Stihláckým rosičem, kde je komfort na místě. Kupoval jsem ho hlavně na velké plochy na ochranu lesních kultur, ale hojně jej využívám v sadě. To jen tak na okraj. Zkušenosti s tel.nástavcem jsou vcelku uspokojivé. Jak je nástavec dlouhý, tak Vám bude trochu lítat do stran a možná vás bude bolet ruka, kterou budete držet pistoli. Jinak se s ním dají postříkat i větší stromky. Ptáte se na kvalitu Sola a Pilmetu? Každý si chválí, to,co má doma. Nevím, jak je na tom Pilmet s dodávkou náhradních dílů a servisem, ale u Sola toto není žádný problém. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 13.4.2012 18:09

Samozřejmě je kvalitnější Solo. Teleskopická trubička, co mám, není mosazná, nýbrž z nějakého uhlíkatého plastu. Je lehoučká (dost drahá), problém je, že s délkou nástavce a výškou stromu výrazně klesá mohutnost rozstřiku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 13.4.2012 19:47

Díky za všechny rady, nakonec dnes přišel Solo 15 l s pístovým čerpadlem - kluk si nechal poradit ještě přímo od prodejce a prý, když bude čistá voda, žádné emulze, nemuselo by to píst zanášet, membránový má údajně nižší tlak a na vyšší stromy by to bylo málo. Proti Pilmetu se mi zdá mrňous, nástavec ještě nemám, ale bude. Ještě jednou děkuji. PS - jak najdu foťák, dám foto postřikovače na PETku. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 13.4.2012 22:49

Pan prodejce má určitě bohaté zkušenosti s ručními postřikovači. Když bude čistá voda a co když nebude? Jednou jsem si musel nabrat vodu na dodělání postřiku z rybníka a vše bylo v pohodě. Vy na zahradě emulzní přípravky zřejmě používat nebudete, my je v lesnictví používáme. Nerad bych přemýšlel o tom, co do postřikovače mohu nalít. Proto na profesionální používání volím membránové čerpadlo. Není to úplně až tak pravda, že by Vám membránový postřikovač nestačil na postřik stromků, kvůli nižšímu tlaku. 15 litrů? Není to moc? Stačil by 12l. Mám také 15l Solo a nikdy jsem si ho plný nenalil. Nalévám si max. 10l. Přeji ať Vám postřikovač dobře slouží.  Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika