Rucna pilka



host - 67.245 (?)
2.12.2019 6:56

Pierre, měl jsem Gomtaro Pro-Sentei. Ta měla 8 /14, Tzn. na špičce měla ty jemné zuby. Bylo to dobré na jemnou práci. Při běžném řezání jsem je nevyužíval. Silky F180 jsme fasovali v jednom ovocnářském podniku na řez vřeten. Je to pěkná pilka použitelná na větve do průměru 8cm ale na větší větve je krátká. Zkoušel jsem různé velikosti pil a jako nejuniverzálnější a přitom obratná se mi jeví délka čepele 24cm.

V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 84.16 (?), 1.12.2019 11:37

Na rez stromov - čerstvé drevo. Avšak rezem skor tenšie konáre, ktoré nožnice už nezvládnu. 
Rozmýšlam na 8, ale zase na druhej strane 14 asi nebude treba zahladzovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.100 (?), 1.12.2019 11:48

Počtem zubů se nevzrušujte, pokud nemáte sad s desítkami stromů. Postačí Fiskars se zásuvnou čepelí a integrovanou karabinou s pojistkou k savěšení na opasek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 84.16 (?), 1.12.2019 13:52

Uniklo Vám, že Fiskars pílku nezvažujem. Zvažujem Silky 180.

Kedže neviem aký rozptyl zubov zvoliťu novej pílky, pýtam sa na skusenosti ostatných uživateľov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tristan - (2) - 168.28 (?), 1.12.2019 14:26

pierre najlepsia pilka je značky... moja-tvoja, tu nezvazujes kupiť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.33 (?), 1.12.2019 15:04

Neuniklo! Myslíte si, že když je to japonec, že to bude něco extra. V podstatě se na takové nářadí používá na celém světě ocel stejného složení. Nepotřebujete nástroj, kterým byste přesekl hlaveň vojenské pušky, jak se s oblibou prezentuje u jejich katan. Že takový zásah nezanechá na ostří této zbraně stopy, jsou jen pohádky z říše snů. Ostatně tato země má velmi chudobné surovinové základny, takže je odkázána na dovoz. Přestože osobně Fiskars nemám rád, už jen pro ten neskutečný marketingový tlak na potencionálního kupce, tuto pilku jsem vám doporučil, protože ji sám používám. Šoupací řešení s pojistnou maticí se mi více líbí, už proto, že nepotřebuji další nějaký prostor na zavírání. Navíc karabina s pojistkou, je k nezaplacení, můžete si ji zavěsit, kamkoli to půjde a nemusíte mít obavy z jejího pádu, nebo ztráty. Tu Silku budete při přemisťování do jné polohy na žebříku držet v zubech? Ptal jste se na zkušenosti, tak tu je máte, nebo chcete ještě otroka, co bude tahat žebřík a podle vašich pokynů odstraňovat vámi určené větve a vám se to stejně nebude líbit. Tak se raději neptejte a nevymýšlejte hlouposti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.16 (?), 1.12.2019 18:05

Prečo toľko "dramy" vo Vašej odpovedi... 
Ak už tak, mali ste svoje argumenty vysvetliť už pri prvej odpovedi.

Prečo zvažujem silky? Ak si pozriete zopár videi na youtube, kde hodnotia "bushcraft" uživatelia, tak skoro všetci sa zhodnú, že Silky je najviac muziky. Nejde o reklamu. Ak si to zoberieme z reklamného hladiska, o fiskars pocuvam vsade, o silky len z fóra. Ich reklamu som nikde nevidel, a ked si neprečítam o nich na nete, neviem, že je to japonec.
Ak prečítate toto fórum, tiež viacerí uživatelia odporúčaju Silky.

K silky - ma predsa v rukoveti dieru, da sa tam dať šnúrka a karabína. 
Skúsali ste s nou rezať? 
Lebo ak porovnam cenu, - cena s fiskars je rovnaká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.12.2019 18:30

Mám obě velikosti zasouvací pilky Fiskars a taky zavírací pilu Silky. Mohu je porovnat. Rozdíl v zubech až tak veliký není. Žádné ostří nevydrží řezání do drátů, země, kamene.  Ale se Silky se řeže opravdu líp, byla ovšem dražší. Vysouvací mechanizmus Fiskarsu není nejšikovnější. Držadlo je jen velmi mírně zahnuté, takže při řezání musíte hodně sklopit zápěstí směrem k malíkové hraně. Navíc čepel Fiskarsu se - oproti Silky - snadněji ohne, což se mi již stalo. Silky zapruží a vrátí se do původního tvaru.
   Zuby jsou u všech moderních pilek konsruovány tak, že řez ani těmi velkými není třeba začišťovat, jedině snad při roubování za kůru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.38 (?), 2.12.2019 16:13

Když vysouvací mechanismus u F neni nejšikonější, tak ty pojišťovací mechanismy s vypadávající drátěnou pojišťovací smyčkou, jsou šikovné?. Kolik toho řežete abyste si nenamohl karpální kloub, když je rukojeť, prý málo zahnutá. No, aby se to nestalo, tak si můžete vybrat s deštníkovou rukojetí zde, model 2542, máte doknce ve třech délkách čepele. Mají nevýhodu, nejsou ani šoupací, ani sklapovací. Trochu výše jste psal něco o gramlavých ručičkách, tak se musíte načit tyto nástroje používat, pracuje se s nimi jen tahem a když vám dřevo pilu svírá, tak jste hrubě nezvládl technologii prořezávání a pak pily, buď ohýbáte, nebo lámete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.245 (?), 2.12.2019 6:56

Pierre, měl jsem Gomtaro Pro-Sentei. Ta měla 8 /14, Tzn. na špičce měla ty jemné zuby. Bylo to dobré na jemnou práci. Při běžném řezání jsem je nevyužíval. Silky F180 jsme fasovali v jednom ovocnářském podniku na řez vřeten. Je to pěkná pilka použitelná na větve do průměru 8cm ale na větší větve je krátká. Zkoušel jsem různé velikosti pil a jako nejuniverzálnější a přitom obratná se mi jeví délka čepele 24cm.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 2.12.2019 14:46

Ja som si pred rokom tiež kúpil Silky 180 a som s ňou zatiaľ maximálne spokojný. Oceňujem najmä hladký rez a ľahké prenikanie do čerstvého dreva. Myslím, že cena nie je nijak zvlášť závratná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika