"Nůžky se stranově převrácenými břity" alias pro leváky



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?)
30.11.2018 22:35

Ano naprosty souhlas, kdysi jsem byl více "šetřivý", teď čím jsem starší radši koupím dražší pořádnou věc než mít deset nicaterek v šuplíku. Tady to přehození břitů mě napadlo kolikrát zrovna na štaflík na stromě... ale možná, že zjistím, že to byla kravina a nevyhovuje mi to... a nebo možna opačně, zjistím, že mám obě ruce levé a koupím dvoje FELCO/BAHCO/LOWE. Byl to i pokus s eshopem amazon a stejně tak jak se klasické pravoruké v naprosto stejném designu prodávají od 89,- jako no name tak jako několikastokorunové jako značkové, tak jsem právě zvědav co mi přijde. Jestli tam nebude třeba lepsí materiál či brus než na klasických NO NAME, když v hodnocení kdosi připsal "sehr gut, qualitat wie LOWE" :-D Pokud ne,... v životě už jsem přišel o víc! Aspoň mám co porovnat s mýma novýma fiskarsama, gardenama, kovadlinkovýma wolfgardenama aj.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 30.11.2018 22:35

Ano naprosty souhlas, kdysi jsem byl více "šetřivý", teď čím jsem starší radši koupím dražší pořádnou věc než mít deset nicaterek v šuplíku. Tady to přehození břitů mě napadlo kolikrát zrovna na štaflík na stromě... ale možná, že zjistím, že to byla kravina a nevyhovuje mi to... a nebo možna opačně, zjistím, že mám obě ruce levé a koupím dvoje FELCO/BAHCO/LOWE. Byl to i pokus s eshopem amazon a stejně tak jak se klasické pravoruké v naprosto stejném designu prodávají od 89,- jako no name tak jako několikastokorunové jako značkové, tak jsem právě zvědav co mi přijde. Jestli tam nebude třeba lepsí materiál či brus než na klasických NO NAME, když v hodnocení kdosi připsal "sehr gut, qualitat wie LOWE" :-D Pokud ne,... v životě už jsem přišel o víc! Aspoň mám co porovnat s mýma novýma fiskarsama, gardenama, kovadlinkovýma wolfgardenama aj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 1.12.2018 23:16

Zajímavé na vámi vybraném modelu je, že na každé fotce vypadá jinak. Jednou má břit uchycený čepem, jindy dotáhlý vrutem, i aretační páčka je různá.  Skoro to vypadá, že otočily v Photoshopu obrázky napodobenin Felca a na základě poptávky rozjely výrobu.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 10.12.2018 23:36

Dnes přišly, nevypadají nejhůř :-D







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 11.12.2018 6:34

Páčka aretace je příliš velká - bude se při práci zavírat. Horní břit je uchycen šroubem - bude se pravděpodobně samovolně povolovat. Dejte vědět po sezóně, jak jste pochodil.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.24 (?), 11.12.2018 15:06

Kurnik po pravdě, nevěděl jsem, že si mam všímat až takových detailů... na těch mých 5,5 stromů to bude třeba zkušebních sezon více :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 11.12.2018 19:43

Horní břit je uchycen šroubem - bude se pravděpodobně samovolně povolovat.

Horší je, když je horní břit uchycený čepem, který se při stříhání silnější větve ulomí (střihne). Jednou jsem pět podobných nůžek koupil ve výprodeji na takové to "příležitostné stříhání", zatím zbyly jedny poslední. Záleží hodně na materiálu namáhaných částí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika