Nůžky Archman



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
20.2.2016 13:20, zobrazeno: 3292x

Tak jsem neodolal a ten dvoučepelový zázrak, o němž se tu před nedávnem vedla bouřilvá diskuze včetně ruského videa, jsem si pořídil. Porovnal jsem je s větším počtem nůžek od různých firem. 
   Nůžkám nelze upřít jednu výhodu. Skutečně dokáží ustřihnout obrost těsně u kmínku, tedy nenechají sebemenší pahýly. Samozřejmě jen z jedné strany nůžek. Víc výhod jsem ale nenašel. Nástroj není nejlehčí, aretace palcem není zcela intuitivní - víc budou nůžky vyhovovat levákovi, plast rukojetí působí lacině.  Co vidím jako největší nedostatek - k přestřihnutí prutu je zapotřebí silnějšího stisku než u jedno a dvouřezných nůžek. Přitom jsem srovnával zcela nové Archmany s dlouho používanými nůžkami. A to neberu v úvahu, že u klasických nůžek můžeme výrazně usnadnit střih ohnutím řezaného výhonu. Ještě je třeba připomenout, že broušení čepelí možné je (doma bych to ale nezkoušel), ubroušení branží lze korigovat dorazovým šroubem.
  Zkusil jsem pro ilustraci ustřihout stejný prut třemi různými nůžkami: zmíněnými Archmany, dvousečnými Bahco a jednosečnými nejlevnějšími W-G. Rozdíl v otlačené kůře patrný není, pravda zatím neteče míza.
   Podrtženo, sečteno: poměr cena/výkon (nůžky stojí přes 1000 Kč) špatný. Za mě - nebrat. Zlaté žvejkačky.

Porovnávané nůžky. Archman v popředí
Porovnávané nůžky. Archman v popředí
Archman, Bahco, W-G
Archman, Bahco, W-G
Ustřihnuté dřevo různými typy nůžek
Ustřihnuté dřevo různými typy nůžek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 14.170 (?), 20.2.2016 15:23

Teda to je sbírka klumpů. To jste testoval všechny dostupné nůžky do 200kč?

Já mám asi tři klumpy, zbytek je kvalitní. Asi jsem prozřel dřívelaugh.

No a k těm nůžkám. Zkoušel jsem podobné ve školce. Na čištění kmínku jsou perfektní. Jen na hrušky se moc nehodí, protože obrost vyrůstá z malé boule, do které se občas střihne. S normálníma se mi to nestalo.

PS: Jestli chcete zkusit to nejlepší co jsem zatím v jednosečných vyzkoušel, kupte Loewe 8. Je to nástroj, který vás láká do práce. No a těch 1000kč za ně není tak moc. Třeba si nekoupíte něco pěkného na sebe, nebo projedete o jednu nádrž benzínu méně. Vždyť už máte v nůžkách nejméně 4000Kč

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.2.2016 10:22

Mezi těmi klumpy jsou i dvoje Bahco a troje Gradeny kolem 1000 Kč (mimochodem i vítěz D-testu). Samozřejmě to nejsou všechny nůžky, co jsem kdy měl - některé jsem ztratil, odešly, rozbily se, jsou ve skříni. O těch Löwe jsem uvažoval, ale po zklamání s jednosečnými Bahco už jsem do nich nešel. Prostě všechny nůžky od Wolfgartenů mi do ruky sednou akorát. Zatím jsem neprozřel, ty levné mi stříhají líp. Ale příspěvek nebyl o levných jednosečných klumpech, nýbrž o drahých Archmanech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 21.2.2016 10:49

Nojo, tomu zklamání z jednosečných Bahco rozumím. Vůbec nevím proč dělají ty konvexní ručky. Jsou opravdu nepohodlné.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 21.2.2016 12:57

Z nůžek co máte na obrázcích jsou pro mě nejlepší na druhém obrázku prostřední Bahco. Než jsem je někde loni ztratil, byly jedny z nejlepších. Plastová rukojeť je příjemná do ruky, nestudí.Důležitá byla i ne moc tvrdá pružina. Nůžky, které mají plechovou stočenou pružinu moc rád nemám. Je tvrdší a při delší práci z nich bolí ruka. Jestli chcete levné, velmi dobré jsou dvousečné Extol 180mm... za pár korun.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika