Seříznutí kosiště - ano, nebo ne?



host - 168.65 (?)
8.12.2013 22:50

Já jsem levák a kdykoliv ksem sekal s normální kosou, tak krtci měli bojový poplach. Vloni jsem sehnal kosu obrácenou, ze starého kosiště vyrazil rukojeti a namontoval na druhou stranu.Tedy šampion v sečení se ze mne nestal, ale záseky jsou minimální a táměř mne nebolí záda.A pocitově to nemá chybu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 6.25 (?), 25.8.2013 14:42
Blbost. Svrchu se ta kosa přikládat nemůže, protože pak nemůžu seříznout kosiště, abych ji správně natočil. Takže mne napadá jen, že čínský kovář se zbláznil a ten nos vytočil na opačnou stranu než měl. Kdyby ho vytočil správně, tak by musel zase dřít o zem. Mám to jít reklamovat nebo co s tím rámem co nechápu jak nasadit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.2 (?), 25.8.2013 17:14

Nikdo se nezbláznil a není to novinka, takhle vypadaly normální kosy od počátku věků. Udělejte to podle 196.72. Jestli je kosiště kovové, vyvrtejte díru. Nebo to prostě uřízněte, když nevíte co s tím a vadí to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.1 (?), 25.8.2013 23:35

NK: Tohle je off-topic, dotaz netýkající se seříznutí kosiště. Občas dělám některé věci tak jak jsem je kdy viděl dělat jiné lidi nebo jak jsem to kdy prvně zkusil. V zásadě ale dělám některé věci jako většina praváků a některé zase jako většina leváků. Měli jsme starou kosu a ta měla tvar kosiště takový, že šla chytit jen jedním správným způspbem. Nová kosa má lépší (po stránce ergonomie) kosiště, které jde sice správně použít také jen jedním způsobem, ale nicméně člověka může donutit chytit ho intuitivně opačně. Patrně je to způsobeno i základním postojem s elektrickou kosou připlou na popruhu. Prostě když nad sebou přemýšlím a zkouším si pohyb s imaginární kosou, dovedu si velmi snadno představit že bych mohl sekat kosou z leva do prava. Při pročítání nějakých článků o ergonomii jsem narazil i na zmíňku, že opravdu existují kosy pro leváky a dokonce se i běžně (co je dnes běžné a u kos obzvláště, ale prý se stále vyrábí ještě asi 200 druhů klasických kos) používají. Zajímalo by mne zda jste někdo zkoušeli s takovou "opačnou" kosou sekat a zda jste někdo v sobě objevili že vám opačné sekání vyhovuje lépe než klasický způsob. --- P.S. Jinak vám děkuji za ujasnění si toho s tou drážkou pro knoflík stopky. Sice to za normální nepovažuji a i jinde to odsuzují (v kombunaci s navlhnutím kosiště, uvolněním kroužku, stykem kroužku a kosy, nárazem kosy do překážky) ale to už je nepodstatné. Tak se mějte a kdyžtak dejte vědět co vy jakožto opačně sečící lidé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.65 (?), 8.12.2013 22:50

Já jsem levák a kdykoliv ksem sekal s normální kosou, tak krtci měli bojový poplach. Vloni jsem sehnal kosu obrácenou, ze starého kosiště vyrazil rukojeti a namontoval na druhou stranu.Tedy šampion v sečení se ze mne nestal, ale záseky jsou minimální a táměř mne nebolí záda.A pocitově to nemá chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 9.12.2013 17:00

Gratuluji!!! Sám jste poznal, že když se vyhoví orientaci, je to lepší. Příští rok to bude ještě lepší a pak se pochlubte, třeba pěknou fotečkou. Držím palce!!

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.10 (?), 9.12.2013 17:04

Gratuluji!!! Sám jste poznal, že když se vyhoví orientaci, je to lepší. Příští rok to bude ještě lepší a pak se pochlubte, třeba pěknou fotečkou. Držím palce!!

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.246 (?), 28.8.2013 18:40

Jako většinou pan PP přehání. S mnoha kosami by se mohl setkat jen jako prodejce. Vypadají stejně už více než těch 50 roků. Vypadají tak, protože kosa jako taková, prošla, tisíciletým vývojem a zůstalo na ni jen to nejlepší. Dnes se vyrábí kosiště v tom nejjednodušším tvaru, jako rovná tyčka s jední, nebo dvěma madly z výrobních důvodů. Tolik vhodně zakřivených samorostů nelze ani najít a výroba rostlého vhodně zakřiveného dřeva, do šablony je neuskutečnitelná a ohýbání nevhodné. S neseříznutým kosiskem se dá kosit také, ale jen kopřivy, lopuchy a devětsil okolo potoka.

Seříznutí kosiště - ano, nebo ne?
Seříznutí kosiště - ano, nebo ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 25.8.2013 15:28

vyvrtat do kosiště díru nebo co jako?

Ano, To třetí je správně.Díru 8mm, hlubokou 10mm??Nebo menší průměr a nějak podle materialu vydlabat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.161 (?), 25.8.2013 16:12
-- technické záležitosti -- NK (moje nová značka aby se poznalo kdo píše - jsem autor dotazu a fotky - nová kosa versus stará kosa). Jak děláte odstavce, odřádkování? -- dotaz -- NK: A určitě to není zmetek který mohu reklamovat? Nevzpomínám si zda meli všechny kosy ten nos na stejnou stranu. Byla tam jedna slovenská 80-ka, a ta byla pěkně lehoučká, lehčí než ta moje čínská 60-ka. Také bych mohl zkusit říct kováři zda by mi to neotočil (srovnat bych to mohl snad i za studena), ale je otázka zda to ten materiál vydrží. Kdo má osobní zkušenost a řešení - sem s nimi. Bojím se totiž že když začnu vrtat do kosiště tak zcela jistě budu mít problém při nasazení jiné (delší) kosy. Ono i tak to bude možná nemožné protože seříznutí kosiště pro tuhle kosu nemusí být slučitelné s kosou jinou. To se pak řeší jak? Podkládáním?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.91 (?), 26.8.2013 7:04

Prosím vás, nedělejte z toho drámo.Debata je o seříznutí kosiště jehož cena se pohybuje kolem 300kč, Není to nákup nákl.auta a následné uříznutí korby.Samozřejmě že je lepší tu dirku do kosištěte vydlabat, než co jsem vám radil já.Já jí vrtám, nemám na nějaký dlátka náladu ani čas.Nepřepokládám že budu přehazovat kosy a řešit problém, jestli jiná pasuje nebo ne A právě když udělám dirku vrtákem tak mám naději že tam bude pasovat i jiná kosa, protože to nebude tak těsné..V jiných vláknech se dočtete, že seříznutí není až tak důležité a taky si to můžete vyzkoušet.Ostrá kosa seká jak při seříznutém, tak neseříznutém kosiští a při stejně vzpřímené poloze sekáče.Dál můžete na netu vidět videa, kde sekáč celou dobu předvádí jak tahá brousek po kose, pak se mu před kosou plete pes a pak nic neusekne a jenom žvechtá nejakou trávu.Ptát se můžete na všechno, to je přednost internetu.Třeba i na to, jestli máte te čudlík ulomit ,nebo pro něj udělat jamku.Asi tam na něco je.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika