Ručně kované nářadí



host - 65.199 (?)
17.2.2012 18:25

V dobrých rukách vznikají předválečnými technologiemi velmi kvalitní výrobky které lze v oboru mnohdy označit za šperky.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 175.210 (?), 17.2.2012 13:37

Mirku a všichni ostatní, ve videu se sice hovoří o kalení, ale následující operace to staví na hlavu. V tomto videu a ani ve videu od Fiskarse není ani jedno okénko filmu, které by naznačovalo provádění operace, které se říká kalení. Kalení, ale uvidíte ve videu o Zbirovii. Je to v podstatě jen marketingový humbuk, za účelem oblbnutí a získání spotřebitele. Nebo výroba zubů na hrabky. Já bych si na to opatřil vyřazený stroj na hřebíky, tvarování hlav bych vypustil a jedním zdvihem bych měl hotový zub, za šichtu až několik set tisíc kusů a přitom by u toho nemusel stát chlap a pak ručně na pákovkách ostřihovat otřep, neboli přetok.To co se provádí ve videu na 800tunovém lise, jsem si provedl za sudena na rýči za pár kaček z Lidrukovu. Je popsáno v tématu Obyčejný rýč vs. Fiskars 10.12.2011 ve 20:38. Myslím si, že potřebných mechanických vlastností je docíleno volbou jakosti oceli a vytvarováním na lise. Chtěl bych vidět kaliče, který by kus pechu zakalil tak, aby zůstal perfektní tvar po lisování, protože každé sebemenší zvlnění by značně navýšilo penetrační odpor. Velká škoda, že neni DIU Jevíčko s videem o výrobě žiletek. Tam byste viděli, že to neni žádná sranda zakalit plíšek, aby zůstal naprosto rovný.

           Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 17.2.2012 14:03

Teď teprve jsem si to viedo pustil a to tedy čumím. jednak je jasné, proč to stojí tolik peněz. To není ani manufaktura, to je kusová výroba v nejzákladnější podobě. Opravdu nevím, proč materiál dělí vodním paprskem, když vše ostatní dělají na koleně. Druhak s tím kalením je to pravda, sice se v titulkách kalení zmiňuje několikrát, ale je to možná jen chyba překladu, nic se nekalí. A naprosto mne dostalo, jak si ten svářeč opírá ty dva svařence o břicho a stehuje. Nevím, proč nepoužívají aspoň jednoduché polohovací přípravky. Je to opravdu podívaná za všechny peníze a kdyby to viděl nějaký český technolog, asi by omdlel, jak složitě se dá vyrábět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 17.2.2012 16:09

S tím videem nás tahají trochu za fusekli, abychom věřili jak je to pracné.Zvlášť povedené je to odstřihování přebytků obyčejnými pákovými nůžkami.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 17.2.2012 18:02

Jiří, naprostý souhlas s Vašim názorem, technologie před druhou světovou válkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.199 (?), 17.2.2012 18:25

V dobrých rukách vznikají předválečnými technologiemi velmi kvalitní výrobky které lze v oboru mnohdy označit za šperky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.199 (?), 17.2.2012 18:28

Nožík byl vyroben pomocí bucharu, kladiva, kalící pece a páru velmi šikovných rukou vy metalurgové.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.199 (?), 17.2.2012 18:33

pardon, zapoměl jsem pásovku.enlightened   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
včelař - (14) - 175.210 (?), 17.2.2012 19:36

Co tady motáš mezi rýčovou plechařinu damašek?

           Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 17.2.2012 20:25

Začátkem devadesátých let Svit prodával jedny mokasíny za tisíc korun, což bylo jednou tolik, než byla cena běžná.Odkazoval na to, že boty jsou částečně šité v ruce.Tuto ruční práci předával dělníkům domů.Za jeden pár jim pak vyplácel cenu 5,slovy pět Kčs.Když mi někdo tvrdí, že je to drahé proto, že je to ručně vyrobené, vždy si na toto vzpomenu.Cena může být ze stejného ranku.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.199 (?), 17.2.2012 22:05

Pane Pala, když už jsme si, jak bych tak řek z vaší strany potykali, dovolím si vám odpovědět. Damašek jsem sem zamotal s vědomím, že nijak zvlášť nevybočuje ze zadání tématu, z tohoto pohledu je fuk, jestli se jedná o kudlu nebo motyku.

Víte, chodím jednou týdně za chlapama do hospody. naprosto všici tam ví, jak se pálí slivovica, udí klobásy a maso nebo vaří nerez. potíž je v tom, že 99,99% o tom četla tak akorát na netu, stejně tak mi přišla celá tato plamenná diskuze. Pokud se někomu zdají ceny ručně dělanýho a kovanýho vercajku vysoký, ať si na krámě vezme něco levnějšího v obyč plechu a pokud má nějakej chytrolín pocit že to zmákne za 6 korun, rád si to od něj po 20 kusech objednám. Akorát kecy.  Přikládám 2 fotky  Ručně kovaného  nářadí. obě jsou ryzí ruční česká práce. Zavírák převyšuje cenu 2 těžebních profi pil, šroubovák byl vyroben pro Mistra elektrikáře. Můžete polemizovat jestli je to drahý nebo ne ale vaše polemika bude spíš o tom, jestli by jste vy osobně za to ty peníze dal. Je jen na vás, jestli sáhnete ve vinotéce po stolním, nebo výběru s bobulí, nebo raději za 39 v Lidlu. laugh   j.c.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika