Roubovací kleště



host - 180.2 (?)
19.1.2012 19:42

Dobrý den. Jak píšete o révě, tak ty roubovací kleště byly vynalezeny kdysi původně pro vinaře. Učil jsem se o nich ještě za minulého režimu, když jsem studoval zahradnickou školu. V té době byl hlavní omega řez, protože při něm réva nejlíp drží, jelikož se u ní dělá poměrně krátký řez, kdežto u ostatní ovocnařiny se dělá při asi nejpoužívanější kopulaci poměrně dlouhý řez. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 180.2 (?), 19.1.2012 19:42

Dobrý den. Jak píšete o révě, tak ty roubovací kleště byly vynalezeny kdysi původně pro vinaře. Učil jsem se o nich ještě za minulého režimu, když jsem studoval zahradnickou školu. V té době byl hlavní omega řez, protože při něm réva nejlíp drží, jelikož se u ní dělá poměrně krátký řez, kdežto u ostatní ovocnařiny se dělá při asi nejpoužívanější kopulaci poměrně dlouhý řez. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.254 (?), 23.1.2012 21:36

Dobrý den, kdysi jsem výrazně robustnější viděl při roubování révy, tam se roub do podnože při řezu hned i zasadil, byla ještě verze, co pracovala s více rouby najednou, řez se prováděl sešlápnutím nožní páky. Na webové stránce grafting-tool.com jsou podobné kleště, ale neumožňují očkování, jdou sehnat okolo 450 kč. Měl jsem je v ruce, výměnná řezná část je dost subtilní, určitě dobré na kiwi, některé ozdobné. Mám je objednané, časem budu vědět víc. V jednom vláknu je, že je někdo viděl na Floře Olomouc. IT 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.60 (?), 25.1.2012 8:51

Vrublovacie klieste na Slovensku predava firma AGFinvest, ale je to tiez asi na hrozno.

 Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.21 (?), 15.4.2018 8:27

Vzdyt ty nuzky stoji cca jen 400 kc... a nejsou na jednu sezonu... v porovnani s nimi nuz stoji za ho..o :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.209 (?), 5.3.2022 17:18
Souhlasím ten rituál ten pocit roubivani žádné kleště jen pořádně ostrý nůž a šikovné ruce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 9.2.2012 10:24

Na těch italských stránkách jsou v nabídce celkem 3 typy různých roubovacích kleští. Škoda že není video i k těm dvěma dalším typům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.252 (?), 17.2.2012 3:09

Koupil jsem kleště u nás za 800,- Jak se s němá dělá je tady. Ale pravdu říct, není nad čistý řez dobře nabroušeným nožem. Co se týče spolehlivosti přijímání roubů, tak určitě je na tom lépe nůž. Rychlejší to je zase e nůžkami. Má to hlavně cenu při roubování révy.
Mějte se krásně
Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.2.2012 8:17

Velmi pěkné a názorné video s velkou vypovídací hodnotou o vlastnostech tohoto konkrétního typu nástroje!

Není to klasický Ω řez, spíše "U" řez a tak rouby mají tendenci se uvolnit, vysmeknout. Kvalita řezu taky není úplně TOP. Po klasickéhm Ω řezu se rouby na podnoži pouze zavoskují a je hotovo. Tady ale bude nutná fixace elestickou páskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 129.145 (?), 5.4.2012 20:20

Před 14 dny (nebo kdy to bylo) prodávali na výstavě For Garden v Letňanech roubovací kleště za 200-+250,- Kč (sleva asi z 600,- Kč). Nezkoumal jsem je. Myslím, že i na dalších výstavách bude ona firma (nevím, jak se jmenovala) vystavovat a prodávat.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
áda1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 103.255 (?), 4.5.2012 0:12

Kleště uvedené na začátku jsem si nechal příbuznou dovézt z Anglie včetně kleští na roubování kmínku a náhradních planžet (3x), stálo to okolo 80 liber před necelým rokem. Bohužel jsem pozdě objednal podnože, takže už nebyly, na zahradě v rohu jsme měl okolo 30 podnoží,  špatně založených a nezavlažovaných MM106,M9 s mizernými kořeny. Zkusil jsem jich 25 udělat na řez omega.  Práce jde rychle od ruky, produktivita velmi slušná, díky rychlosti nemůže dojít k zaschnutí řezných ploch. Je však třeba použít zhruba stejný průměr a ne moc slabé podnože a rouby. Dobře drží v sobě podnož i roub, snadno se obaluje páskou   Přesnost řezu je opakovaně stejná, řez malinko chlupatý, ale jak jsem se díval na vysázené roubovance všechy jdou, rouboval jsem před více než měsícem , na rouby sáčky nedávám zkusil jsem i hrušky na K- MA, třešně na PHL-C. Spojení pletiv poměrně přesné, takže to vypadá zatím dobře - výsledek zatím 100% roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika