Nůžky Felco 2, 8 (6) nebo Bahco PX-M2(3)?



Gusto - (1) - 4.69 (?)
11.3.2019 0:05
Zdravím vospolok..dostal som ešte k vianociam zahradné noznice bahco pxr m3..potom co som cital na ne recenzie, hovorím si, tie budú strihat samé..uz na pohlad je to krasny kvalitný výrobok..teraz som sa dostal k práci s nimi (jablone) Hlava je č3 čize do priemeru konárov 3cm... OTÁZKA - aké hrubé konáre bežne striháte jednou rukou? Pretoze aj ked si myslím že niesom žiadna padavka a sily mám celkom dost, tak nedokazal som odstrihnút ani cca niečo cez 2cm (od oka).. Nieto este 3cm.. vďaka za reakcie :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 187.224 (?), 23.2.2016 18:19

Od čtvrtka 25.2. jsou v aci v Lidlu, jedno i dvousečné, Florabest.

Myslím že je vyzkouším..  89 kaček, no nezkuste to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Gusto - (1) - 4.69 (?), 11.3.2019 0:05
Zdravím vospolok..dostal som ešte k vianociam zahradné noznice bahco pxr m3..potom co som cital na ne recenzie, hovorím si, tie budú strihat samé..uz na pohlad je to krasny kvalitný výrobok..teraz som sa dostal k práci s nimi (jablone) Hlava je č3 čize do priemeru konárov 3cm... OTÁZKA - aké hrubé konáre bežne striháte jednou rukou? Pretoze aj ked si myslím že niesom žiadna padavka a sily mám celkom dost, tak nedokazal som odstrihnút ani cca niečo cez 2cm (od oka).. Nieto este 3cm.. vďaka za reakcie :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.44 (?), 11.3.2019 6:46
Gusto: Jednoručné nožnice nie sú nástroj na strihanie 3-centimetrových (priemerom) konárov. Tam použite pílku alebo pákové nožnice. Konáre s priemerom 2-2,5cm by Ste ale mali odstrihnúť bez väčších problémov. Možno je chyba v technike, vhodné je druhou rukou si hrubší konár "odpružiť", teda nakláňať ho tak aby sa mierne rozšírila štrbina do ktorej reže ostrá brandža nožníc. Ja mám Felco8 a do tých 2,5cm strihajú úplne v pohode, dajú aj hrubší konár, ale tam už - ako píšem vyššie - je lepšie použiť iný nástroj. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.221 (?), 11.3.2019 7:57

Nejde jen o značku nůžek, ale i techniku střihu. Stříhaná větev by měla být ohnutá,  aby čepel jednosečných nebo širší dvousečných dosedla na konvexitu ohybu. Taky se nemůžete řídit prodavači u stánků, kteří pčedvádějí stříh lipových větviček, zatímco ovocné stromy mají dřevo tvrdé. Nicméně na dřevo průměru 30mm jednoruční nůžky nepatří, bez ohledu na to, že se ustřihnout dá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 12.3.2019 9:54
"v Lidlu, jedno i dvousečné, Florabest." Ačkoli apriori nezatracuji výrobky prodávané v Lidlu (jejich kvalita se velmi různí), rozdíl je především v životnosti. Nůžky Florabest mi po dvou letech větvičky žvýkají a drtí a jsou v podstatě na vyhození, což u dalších nůžek (Bahco, Gardena) nehrozí. Obdobně mi vychází porovnání skládací pilky (nutno podotknout, že rozdíl v ceně pilky Florabest a např. Silky je dramatický). Pokud se zahradničení chcete věnovat, insvestice do kvality se vyplatí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 23.2.2016 18:21

No to co píšete je pěkná kravina. Proč by si paní měla postupně nakoupit tucet nůžek, aby zjistila s kterýmy se dobře dělá, když to už absolvoval někdo před ní?

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.224 (?), 23.2.2016 18:43

Proč myslíte? Mně osobně vícero nůžek na zahradě nijak nevadí.

Jiné beru do ruky když vystříhávám u země rybízy,  jiné na odplozené šlahouny ostružin, jiné bezu na broskve. Koupil jsem už nůžky za víc jak 800,- a stály za pendrek, zdědil jsem po taťkovi snad 80 let starý Rostexky a jsou jedny z nejlepších. 

Váš odkaz na nůžky Lowe jsem si uložil a nevylučuji, že si je pořídím taky, vypadají dobře. Nicméně na vyštípávání odplozených klacků u země, nemusím používat nářadí které mám na fajnovou práci.

Věřím že tip na Lidl přijlde mnohým vhod.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 23.2.2016 22:01

J.C.

Nůžky z Lídlu neznám. Nereagoval jsem na vás, ale na předchozí. Naše příspěvky přišly současně.

Jinak zrovna na řezání v půdě jsou jednosečné lepší. Už jsem jedny dvousečné zničil při vyřezávání omladků. Půda vybrousila ostří z vnitřní strany a nůžky žvejkaj.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 23.2.2016 22:01

A to co píšete vy, je co? To co pasuje někomu jinému, nepasuje mně a nemusí ani pasovat ji. Neudělá žádnou velkou chybu, když si koupí nůžky, třeba i v Lidlu. Je třeba si je vzít do ruky a trošku s nimi zacvakat, sedí v ruce, nesedí v ruce. Jestli se to nebude líbit obsluze, nebo nějakému útlocikovi z řad diskutujících, je věc jiná. Jestli si to nemůžu vzít do ruky, je opravdu kupování zajíce v pytli. Je si třeba uvědomit, že velký rozdíl mezi vyloženými sračkami a hvězdami, nebude. Horší je poznat co je co, to je rozlišit sračku od hvězdy a naopak. Operovat s názvem firmy považuji za ujeté. Vemte si takovou věc - motory Honda, Zemi vycházjícího slunce neviděly, určitě ani neví, že taková země existuje a křovinořezy Honda, jak by smet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 23.2.2016 22:43

Jo, a taky je dobré si vzít do obchodu větve a nůžky vyzkoušet.

Markety jsou plné napodobenin nůžek Felco 2. Stojí okolo 100Kč sedí uplně stejně, jen čepel je z měkčí oceli a žvýkají... Ano jsou firmy, které zmetky nevyrábějí a jsou firmy které nevyrábějí kvalitní nůžky. 

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika