Obyčejný rýč vs. Fiskars



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 197.98 (?) 
16.4.2010 7:15, zobrazeno: 621901x

Zdravím, začínám zahradničit. Pořídil jsem si obyčejný rýč a kolega mi doporučuje zainvestovat a koupit Fiskars. Je ten rozdíl opravdu tak velký? Zvláště pokud je někdo ne úplně kulturista :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.108 (?), 16.4.2010 7:39

Rýč je kus plechu na násadě. Nějaká moc velká ergonomie se tam vymýšlet nedá. Když to nějak geniálně zakřivíte, bude se s tím blbě dělat. Tedy všechny rýče vypadají +-stejně, mění se materiály. Koupil jsem nerezový rýč čína v hypermarketu, za dva roky se mi zlomil - probroušené sváry násady. Svařil jsem ho a jedeme dál. Jo kdyby ten Fiskars prodávali i s rukama, to by byla jiná káva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 16.4.2010 8:40

Omyl, zrovna u rýče Fiskars je ta ergonomie vynikající, zlomit se nedá a dělá se s ním mnohem líp než s obyčejným. U běžného rytí na zahrádce je ten rozdíl znatelný, ale při kopání výkopů, jam atd. je to rozdíl obrovský. Těch sedm stovek jsou dobře utracené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 16.4.2010 8:49

naprosto souhlasím! vykopal jsem rýčem Fiskars za poslední měsíc 3 obrovské pařezy a nikdy už jiný do ruky nechci!

jsem vyšší postavy a tak mám ten prodlužovací, je to obrovské usnadnění práce!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 197.98 (?), 16.4.2010 8:50

Díky pánové, to jsem chtěl slyšet. Dneska ho pořídím a o víkendu se bude rejt :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.161 (?), 27.4.2010 11:02

Kupte nebudete zklamán.Jako byvalý strojař mám oblibu v kvalitním nářadí.Některé nářadí prostě v rukou sedí.Nejde jen o to, že nemáte otlaky, ale skutečně se méně nadřete.Samozřejmě neudělá práci sám ale hodně ulehčí.Koupil jsem uváděný rýč a již 4 roky nelituji.Jsem člověk v letech a proto každé ulehčení ocením.Ruda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
narcisky - (33) - 184.162 (?), 21.3.2012 11:42

ahoj lidi

značky moc neřeším jak něco potřebuju tak je to že nahonem vyjedem do Hornbachu tam zakoupíme někdy i Gardenu která je tedy zbytečně drahá, kromě rýče jsme loni zakoupili i rycí vidle a s těmi to jde dobře i mě nebot s rýčem je to těžká práce

a jak nám pořád něco chyběli my nakupovali a ted je v zahradním domku takový binec vždy tam o něco zakopnu, objednala jsem už pořádný regál.

Nevíte někdo kde bych dostala nějaké držáky pořadače na nářadí to delší kde bych to navěsila a měla to přehledné?  a pak bych potřebovala pořadač i nějaký menší na různé drobnosti co do regálu nedám díky za raducool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.2 (?), 12.4.2012 19:00

Stara dobra praxe je co se tyka přehledneho pořadače nařadi obyčejny řetěz nataženy na stěně a odpovidajici počet šroubu y x 40mm s matkami dle sily nasad.Šrouby samozřejmě aby prošly okem řetězu, a rozteč mezi jednotlivym nařadim se uděla navlečenom kousku hadice nebo pvc trubky.Je to levne a rychle. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 12.4.2012 19:39

Všechny ty jednotlivé věci si dokážu představit, ale jak bych to měl pospojovat, aby do toho šlo dávat nářadí mi stále není jasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.164 (?), 2.6.2016 12:01

Uplne vam rozumim, mela jsem podobny problém. Hledala jsem tak dlouho, az jsem to nedavno vyresila speciálními haky na dlouhe naradi od Fischera (Hák na nářadí Click System fischer 533996). Ted jsem maximalne spokojena, všechno mam pekne povesene na zdi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika