Nářadí zn. Berlan



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 212.142 (?) 
22.7.2008 20:57, zobrazeno: 116269x

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli někdo z vás nemá zkušenost s výrobky fy. Berlan.Píší o sobě že je to německá značka, a tak jsem se chctěl poptat jestli o ní neví někdo něco víc a popřípadě jak s ní je spokojený. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 22.7.2008 21:22
Značka je německá, ale výrobky mají původ v Číně, to jen, aby nevznikla mýlka. Kvalita odpovídá ceně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.123 (?), 23.7.2008 10:02

Co konkretne chcete kupovat? Nebudete potrebovat do budoucna nahodou nahradni dily nebo servis? A ceny take nejsou extremne odlisne od kvalitativne srovnatelnych vyrobku, ktera vsak maji lepsi podporu.

Velka cast produkce teto znacky je totozna s vyrobky ostatnich levnych znacek. Vse puvodem z Ciny akorat na tom je samolepka Berlan misto jine.

Kazdopadne ja si vyrobek potrebuji pred koupi prohlednout nejen na fotce, coz tusim tady nejde.

Uz tu v diskuzi bezi vlakno se stejnym tematem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.230 (?), 15.7.2010 15:53

Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s filtračním čerpadlem pro jezírka značky berlan. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.24 (?), 8.9.2010 21:56

Už jsem o tomto čerpadle psal na jiném vláknu. "Průběhová křivka" předurčuje čerpadlo pro velký průtok a menší tlak. Je praktické, robustní, odolné proti přicpání. Mám koupené dvě. Samozřejmě že jde o čínskou výrobu (po vybalení smrdí stejně jako levné čínské pantofle od větnamců), ale na funkci to nemá vliv.  Za 1000 korun máte předplacenou spotřebu elektřiny (115W 7500litrů/hod) na roky provozu. Konkurenční značkové jsou za několikanásobek ceny. Na vodopád nebo potok s velkým převýšením se ale určitě nehodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.124 (?), 4.5.2010 20:44
dobrý den před časem jsem koupil demoliční kladivo berlan 1800w zn.BABH 1800,musím říci, že jsem moc kvalitě nevěřil, ale tedy zkusil. Vážně boží věc, nenašel jsem dosud při demolici, aby se to o nějaký ten material zastavilo, železobeton veme, jako prd.Věřte nebo ne, mohu jen doporučit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.247 (?), 5.6.2010 16:43

Já mám od Berlanu křovinořez a jednou se mi rozlomil disk se strunou a podruhé startování (naviják)... prodejce ochotně a především bez jediného slova zaslal náhradní díly během několik dnů.

Struna podle mě podlehla stáří materiálu (bůhví, kde a jak dlouho to leželo) a startování bylo nedostatečně promazané, takže se zadrhlo za rozštíplo.

Dnes jsem dělal revizi po zimě a přípravu na sezónu a žádný problém jsem nenašel. Mám pozemek 2100m2 a loni jsem tam měl místy i 2m vysoký porost... dostal slušně pokouřit a přesto si myslím, že ještě minimálně letos vydrží.

Plánuji od nich ještě nákup klasické rotační sekačky letos. 

Jinak bych tyto čínoznačky doporučil spíše znalejším, co si umí podotahovat šroubky a odhalit závadu včas, než by měla fatální následky na celý stroj.

Zkrátka a dobře, za ty prachy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.174 (?), 13.6.2011 20:22
Moje zkušenost z kosou od Berlan: Pořídil jsem nemovitost se zahradou cca 3000m2 kompletně zarostlou kopřivami do 1,5m výšky. Půjčil jsem od kamaráda kosu Husqvarna 323, ale ta neměla dostatečný výkon a v porostu se dusila. Narazil jsem na stránkách bergland24.cz na křovinořez Berlan BMS520A. Zaujal mne výkon 3PS, ale podezřele nízká cena 2 599,-Kč. Nakonec jsem si řekl, za ty prachy to snad alespoň jednou tu zahradu poseká. Objednaný výrobek dovezla zásilková služba za dva dny ve dvou balíkách. Zmontoval jsem dle německého návodu (český bohužel chyběl) křovinořez, nalil benzín s olejem, srovnal popruh, nastartoval, zavěsil kosu na popruh a odkráčel na zahradu. První záběr strunou do kopřiv mě překvapil, stonky padaly lehce a na výkonu motoru nebylo znát, že by vůbec něco sekal. Ovšem pak přišly další zkušenosti. Řídítka kosy nesmíte pustit(např upravit si popruh), jinak se vám kosa na otočném držáku otočí "vzůru nohama" a motor okamžitě zhasne. Pozor, při poloze "vzůru nohama" vytéká víčkem nádržky benzín, s čímž jsem se u jiných kos nesetkal. Po hodinovém sekání se úzký poruh poměrně bolestně zařezává do ramen, také dost začínají bolet ruce vinou velice úzkých řídítek a nedostatečné "páky" pro vedení stroje. Po další půlhodině motor zhasl vinou vypadnutí drátku ulektroinstalace ze spojovacího konektoru (špatně nalisovaný konektor). Po posekání poloviny zahrady se uvolnily šrouby M5 na držáku řídítek, tak že řídítka šla "šejdrem" proti rovině strunové hlavy. Při pokusu dotáhnout šroub (žádnou velkou silou) se ztrhl závit v hliníkovém odlitku držáko říditek. Závity ve všech otvorech jsou už od pohledu evidentně hodně mělké, proto se snadno strhnou. Při dalším sekání se rozlomila strunová hlava, aniž bych vrazil de něčeho tvrdého. Nasadil jsem tedy trojzubec a chtěl znova startovat, ale ejhle, při startu stroje se vysmekla pružina startovacího lanka a lanko zůstalo nenavinuté venku. Tímto pro mne ten den sekání kopřiv skončilo. Rozhodl jsem se že nebudu uplatňovat záruku, protože bych dostal možná sice nový, ale pořád stejný krám a ještě měl starosti s odesláním. Raději jsem vsadil na to, že ještě kapku zainvestuji peněz a času a pokusím se kosu "vytunit" dle vzoru znovu půjčené Husqvarny. 1. Odmontovat motor, sundat víčko navijáku startovacího lanka. Cívku startovacího lanka položit na smirkový papír a na straně lemu pro prostor pružiny zbrousit o cca 0,3mm, aby se zamezilo dalšímu vysmeknutí vratné pružiny. Dále jsem do drážky cívky pro lanko vlepil pruh 5mm vysoký proužek plastu (novodur), aby se zvětšil poloměr páky kladky a usnadnilo se startování stroje. Cívku snavinutou pružinou promažte mazacím tukem (od výrobce je zcela suchá) a vložte zpátky do držáku a namontujte. Konektory na 2 vodičích vedoucích od zapalování spájejte s vodiči cínem, aby samovolně neupadly. 2. Ze žací tyče odmontovat převodovku žací hlavy, skříň odstředivé spojky, držák řídítek, stáhnout objímku závěsu a vyjmout hnací hřídel. Suchou převodovku a ložisko odstředivé spojky naplňte mazacím tukem nejlépe s obsahem lithia (odolává teplotám), taktéž promažte hnací hřídel na 5ti místech kluzných ložisek v žací tyči (Místa ložisek jsou znát opotřebením na hnací hřídely, protože jsou opět zcela suchá). (Lithiová vazelína 170,-Kč Bauhaus) 3. Všechny závity M5 šroubků převodovky, skříně spojky a držáku řídítek převrtat vrtákem 4.8mm a vyříznout závit M6. Osadit šrouby M6 s imbusovou hlavou s pérovými podložkami. (10ks šroubů s podložkami 30,-Kč Bauhaus) 4. Pořídit hliníkovou trubku 19x1mm cca 120cm,(ve Feroně) naplnit suchým pískem a zašpuntovat. Z prkénka vyříznou rádius pro naohýbání řídítek a naohýbat trubku dle libosti nebo vzoru (u mne Husqvarna. Sundat rukojeti na původních řídítkách nasunout na nová řídítka nařídit natočení rukojetí tak, aby se kosa příjemně ovládala. Zajistit rukojeti v požadované poloze provrtáním konce trubky a instalací zajišťovacích šroubkú. Promazat bowden ovládacího lanka plynu a propájet vodiče s propojovacími konektory. 5. Namontovat na žací tyč převodovku, skříň spojky a držák řídítek s novými řídítky. Namontovat motor, připojit lanko a elektriku. Vyrobit nový držák z ocel pásku 20x2mm cca 100mm dlouhého a navrtat po délce pravidelně od sebe 5 děr prům.10mm. Navařit nebo mosazí připájet na oba konce na 2mm stranu 2 objímky prům.23mm (Bauhaus). Nasadit na žací tyč najít těžiště stroje a přitáhnou objímky prostřední dírou držáku v místě těžiště. 6. Koupit pořádnou strunovou hlavu s M10 závitem (v mém případě Husqvarna T25 290,-Kč, klidně pojme 5m hranaté struny 3mm) A neuškodí vzhledem ke hmotnosti stroje investovat do lepšího popruhu (v mém případě dvouramenný poloprofesionální postroj Mounfield 750,. Kč) Všemi úpravami jsem strávil jedno odpoledne cca 5hod. Nyní zbývá jen upravit postroj vzhledem k požadované výšce závěsu, upravit sklon a náklon řídítek vzhledem k délce paží a sklonu žací hlavy, dolít palivo, nastartovat a pustit se do práce. Mohu říci, že zahradu už jsem posekal potřetí a žádná další závada se neobjevila. Vzhledem k úpravám se ze strojem pracuje pohodlně, řekl bych že Když si pohrajete se seřízením postroje a řídítek a najdete "správnou " díru závěsu, tak si při práci dokonce i "pohovíte" i s tak těžkým strojem. Ovšem ten výkon na moje kopřivy platí jako bíč na chudinu. Pokud máte jen trochu kutilské sklony, vůbec bych neváhal, za ty peníze...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.18 (?), 15.3.2014 11:07
Prosim. Jak se naviji startovaci pružina vypadla mi. Křovinořez berlan.Moc děkuji. z.velc@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.2 (?), 24.9.2011 23:59

koupil jsem také tento křovinořez, ale bez českého návodu.Nevím vůbec jak to složit a jakej benzín do toho patří.Mohl by jste mi poradit kde vzít český návod?Předem dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika