Rucna pilka



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
5.2.2018 15:57

Taky mám obě Fiskarsky, ale řežu jen s tou dlouhou (když zrovna Silky není po ruce). Zasouvání čepele je docela rychlé, ale díky tomu není rukojeť dost zahnutá, což trochu namáhá zápěstí. Za mě 2, což je chvalitebně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 17.10.2017 21:46

Jistě, majitel BMV ovšem nesedí ve svém BMV 3x za roksmiley. Navíc doby, kdy jsem trávil několik víkendů ořezem čtvrt,  polo a vysokokmenů už jaksi nepředpokládám opakovat. Ale zase mám rád kvalitní věci, takže třeba 2 roky budu Silky okukovat a pak to přijde. Nůžky Bahco jsem taky "kupoval" roklaugh. Mě Ježíšek nejspíš přinese ponožky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.56 (?), 19.11.2017 8:15
Já nedám dopustit na Japonskou pilku Bakuma. Není to tady úplně profláklá značka, ale kvalita je supr. Japonci to prostě uměj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 10.12.2017 22:29

Neznám ale lepší pilku než Silky.

- Tak jo, měl bych si něco nadělit pod stromeček, ale který model zvolit? Prioritně bych ji používal k prořezu čerstvých dřevin. Je lepší praktická skládací do kapsy, nebo delší, zahnutá v pouzdru? V testech také chválili Husquarnu, která je co do poměru cena/výkon výhodná, naopak Bahco docela propadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.2 (?), 5.2.2018 8:19

Tak jste mě "ukecali" a nelituji. Koupil jsem Silky Accel Curve 240mm a aniž bych chtěl dělat reklamu, nejen, že řeže rychle, ale především zcela lehce bez námahy. Tak si říkám, kolik jsem toho upižlal supermarketovými pilkami a jak jsem si mohl usnadnit práci už dříveindecision. Být levnější, jestě si koupím větší neskládací Zubat.

Daník


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.68 (?), 5.2.2018 9:21

Neskládací pilka mi přijde nepraktická. Chůze po zahradě, lození po stromech, čřasté střídání pilky s nůžkami. Při tom všem zuby překážejí a zavřená se vejde do kapsy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.2 (?), 5.2.2018 9:54

Ale musí to být velká kapsa! Složená má mezi 25-30cm.

D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.3 (?), 5.2.2018 10:01

Ja v tom nevidim problem pilku date podelne do pusy a muzete lozit po stromech a nemusite ji porad otevirat tak je mozno hned rezat vetve

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.117 (?), 5.2.2018 13:30

Já mám dvě skládací Fiskarsky- menší a větší. Ano cena... kousek želízka a plastová rukojeť. Ale tak nějak jsem se dostal do věku, a zahradničení je hoby- nikoliv profese, kdy si nářadí při práci chci užívat a ne se s ním zlobit. No a tak to beru- pořídil sem si hračku- a ty něco stojí. Druhým benefitem je pak bezpečnost při prácí- s kvalitním nářadím/ teď mluvím obecně/ je riziko úrazu dalece menší. A proč 2 pilky? Mám ještě druhou zahradu na chalupě a někdy něco zapomenu a tak se druhá pilka hodí / i když mám ještě nějakou modrou noname, ale tu beru do ruky v nouzi nejvyšší. 
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 5.2.2018 13:58

Ta Fíčka jsou pekelně ostrácheeky! Řez je krásně hladký. Vyžadují plné soustředění, chybičku trestají varovným zapružením, chybku ohnutím, chybu odlomením špice okolo pátého zubu či dokonce ulomením u zasazení v rukojeti. Při nedotažení zajišťováku se list v kapse povysune a kousne min.za textil, při silném zase prochladlá či unavená ruka není s to matku povolit-pak si pomáhám kombinačkamawink! Takže za mě 1-.SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 5.2.2018 15:57

Taky mám obě Fiskarsky, ale řežu jen s tou dlouhou (když zrovna Silky není po ruce). Zasouvání čepele je docela rychlé, ale díky tomu není rukojeť dost zahnutá, což trochu namáhá zápěstí. Za mě 2, což je chvalitebně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika