Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 168.103 (?)
31.10.2019 10:49

bez ohledu na názory ostatních musím konstatovat, že do doby, než jsem si pořídil první rýč Fiskars, který mi dosud slouží, jsem každou sezónu rytí s rýči s dřevěnou násadou tu násadu alespoň jednu zlomil. Následovala oprava a shánění násady pokud možno z tvrdého dřeva a bez suku. Násadu u Fiskars se mi ani nepodařilo ohnout. Takže za mě má rýč Fiskars yes. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
                     
host - 168.103 (?), 31.10.2019 10:49

bez ohledu na názory ostatních musím konstatovat, že do doby, než jsem si pořídil první rýč Fiskars, který mi dosud slouží, jsem každou sezónu rytí s rýči s dřevěnou násadou tu násadu alespoň jednu zlomil. Následovala oprava a shánění násady pokud možno z tvrdého dřeva a bez suku. Násadu u Fiskars se mi ani nepodařilo ohnout. Takže za mě má rýč Fiskars yes. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 31.10.2019 10:51

Rýče ze šufánkové oceli s rovnou dřevěnou násadou, to byl a stále je středověk. Když jsem před léty kupoval rýč Fiskars za 980 Kč, stály ty "středověké" 200 - 250 Kč. Ten rýč Fiskars mi ušetřil spoustu námahy a sakrování kvůli uvolněné násadě.. Mám ho do dneška a je podle mne zaplacený, protože odhaduji, že za tu dobu bych 3-4 "středověké" zničil. Jo a mimochodem, rýč se svárem na čepeli jsem neviděl. Nemáte jeho fotku nebo neznáte jeho typové označení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.186 (?), 30.10.2019 8:50

Mam Fiskars Ergonomic Záhradný rýľ špicatý 125cm a je super

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 236.43 (?), 30.10.2019 12:25

Naše zkušenosti:

Máme 4 roky rýč Fiskars a slouží dobře - i když máme pocit, že už je trošku "natažený". Subjektivně vzato, podle toho, jak se drží v ruce a jak se s ním pracuje, je jeho ergonomie je velmi dobrá. Byl zakoupen v Těsmatu za cca 400,-Kč, takže si myslím, že o skutečný originál nejde.

Bratr má taky asi 5 let originál - dražší, ale už je zlomený.

V obou případech byly rýče používány jen k běžnému rytí střední ale i těžké půdy na zimu nebo prohlubování malých kanálů.

V rodině mají sadu original Fiskars nožů, z nichž dva největší mají čepel vylomenou z držadla - jeden při krájení zelí, druhý při krájení chleba. Příčinou je to, že čepel je v držadle upevněna jen v malé délce, takže vzniká síla na páce, kterou pochopitelně držadlo nevydrží.

Zkrátka a dobře, kvalita oceli a zpracování u značky Fiskars je na vyšší úrovni než běžné nářadí, ale nedostatky jsou takové, které bych u věhlasné značky neočekával. Pokud se k nim přistupuje s nároky jako hobby - tedy opatrně - mohou být "věčné". 

Podobná ergonomie je u běžného rýče dosažitelná také, jen pokud si sám přizpůsobím tvarovanou násadu. Starší běžné rýče, (z dobré oceli, navíc předimenzované a tím i těžší) vydrží určitě srovnatelné zatížení, nové běžné rýče jsou trochu šizené (byl jsem v lisovně rýčů a lopat a viděl jsem ten materiál na vlastní oči) a tak bych od nich zázraky neočekával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 236.43 (?), 31.10.2019 11:08

Opomněl jsem poznamenat, že ze 3 rýčů, které jsou doma k použití, byl ten Fiskars používán nejvíce, považuji jej za zaplacený a až doslouží, určitě se budu snažit náhradu (v ceně 400-500 kč) zakoupit. Dlouhé nože Fiskars ovšem nikdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.197 (?), 2.11.2019 9:31

No jestli to nebude tím, ze se fiskars vyrábí v Polsku. Fiskars už není to co býval... bohužel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.234 (?), 2.11.2019 19:51

Já mám už niekoľko rokov rýle (špicaté) a vidly (kopacie aj kompostové) fiskars ergonomic (sivé, čierny gumový poťah na rúčke, cena cca 20-25€/ks). Ak sa na nich niečo pokazilo (dorezané pogumovanie na rúčke, vyhnuté zuby na kopacích vidlách, keď sa s nimi vykopávali korené starého kríku vtáčieho zobu v suchej zemi), tak len vinou používateľa (požičal som ich). Osobne som veľmi spokojný a ten pomer cena/výkon je podľa mňa veľmi výhodný. Ocenil by som však aspoň o 10 cm dlhšiu rúčku (mám výšku 195 cm). S bežnými rýľmi som sa vždy narobil ako kôň a výsledok aj tak nestál za veľa, rúčok aj násad som polámal za sezónu niekoľko. Tipujem, že všetky tieto moje FISKARS výrobky sú z Poľska, ale zatiaľ som nebadal, že by to malo nejaký očividný neblahý efekt. Ja som zatiaľ spokojný a iné rýle/vidly/lopaty by som ani nechcel. Každý rok dokupujem ďalšie pre susedov a príbuzných - stačilo, že si ich raz alebo dvakrát požičali a už s inými pracovať nechceli. Po zlých skúsenostiach s dlhodobejším požičiavaním ale už svoje náradie nikomu inému do rúk nedávam, radšej im pomôžem s nákupom cez internet. Upozorňujem ale, že odporúčať možno len radu ergonomic. Všetko ostatné - rada Xact, Solid (čierna rúčka bez gumového poťahu, oranžový úchyt a teleskopické verzie sú neporovnateľne horšie (mal som možnosť vyskúšať). 

Fiskars robí dobré sekery, vidly, rýle (vyskúšané) a možno aj lopaty (to overím čoskoro - práve som si jednu objednal). Ostatné náradie, obzvlášť záhradnícke nožnice, ale neodporúčam. Snáď ešte niektoré druhy ručných pílok a pákových nožníc by mohli byť dobré, ale to nemám overené. Mne sa zatiaľ najlepšie osvedčili hrable od WOLF-GARTEN (rôzne násady v rámci ich click-systému) a záhranícke nožnice BAHCO PX-M2. Pákovky mám fiskars a ručné pílky archman, ale nie som celkom spokojný a idem sa poobzerať po niečom lepšom.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.241 (?), 14.11.2019 22:45

V čem jsou nové rýče šizené. Vy zjistíte pohledem vlastnosti materiálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.125 (?), 17.11.2019 23:39

Rozhodujem sa medzi Xact a Ergonomic. 
X act je najvyššia rada vo Fiskars. Je v ničom zasadne odlišný ako Ergonomic, alebo rozdiel je iba v cene?
V jednom príspevku tu bolo spomenuté, že Xact sa viac krát zlomil, no mne príde, že kvalitou je uplne rovnaký ako Ergonomic. 

Máte niekto skúsenosť s rýlom fiskars Xact?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 18.11.2019 6:54

Každý má jiný úhel čepele a "násady". Ergonomic právě kvůli tomuto nemusí vyhovovat. Záleží na práci.  Xact je těžší a při práci je to poznat. Už jsem ho viděl i s výlisky na čepeli. Bude tam určitě více ulpívat bláto.  Byl to jediný z Fiskarsů, u kterého jsem zlomil umělou násadu. Ovšem páčil jsem tak, že by pravděpodobně nevydržela násada žádná. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika