Roubování bez předsudků



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?) 
20.12.2016 9:15, zobrazeno: 3151x

Příjemné dopoledne, přikládám odkaz na jedno video. Pěkné nůžky na roubování a práce téměř řeznická. Ne některý videích rouby před vkládáním za kůru olíznou, jinde vůbec nezamazávají, přikryjí rouby papírovým pytlíkem nebo kartonovou krabicí, řežou kuchyňáky, pracují s dláty... Asi by na českou pečlivost dost koukali...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 20.12.2016 13:45

Já si raději podržím své předsudky. Ne, že bych videu nevěřil. Ale nebudu všechno automaticky aplikovat na vlastní zahradu jen proto, že je to na youtube.
    Co je cílem pracovníka na videu? Co nejefektivněji přeroubovat intenzivní nízkokmennou výsadbu. Má všechny podnože stejně staré, k tomu rouby ideální tloušťky, chce ztratit co nejméně let, kdy stromky nebudou plodit a chce být s prací co nejdřív hotov.  Co chci já? Obvykle získám roub nějaké vzácnější odrůdy - často slaboučký a nevalné kvality - a rád bych ji měl na zahradě,  Ani podnoží nebývá dostatek v odpovídající kvalitě. Úzkostlivým piplavým postupem se mi tak někdy ujme roub, který by profík šmahem zahodil (s ulámanými pupeny, nalomený, narašený, dvouletý, zavadlý). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika