rucni nuzky Bahco



víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?)
17.10.2011 15:31

Mě zas otočná rukojeť nevyhovuje. Nůžky se snadno vykulej z ruky. Rozhodně to není věc, která vyhovuje každému. Chce to vyzkoušet a pak se rozhodnout.

Mám docela velké ruce, což je podle Bahca M. Velikost L je opravdu příliš velká.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 3.83 (?), 13.3.2009 21:39

A už jsem tu zas. Do výše zmíněné firmy jsem dnes zavezl ty rozbité Fiskarsky a světe div se: než jsem se rozkoukal, měl jsem je opraveny na počkání. Super přístup, obsluha vzorná, cena mírná .Takhle si představuju už 20let obchodníka. Laťka úrovně jednání se zákazníkem docela vysoko, sem by měli chodit na školení koncoví prodejci. He he.

Nechci vypadat jako reklamní agent, tak sem název firmy nenapíšu.Kdo chce, na netu si je najde. Kdo jste z vých.čech nebo chcete v klidu vybírat z celého sortimentu Bahco a Fiskars, čas a cestu si udělejte.Mám pocit, že je to další příklad toho, proč nekupovat u kovaříčka, když můžu ke kováři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.152 (?), 16.10.2011 20:48

Dobry vecer,

u nuzek Bahco je mozne vyberu a tedy pevna rukojet a nebo pohybliva, co to prinasi pri strihani, nebo vcem je vyhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 218.89 (?), 16.10.2011 21:07
Ještě důležitější, než pevnost a pohyblivost rukojetí, je podle mých zkušeností velikost nůžek, aby pohodlně padly do ruky. Ačkoli nemám úplně malou dlaň (podle mého názoru), tak se mi s nůžkami velikosti "L" nedělá tak dobře, jako s velikostí "M". L mám s pevnou rukojetí, M s otáčivou. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.152 (?), 16.10.2011 21:51

Netvrdil jsem, ze je dulezita otocna rukojet, ptal jsem se co to prinasi pri strihani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 218.89 (?), 16.10.2011 22:06
Ani já jsem netvrdil nic o důležitosti otočné (či pevné) rukojeti. S těmi M nůžkami s otočnou rukojetí se mi stříhá pohodlněji, jemněji a lépe se mi drží (spíše je jen přidržuji palcem a stříhám protilehlými prsty), než s oněmi L nůžkami s pevnou rukojetí. Bohužel Vám nemohu sdělit rozdílnost pocitů při stříhání s jednotlivými typy rukojetí při stejné velikosti nůžek. Ale snad tyto zkušenosti někdo má a podělí se o ně. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.152 (?), 16.10.2011 22:44
Slo mi pouze o to aby rukojet otocna nebyla nejaka ptakovina, urcite znate vyrobce vyrobi prodejce okeca a proda, zakaznik koupi a pak zjisti, ze slo o nesmysl, nemusim chodit daleko treba praci prasek Vizir. Nuzky jste si vybiral osobne a nebo jste velikost odhadoval a ojednaval pres internet, v Karlovarskym kraji jsem nenasel prodejce. Treba rukavice na motorku se meri dlan k palci, nevite nahodou jak je to u nuzek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 218.89 (?), 16.10.2011 23:04
Oboje nůžky jsem vybíral osobně. Nejprve ty s otočnou rukojetí: byly v malém krámku za výhodnou cenu a tak jsem si řekl, že to zkusím. S výběrem jsem spokojen. Později jsem vybíral další nůžky - osobně, v železářství, měl jsem možnost si je v ruce vyzkoušet z několika modelů, typů a materiálu rukojetí a velikostí. Nakonec mne zlákaly ty ocelové s pevnou rukojetí a ve velikosti "L" a to kvůli největšímu "deklarovanému" průměru stříhané větve (myslím, že 25 nebo 30 mm, M měly napsaný průměr stříhané větve o 5 mm menší). Dnes bych volil - jak již jsem dříve naznačil - spíše menší velikost a pak bych se rozhodoval o materiálu a typu rukojeti. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.134 (?), 17.10.2011 10:31

Já jsem si udělal radost a koupil nůžky Lowe. Stříhají nádherně, zvládnou i víc než deklarovaných 25 mm. Malinko hůře stříhají větvičky, které jsou velmi slabé a zelené, jinak plná spokojenost.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 17.10.2011 11:14

Dobrý den. Otočná rukojeť rozhodně není ptákovina. Právě to otáčení rukojeti přesně kopíruje pohyb prstů při stříhání. Můžete si to vyzkoušet, když se budete dívat na svoji ruku a naznačovat pohyb při stříhání bez nůžek. Je to ale určeno spíše profíkům, kteří třeba při řízkování dřevin udělají několik tisíc těchto stříhacích pohybů jednou rukou za jednu směnu.  Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 17.10.2011 15:31

Mě zas otočná rukojeť nevyhovuje. Nůžky se snadno vykulej z ruky. Rozhodně to není věc, která vyhovuje každému. Chce to vyzkoušet a pak se rozhodnout.

Mám docela velké ruce, což je podle Bahca M. Velikost L je opravdu příliš velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika