Obyčejný rýč vs. Fiskars



Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 234.177 (?)
30.10.2019 7:46
Precital som viacere prispevky vo vlakne. Kazdy chvali Fiskars ryl. Viete mi povedat, o ktory vychvaleny produkt ide? Na nete je ich viac, cierne, srrieborne, za 11 eur, za 50 eur, atd... Na nete su viacere druhy - Solid, Ergonomic, Xact, 181 E atd.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
         
host - 205.204 (?), 7.9.2017 14:31

Jj. tento je super. Vyskusali ho aj susedia a tiez si ho kupili a nevedia vynachvalit. Ine typy od Fiskarsu su ale dost zle - teleskopicky (vikle sa a je aj v maxime kratky, navyse ma mensiu cepel), Xact je o 5 cm kratsi, drahsi a nerobi sa s nim dobre. Solid je vcelku pouzitelny, ale je to skor low-cost verzia toho ergonomic 131410 - ma kruhovu trubku aj drzadlo (131410 ma v priereze tvar slzy - vyrazne lepsie sa drzi), nema ten "potah" na trubke.

Viem, ze mnohi tu nadavaju na to, ze je akoby skrizeny s lopatou, ale ja si tuto vlastnost neviem vynachvalit. S tymto nastrojom urobim vsetko, co potrebujem a netreba mi k tomu este lopatu a sekeru. Akurat by mohol byt o 5-10 cm dlhsi. Ked robite nejake stavebne prace, tak sucasna dlzka je OK, aspon sa s nim lepsie manipuluje v obmedzenom priestore, ale pri beznom zahradnom rylovani je to nie dostacujuce. Na druhu stranu, nie kazdy meria 195cm, takze inym ta dlzka mozno vyhovuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 201.246 (?), 3.5.2018 17:15

Měl jsem vyhlídnutý XACT jako nejvyšší a tudíž nejlepší řadu, teď na jaro je zdražili, tak jsem pátral a objevil jsem toto fórum - teď váhám nad řadou ERGONOMIC. Navíc jsem četl reakce lidí, kteří XACT nijak nechválí, tak bych se chtěl zeptat na zkušenosti s oběma. XACT je o dost dražší, tak bych se chtěl zeptat, jestli je i dost lepší, než ERGONOMIC. Díky za postřehy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 3.5.2018 19:16

Měl jsem X-act dvakrát. První vydržel 8 hodin práce a pak se přelomila ta údajně kompozitová černá část. Myslel jsem si, že se jim možná přimíchal padělek. Ale druhý dopadl při trochu opatrnější práci stejně. Nakonec mi vrátili peníze, takže když minulý měsíc doprodávali v Kauflandu ten pro ně vyrobený na letošní sezónu K-klasic za 180,-Kč neodolal jsem a koupil. Hned následující víkend odzkoušel při dobývání pařezů a dobrý. Pak jsem ho postavil do stodoly vedle 21 let starý dobrý Fiskars a nevěřil svým očím. až na barvu byly rozměrově i provedením svárů totožné. Takže EAN 4337185263644 je lepší než celý slavný X-act. Navíc je X-act nevyvážený = kovová část je těžší a plastová moc lehká.

SfK.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.204 (?), 9.9.2018 17:18

Ahojte, prejsť debatu o rýle 68 strán. Tomu sa povie nadšenie.

Keďže obyčajný rýľ zoderiem jeden za rok. Rozhodol som sa kúpiť poriadni rýľ teraz. Po prečítaní názorov padlo na fiskars.

Bol som ho obzrieť v obchode všetky štyri typy. Solid, ergonomic, xcat, aj výsuvný. No ani jeden není ono. Jeden ťažký, druhý taky pololabilny. A tie rukoväte žiadna sláva. Obyčajná šrubka, ktorá sa rozsypovala ešte v obchode. Solid a ergonomic boli skôr lopata ako rýľ. 

Potom mi jeden zákazník poradil Rinz slovinský rýľ z ocele hardox rukoväť odľahčená v jednom kuse. Upnuta so rýla dvomi šrubami. Proste paráda. Ta ergonómia je úžasná.

Je ľahší a nášlap je perfektný. Cez rukoväť sa dá preniesť celá váha tela pri zapichu rýla do zeme. Fakt taky dobrý rýľ som nevidel ešte. Ak môžem jednoznačne doporučujem  

Pridám ja foto s dnešného nákupu rýla. 

Fiskars zaspal dobu. 

Moje jednoznačne doporučenie je Rinz efekt pro e24.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 9.9.2018 20:01

Fiskars určitě žádnou dobu nezaspal, právě to byla tato firma, která začala vyrábět takto tvarované násady. Všichni ostatní výrobci jejich výrobky měly za vzor. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzumo - (11) - 4.112 (?), 9.9.2018 21:40
Je to možné, že boli špička. No už nie sú. Podľa mňa. Želal by som Vám chytiť ten rýľ do ruky. A ihneď uvidíte kam sa posunul celý vývoj náradia. Verím, že ste ani nemali snahu ho pohľadať na internete. Ono Tý Slovinci vedia čo robia. Už len ten zvuk ocele a ináč tvarovaná násada. Je o kolo vyššie. Pravda je, že ste si zvykli na fiskars tak Vás ťažko presvedčím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 10.9.2018 7:52

Tato debata je jedno velké nedorozumění.Jedni, co mají rádi Fiskars ho cpou do ruky druhým, co ho rádi nemají.Protože každá věc je na něco, tak přece nemůžu někomu nabízet v jiném případě místo automobilu Octavia nákladní auto Tatra, přesto že jsou obě auta vynikající.To samé je s tím rýčem.Nepočítám, že s fiskars budu rýt nějaké velké plochy.Na to mám jednoosák s obracáčkem a zpátečkou .Když se to někdy stane, bolí mně záda, protože je nízký.Ale vykopat strom, nějakou jamku, useknout kořeny a jiné podobné práce se sním dělají výborně.Jestli se někdo rozhodne, že pozemek místo orání bude rýt, tak snad ho napadne vyzkoušet jiné varianty, třeba ty doporučované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzumo - (11) - 150.197 (?), 10.9.2018 22:37
Ja som tu už dávno. Ale skôr čítam. Ako píšem. A na starý nick som zabudol heslo a skôr som komentoval náradie do dielni. Nemám problém poslať vám foto s obchodného domu ako behám s rylom od regálu k regálu. A cena bola rovnaká ako na fiskars. Takže nepredávam nič, ale viem posúdiť keď niečo chytím do ruky. Tak ako bosch ma lepšie vŕtacie kladivá od metaba, tak metabo ma lepšiu flexu. Jednoosi traktor mám i ja, je to skvelý pomocník no diery kopať nevie. A tak som odkázaný na ručný pohon. Veď nevravím, že ho mate kúpiť, poukazujem na fakt, že i v tejto oblasti nastal posun. Keby že nestarnem tak si kúpim obyčajný rýľ. Ale chcelo to zmenu kríže a tak podobne. Môžem Vám zajtra tu "capnut" foto, čo som napachal s rylom dnes. Fakt práca s ním šla od ruky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzumo - (11) - 150.197 (?), 11.9.2018 14:48
Foto po akcii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 234.177 (?), 30.10.2019 7:46
Precital som viacere prispevky vo vlakne. Kazdy chvali Fiskars ryl. Viete mi povedat, o ktory vychvaleny produkt ide? Na nete je ich viac, cierne, srrieborne, za 11 eur, za 50 eur, atd... Na nete su viacere druhy - Solid, Ergonomic, Xact, 181 E atd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika