"Nůžky se stranově převrácenými břity" alias pro leváky



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?)
29.11.2018 20:16

Jojo to jsou ty moje z obrázku, ale právě že 1200,- za "doplňkové" nůžky se mi moc nechce dávat :-(Ale i tak děkuji...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 29.11.2018 1:08, zobrazeno: 6687x

Dobrý den,

bez úspěchu sháním, zahradní nůžky se stranově převrácenými břity viz. obrázek. Mnoho firem nabízí nůžky pro leváky, ale kromě jinak ergonomicky upravených rukojetí, jsou to vždy klasické nůžky. Nebudu tady rozvíjet debaty o tom, že právě dolní opěrný břit mi nechává na větvi ranku, nebo že když jsem na žebříku a nelze se správně k větvi dostat či nůžky otočit, tak by se přávě nůžky s přehozenými břity sakramentsky hodily. Kromě drahých značkových bych právě přivítal nějaké i obyčejnější, které budou sloužit jako doplňkové. POKUD ZNÁTE, PROSÍM NAPIŠTE. Prohledal jsem polovinu internetu a nic. Když už se zdálo, že ano, tak to byla jen převrácená fotografie. :-(


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.12 (?), 29.11.2018 5:53
Jednu z možností máte na fotke. Lacná záležitosť to ale nie je. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 29.11.2018 8:56

Jsem předělaný levák. Takže v době, kdy nebyly nůžky pro leváky stříhal jsem vcelku v pohodě pravou. Ony se nůžky pokud jsou tvarované do pravé ruky nedají moc dlouho v levičce držet. Alespoň já z nich měl puchýře. Teď mám nůžky do obou rukou, takže u stromu občas té levačce pohovím a vezmu "pravé nůžky. Krom toho, že mají ergonomickou rukověť, mají to ostří a hranu proti obráceně. Nahlédněte do katalogu firmy z obrázku pana Ivana (SK) a vyberete si. Ona ta firma v Čechách moc vidět není. V Alberu v Táboře jsem viděl (a koupil) dvoustřižné nůžky. To je cesta jak se vyhnout tomuto problému. U nás dělá kvalitní, i když dost těžké nůžky firma Rostex Vyškov. Ale dají se upravit, odbrousit nějaká deka z masy celých nůžek.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.237 (?), 29.11.2018 9:13

Felca pro leváky mívají v zahr. Sinco, pošlou je. Myslím, že existují i levoruké s převodem. 

Levoruká Bahca existují, i s převodem. V zahradnictví, kam chodím, to chtělo pohrabat se na věšáčku s nůžkami a vybrat (i velikost) dle piktogramů na obalu.

Gardena dělávala levoruké nůžky, které neexistovaly v pravoruké variantě. Je to ale asi 18 let zpátky, současný sortiment neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 29.11.2018 20:16

Jojo to jsou ty moje z obrázku, ale právě že 1200,- za "doplňkové" nůžky se mi moc nechce dávat :-(Ale i tak děkuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.16 (?), 29.11.2018 9:37

Zkuste zadat do vyhledávače, toto: forbici da giardinaggio per mancini . Máte tam nůžek pro leváky plný kamion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 29.11.2018 21:19

Kdo hleda najde! Plašič na hryzce ze Slovenska jsem objednat zvládl, chovné plástve pro včely samotářky z Polska taktéž, ale "forbici per mancini" z Itálie je na mě už moc. Nakonec to vyřešila registrace na Amazonu a nůžky Darlac DP631 za EUR 18,99 letí z Německa, tak jsem zvědav :-D


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 30.11.2018 6:28

Tak do toho bych nešel. Originál Felco stojí 1000 Kč. Prodává ho třeba Oslavan. Jedny napodobeniny nůžek Felco 8 mám od firmy Stocker. Stály také jen polovinu toho co originál. Dokonce se jejich díly dají zaměňovat s originálními. Jen je nelze seřídit, aby nežvejkaly, po týdnu odpadla páčka aretace...

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.16 (?), 30.11.2018 19:08

Myslím, že jste dobře neudělal. Máme je doma, akorát rukojeti jsou ze zeleného plastu. Vynikjící žvejkačky, hlavně tam, kde na střihu záleží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.66 (?), 30.11.2018 19:34
Driver240: Len poznámka k tým lacným nožniciam. Asi platí to čo je na fotke... Moja skúsenosť - (zdanlivo) off-topic: Hrával som súťažne dlhé roky futbal (počas vojenčiny aj ako "legionár" v Čechách). Keď som mal 17 rokov tak som si kúpil kopačky Adidas World Cup 1974, v tom čase špičkovú legendárnu značku, pašované z býv. NSR (normálne sa kúpiť vtedy samozrejme nedali). Za nehoráznu cenu, padli na to všetky moje úspory. Spoluhráči si ťukali na čelo a hrali ďalej v lacných "plátenkách". Pointa: ja som hral v tých adidaskách asi 10 rokov (noha mi už chvalabohu nenarástla), a spoluhráči za ten čas vymenili hádam 15 párov "šmejdov". Cenovo sme na tom boli napokon zhruba rovnako, čo sa týka komfortu a kvality tak tu nebolo o čom... IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika