Nářadí na řezání větví?



host - 180.133 (?)
11.3.2008 17:36

Dobré jsou ruční pyly co se dávají do pochvy přidělané na opasku.  Podstatně to ulehčí práci při střídavém používání nůžek a pyly.

Jsou různé typy ozubení. Na živé dřevo jsou vhodné velké zuby s velkýma mezerama a list sbroušený tak, aby bylo minimální tření (nejtlustší v místě kde jsou zuby).

Vítek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 98.197 (?), 10.3.2008 23:34, zobrazeno: 14870x
Dobrý den Mam dotaz ohledeně používání pily na řezání větví ovocných stromů. Používám obloukovou pilu, ale s jinými zkušenosti nemam. Takový ty skládací se hodí spýše na tenčí větve? Dá se použít mot. pila ta má mazání řetězu jastli to nemůže vadit? Děkuji Pavel
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.3.2008 7:31

Řežete-li větve natolik silné, že vyžadují motorovou pilu, naolejovaný řetěz samozřejmě nevadí. Ekologický olej na zahradě by měl být samozřejmostí. Rány po motorovce jsou trochu chlupaté, tak je dobré je začistit nožem. Já je taky zatírám latexem s fungicidem a  stimulátorem, i když o zbytečnosti toho kroku se zde vedla diskuze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.120 (?), 11.3.2008 8:28

Mám dobrá zkušenosti s prořezáváním stramů řetězovou aku pilkou. Je lehká, řeže do 10cm a má i výdrž. Mazání řetězi je jednou za čas pár kapek oleje na řetěz.- Řetěz běží pomaleji než u lklasických pil a ihned se zastaví po vypnutí. Jedna z nevýhod je cena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 11.3.2008 12:13

Dobré skládací (např. Bahco) anrbo zasouvací (např. Fiskars) jsou vhodné i pro řez silnějších větví, záleží na délce pilového listu. Velmi dobře se nasazují na řez přesně v místě, kde má být proveden (větevní kroužek, resp. nad větevní límeček). Řežou velmi dobře,  řez je čistý hladký. Používám je a zrovna se chystám koupit si nějakou s o něco delším listem. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kulda.m - (17) - 118.241 (?), 11.3.2008 17:24

Na větve do průměru asi 5 cm jsem koupil housenici z internetového obchodu. Pouze nástavec s nůžkami, pilkou. Tahá se za provaz. Jsem s ní max. spokojený, i když se nadřu s bidlem na kterém ji mám přidělanou. Nechtělo se mi vyhazovat peníze za drahou teleskopickou tyč. Ale dostanu se s ní kam chci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.133 (?), 11.3.2008 17:36

Dobré jsou ruční pyly co se dávají do pochvy přidělané na opasku.  Podstatně to ulehčí práci při střídavém používání nůžek a pyly.

Jsou různé typy ozubení. Na živé dřevo jsou vhodné velké zuby s velkýma mezerama a list sbroušený tak, aby bylo minimální tření (nejtlustší v místě kde jsou zuby).

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.92 (?), 11.3.2008 18:10

Vítku, pily se píší takhle (pokud se jedná o řezací nástroj) a ne takhle: pyly (to jsou přeci jen samčí rozmnožovací buňky). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 11.3.2008 18:22

Tak to promiň. Já teď víc píšu o tom pylu. Omlouvám se.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 11.3.2008 18:49

Jako bych si to nemyslel, že těm květinkám nedáš pokoj? Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 98.197 (?), 11.3.2008 21:39
Děkuji za odpovědi. EKO olej si určitě pořídim. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika