Mají to zapotřebí?



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?)
8.5.2014 20:58

Podle mne ta ohnutá lopatka se liší mnohem více než je na první pohled patrné a když se sejdou 3 faktory  (obvyklá to příčina havárií v letectví)

-má jinak tvarovaný "nosník" v krčku než lopatka starého provedení

- má tenčí plech

- plech není zpevněn za studena (tvářením)

V zaměstnání jsem si na nějakých věcech mohl ověřit jak nízká kvalita sem putuje z Číny. A když jsem vzpomenul to letectví, tak např. v USA bylo vydané nařízení, že žádný náhradní díl do letadel nesmí pocházet nebo být vyroben v Číně. Objednali nějaké náhradní díly z GB a ty byly obratem vyrobeny v Číně a dodané do USA. Je z toho "poprask".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 48.211 (?), 8.5.2014 19:46

Stejnou lopatku mám asi měsíc párkrát jsem s ní dloubla a pořád se ohýbá a dokonce napraskla, takže to je vážně hrozný šunt!

Michaela J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 8.5.2014 20:58

Podle mne ta ohnutá lopatka se liší mnohem více než je na první pohled patrné a když se sejdou 3 faktory  (obvyklá to příčina havárií v letectví)

-má jinak tvarovaný "nosník" v krčku než lopatka starého provedení

- má tenčí plech

- plech není zpevněn za studena (tvářením)

V zaměstnání jsem si na nějakých věcech mohl ověřit jak nízká kvalita sem putuje z Číny. A když jsem vzpomenul to letectví, tak např. v USA bylo vydané nařízení, že žádný náhradní díl do letadel nesmí pocházet nebo být vyroben v Číně. Objednali nějaké náhradní díly z GB a ty byly obratem vyrobeny v Číně a dodané do USA. Je z toho "poprask".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 9.5.2014 8:44

Přesně stejnou zkušenost mám nejen s lopatkou.Přece víte, že kam čert nedosáhne, tam dosáhne obchodník nebo ženská!  A platí to napříč světem.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.206 (?), 9.5.2014 14:01

Nepodezírám Vaši paní, že se jmenuje Gusta Frištenská, ale trochu na tu lopatku zatlačit musela. Problém je v tom, že "Vlk" Vám jako zahradní nářadí prodal lopatku, která je z obyčejného plechu, vhodného tak pro lopatky na mouku a moučkový cukr, případně na dětské sady na pískoviště. Větší zátěž (na zahrádce obvyklou) tento nevhodný a laciný materiál nevydrží - není dostatečně pevný. Na druhou stranu i z "číny" se dá vybrat vcelku slušná technika a za babku, jen to chce strávit déle času hledáním. Mám už nějakou dobu (kromě té Vaší modré) i tuhle čínskou pomocnici z nějakého -maxu za pár desetikorun a nebál bych se s ní pomalu ani rýt.

Lopatka
Lopatka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.206 (?), 9.5.2014 14:07

Její plech je asi silnější, než má Vaše od Wolfa, ale hlavně s vyšší pevností z dražší oceli. Přesto se vešla cenově do stejné, ne-li nižší hladiny, než ten nepodarek od Wolfa. A jestli to má zapotřebí? No, když se jim jich vrátí v reklamacích kontejner, snad se nad tím zamyslí - ale komu stojí těch sedmdesát korun za cestu a handrkování se v krámu a pak: nákupní cena jedné je pro Wolfa tak 10? Kč, takže ta obří marže pokryje i případné ojedinělé reklamace zásadových kupců.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 9.5.2014 15:41

já bych se s tou "jinou" rýt bál.

Ve výprodeji jsem přesně tuto koupil 3 kusy á 12 kč/kus. První zrušili děti do dvou hodin od předání na pískovišti, druhou manželka při přesazování/sázení jahod a třetí zatím drží, protože jsem si ji dal do stodoly na čištění terry (rotavátoru, pluhu,...) nebo travní sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.206 (?), 9.5.2014 17:19

Ta moje 12,- určitě nestála, ale přesnou cenu už si nepamatuju, snad okolo padesátky? A neumím si představit, čím by ji děti mohly zrušit, je opravdu pevná, až se divím. Možná jste koupil méně kvalitní kopii, z Číny se toho vozí podobného spousty, vemte si třeba motorové pily nebo křovinořezy či kamery do auta: na pohled identický vzhled, ovšem kvalita součástek a zpracování diametrálně odlišná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 9.5.2014 17:36

To odpovídá... sleva 75% z 49,90Kč je pak cena po slevě 12,49

Ona se načne mírným tlakem do boku, protože udělali ůzký krček....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.180 (?), 14.11.2014 18:41

No jo není nad to šetřit kde se dá a pak prodávat za ceny opravdu kvalitního zboží.

Je jedno jestli je to rýč motyka sekera vidle atd znalí vědí že tohle nářadí se za komára dělalo z ocelí třeba 11600 11700 12050 atd (tudíž s ocelí s vyšším obsahem uhlíku = pevnější) (ostatně taky pokud je zavaříte bez předehřevu praskají) 

Bohužel zadavatel si nechá tohle nářadí udělat z oceli KHN (kastroly hrnce nočníky) = bláto ktere se lepe lisuje a kove= další uspora (pro zadavatele)  + udělá to ze slabšího plechu = levnější (

No a tohle dohromady je výsledek!!!  Proto vidle kopáče lopaty sekery atd atd nosím výhradně ze šrotu proto že jso mnohem kvalitnější naž to co nám hodný kapitalista za minimální peníz přiveze z číny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika