Rucna pilka



Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 84.16 (?)
1.12.2019 11:25

Ktorú konkrétnu pílku silky máte? 
Pre začiatok uvažujem kúpiť Silky 180 zatváraciu, ale neviem vybrať počet zubov na 30 mm 
7,5, alebo 8, alebo 14?

Ktorú používate vy?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.120 (?), 5.2.2018 21:38
Záhradníckych pílok mám niekoľko, ale žiadnu som nekupoval (všetky som dostal ako cenu na výstavách). Zaklápacia pílka (foto 1) mi príde ako najpraktickejšia a s ňou si vystačím takmer na všetky piliarske práce. Tiež je najbezpečnejšia, lozenie po strome s otvorenou pílkou v zuboch či v jednej ruke nikomu neodporúčam. Ak je už konár veľmi hrubý, použijem pílku na foto 2 (mohutnejšia, nesklápacia, do "pošvy"). Mám aj malú pílku so zasúvacou čepeľou (foto 3 a 4) ktorá sa vysúva/zasúva otáčaním matice - ale tú som ešte ani nepoužil. Tá zaklápačka ktorú používam najviac reže veľmi dobre, rezné rany ani netreba zahladzovať nožom. Viac ako na pílky si potrpím na kvalitné nožnice, to je nástroj ktorý záhradkár používa ďaleko najčastejšie. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 32.18 (?), 5.2.2018 23:00
Já používám prořezávací skládací pilku Pilana. Je levnější (do dvou stovek), kvalitnější a řeže stejně dobře jako Fiskars, kterou jsem už dvakrát zlomil. Doporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 6.2.2018 7:06

Používal jsem Bahco, Felco, Fiskars, Silky a Husqvarnu. Nejvíc jsem si oblíbil rovnou pilku v pouzdře s čepelí 24 cm. Po ztupení 2. listu japonské pilky Gomtaro (pila stojí 2000 Kč, list je podstatně levnější) jsem přešel na Husqvarnu, která je sice trošku horší, rozhodně je ale lepší než pilka Fiskars, nebo Felco a stojí cca 300Kč. Pouzdra na pilku a nůžky mám na pásku, takže při lezení po stromech mám volné ruce a nepadá mi nářadí z kapes. Ona je to docela otrava vyškrábat se na vrch koruny a zjistit, že nůžky leží na zemi pod váma.

Prořezávací pilky s rovným listem a broušeným šraňkem dělají hladký rovný řez. Lze je využít i při výrobě nábytku a na precizní tesařské práce.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 6.2.2018 9:48

Na webu je řada testů ručních pilek ve kterých řežou na čas či porovnávají počet potřebných tahů. Je samozřejmě otázkou jejich objektivita (různě staré a ztupené pilky atd.) - např. zde. Nejlépe zpravidla hodnotí Silky a v poměru cena/výkon Bahco. V žádném testu však není patrný rozdíl v lehkosti s jakou pilka řeže, to musíte vyzkoušet sami (ta mě překvapila u Silky víc, než rychlost řezulaugh). Ale nechci dělat reklamu, samozřejmě pár řezů za rok lze absolvovat i s pilkama z marketu.

Co se týká zmiňovaného zlomění listu, ptal jsem se prodejce na záruku a řekl: "Zlomení je vždy chyba uživatele. Silky řeže pouze v tahu, jestliže pilku skřípnete do dřeva a silou zatlačíte, neumíte řezat..."

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.130 (?), 7.2.2018 20:13

Tuhle jsem dal tátovi k Vánocům, ať má jako čerstvý důchodce pohodlíčko, pak jsem si ji hned půjčil a párkrát zapružila a zalomil jsem ji, list se nedá dokoupit náhradní, prej jen celá pilka, nic pro mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.59 (?), 7.2.2018 20:25

Tuhle je co? Pokud Silky, tak náhradní listy se samozřejmě prodávají například IGM...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.2.2018 11:04

Neexistuje nářadí zcela odolné gramlavým rukám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 9.2.2018 12:44

...kovadlina?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 84.16 (?), 1.12.2019 11:25

Ktorú konkrétnu pílku silky máte? 
Pre začiatok uvažujem kúpiť Silky 180 zatváraciu, ale neviem vybrať počet zubov na 30 mm 
7,5, alebo 8, alebo 14?

Ktorú používate vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.12.2019 11:29

Záleží na tom, co převážně řežete. Na čerstvé dřevo (stromy) je lepší menší počet větších zubů - jde to rychleji. Na suché naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika