Stojan na vrtačku Lidl



host - 174.53 (?) 
13.12.2015 15:37, zobrazeno: 8580x

Prosím, máte někdo stojan na vrtačku z Lidlu? Je stabilní, stačí na hobby použití? Děkuji. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 42.216 (?), 15.12.2015 0:56

Koupil jsem ho za 399Kč v 11/2013 na chatičku s tím, že tam nechávám jen levnější věci, u kterých nebude tolik mrzet, až mě vykradou nebo aby ani nelákaly ke krádeži. Tento parametr stojánek splňuje ale s kvalitou je to trošku horší.

Stojánek v podstatě funguje. Objevil jsem problém při vrtání asi 3mm tlustého hliníkového plechu, že díra je oválná a má šikmé(jakoby kosoúhelníkové) hrany (které by měly být svislé). Při přitlačení na páku směrem do materíálu má totiž vrtačka(stojánek) tendenci ujíždět do strany ze své původní osy. Možná je to jen rukama, nedokonale nabroušeným vrtákem, ale toto můj domácí letitý stojánek NAREX nedělá. Je možno vyzkoušet, i při stojící vrtačce, že když zatlačím do materiálu, uhne vrták do strany třeba o 3-5mm. Chce to přizpůsobit techniku a tlak při vrtání, aby se jev omezil. Je možno postupně volit několik vrtáků s rostoucím průměrem, aby měl navazující vrták lepší vedení. V tlustším materiálu už pak je vrták veden vzniklou hlubokou dírou.

Když se podíváte na provedení, je to celé takové ošizené, jak už tak tyto výrobky bývají. Nosná trubka je tenkostěná, když ji šroubem utáhnete do základny, tak se bortí. Základna je kupodivu ještě stále odlitek a nikoli vytvarovaný plech.

Každopádně ho nezatracuji a používám ho, když potřebuji dosáhnout kolmost, kterou z ruky nedokážu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.155 (?), 15.12.2015 12:24

Taky jsem ho koupil, je to typicky lidlovský výrobek, kvalita a provedení úměrné ceně, moc toho asi nevydrží, na drobnosti snad bude stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika