Scheppach HC 51 vs. Güde 300/10/50 EU



Hitachi - (1) - 180.178 (?) 
11.9.2015 7:34, zobrazeno: 7345x

Dobrý den, rozhodl jsem se pořídit si nový kompresor místo starého podomácku dělaného ještě za Franc Josefa :)

Potřebuji dofoukat pneumatiky, občas něco ofouknout (čištění motorové pily, cirkulárky apod.) a rád bych také občas něco nalakoval nebo povolil (kola)

Rozhoduji se mezi HC 51 od Scheppachu a 300/100/50 od Güde. Je mi jasné, že oba kompresory mezi sebou nemají žádný výraznější rozdíl, Güde možná trochu víc tlačí, ale jde mi hlavně o praktické zkušenosti z provou, případně poruchy, či servis. S výrobky pod značkou Güde nemám zatím vůbec žádnou zkušenost, od Scheppachu mám kolébkovou pilu a zatím si ji nemohu vynachválit. Prosím tedy ty, kteří maji s těmi to stroji zkušenost, ať se o ni podělí.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 242.38 (?), 27.10.2016 22:04

Dobrý den. Rozhodnite sa podla ceny a vzdialenosti servisu. Shepach, Gude,Einhell, Matrix vyrába jedna továren, rozdieli su kozmetické-všetky maju ten istý agregát pod iným označením, ked sa jedná o zhodny výkon. Ten istý Shepach nájdete i u Gude v modrom. Mal som Gude 400/10/50 neskor som ho ešte v záruke predal a kupil profi. S Gude som mal len problém s plastvvým krytom nalievaciieho otvoru, musel som ho dat vyrobit z hliníka. Hlučnost neuveritelná, na trvalu prevádzku nevhodné-nedostatočné chladenie, potrebuje prestávky alebo menšiu spotrebu vzduchu. Kvoli absencii chladiča stlačeného vzduchu sa vytvára velké množstvo kondenzátu v stlačenom vzduchu, na striekanie budete potrebovat kvalitný regulačný ventil s odkalovačom cca 50 €,regulačný ventil na kompresore z výroby je na striekanie absolutne nepoužitelný. kolesá by si to zaslužilo kvalitnejšie, vyváženie tiež nie je dobré, ked ho zdvihnehe nad určitu hranicu, prevrhne sa dozadu. Vzduchojem nemá zvnutra žiadnu protikoroznu ochranu, preto je dobré kondenzát vypustit každý den. Olej mente každý rok, po 30 hodinách prevázky boal už z oleja emulzia, na 500 hodinový interval zabudnite. Tolko nemaju ani profi kompresory s polovičným počtom otáčok. Na občasné nie príliš náročné použitie poslužia, na trošku náročnejšie roboty už budete musiet zalovit v iných vodách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika