rucni nuzky Bahco



host - 66.16 (?)
8.2.2016 20:07

Dvousečné s čepelemi proti sobě jsou jedinečné, používám Archman 19 a můžu doporučit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 7.2.2016 19:42

A naostřil jste si je před prvním použitím?

Dodávané naostření je spíše demonstrační než "to správné". Já osobně, když se mi otupí do ostrosti srovnatelné s tím v době nákupu provedu rituál doostření (mokrá bruska + obtažení na belgickém mramoru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 231.255 (?), 7.2.2016 19:53

neostril som, vyzerá to byť ostré

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 7.2.2016 20:07

... wink nedávno našla manželka tupou žiletku a řízla se.

jinak to úvodní ostření nemusí být tak rituální, stačí nůžky rozebrat a širokou čepel "přeleštit" na zaoblené straně mramorem (či jiným brouskem s příslušnou jemností >6000).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 231.255 (?), 7.2.2016 20:14

nemali ste na mysli zrnitosť 600 zŕn/cm2. 6000 nie je veľa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 8.2.2016 1:19

Ano, je to zrnitost pro obtahování a leštění, která začíná na 2000 zrnech/cm2. Povrch je pak hlaďoučký a klouže lépe než teflon od Fiskars.

Jinak samozřejmě, že pro nejjemnější střihy bez otlaků na jediném z konců je potřeba použít kvalitní jednosečné nůžky s polopružnou kovadlinkou. V opačném případě je potřeba přispůsobit techniku střihu tak, aby ten mírný otlak byl vytvářen na odpadním "dřevě".

Zrnitost "belgického mramoru" posuďte sám z přiloženého obrázku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.186 (?), 7.2.2016 20:34

Drtí větve? Mě tedy PX M2 řežou nádherně, střih je velmi lehký, rozhodně pocitově snažší než u topmodelů Gardena a Fiskars. Maximální rozevření rukojetí zcela ok pro mé dlaně č.10. Nicméně mrzí mě u takto drahých nůžek absence nějakého koženého "pistolnického" pouzdra (špičky čepelí přesně nelícují, takže ta špičatá může v kapse zranit) a absence zářezu na střihání drátu. Také pojistka mi úplně nevyhovuje, ale to je drobost.

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 7.2.2016 21:20

Nůžek od Bahca jsem měl několik a vždy byly z výroby dobře nabroušeny. Ostré nůžky poznáte tak, že přestřihnou kancelářský papír. Nůžky rozebírám jen zřídka. Tuhost závitů je omezena. častým rozebíráním se vychodí a pak se samovolně povolují.

Technika řezu by měla vypadat následovně: Nůžky přiložíte tak, aby se tupou spodní čepelí opírali o větev, která má být uříznuta. Levou rukou si otevíráte řez a pravou stříháte (u praváka).

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 8.2.2016 0:55

PX M2 mají pojištění matky proti povolení viz obrázek, takže se samovolně nepovolují.

Také u nejstarších se mi zatím seřízení nepovoluje, ale upadl mi ten caplík s pojistkou, jak se uvolnil šroubek co ho držel v hliníku (obr. s žlutými rukojetěmi)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 8.2.2016 15:10

Jo, závity v duralu jsou pro časté povolování nevhodné. Ještě že existuje závitový tmel.

Kdo vyrábí jednosečné nůžky s odpruženou kovadlinkou?

Pro školkaře, co to neumí s žabkou se na precizní řez vyrábějí dvoubřité nůžky s čepelemi proti sobě.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.16 (?), 8.2.2016 20:07

Dvousečné s čepelemi proti sobě jsou jedinečné, používám Archman 19 a můžu doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika