Kvalitní postřikovač



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 142.154 (?) 
16.4.2017 19:10, zobrazeno: 13607x

Můžete mi prosím poradit, jaký si mám koupit postřikovač? Potřebuji na 5 l.

Loni jsem koupila Hecht za 500,-   ale nevím, nejak se mi nezdá. Když do napumpuji tak tlak hodně rychle klesne a pumpuji znovu. Napumpovat se dá jenom na 40 a za 3 min je tam 18 a to už stříká špatně. Taky mu nejde úplně dobře nastavit proud vody - potřebovala bych aby udělal pořádný vějíř.

Klidně koupím nějaký dražší, hlavně aby na něj byl spoleh.

Ráda bych se zeptala co používáte vy?

Jája

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 16.4.2017 19:39

Kupoval jsem před 14-ti dny ale 15L.

Hodně jsem toho pročetl a jelikož mám velkou zahradu a mám rád spolehlivé věci obětoval jsem 3000,- a šel jsem do SOLO (německá firma)

Dělal jsem zatím 3 postřiky a nedá se to porovnat s minulým postřikovačem značky Neptun. 

Za mě SOLO yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.8 (?), 17.4.2017 7:19

ak naozaj nieco kvalitne, spolahlive tak urcite SOLO. Je to specializovana nemecka firma uz 70 rokov na postrekovu techniku aj pre profesionalov /lesnikov, deratizerov, ovocinarov/. Tam si urcite vyberiete pri tom ich vybere a hlavne mnozstvo prislusenstva ktore vam ulahci pracu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.227 (?), 16.4.2017 20:04

Roky používám Gloria Prima 5, dělají k nim i prodlužovací nástavce na stříkání ve větší výšce. Jsem s ním spokojená, v případě potřeby jdou sehnat i náhradní díly (ztratila jsem pojistný ventil a našla ho až další rok při přehazování kompostu).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 16.4.2017 20:45

Gloria - Taky ho mám, s nádstavcem asi přes 1,5 m se dá postříkat lecos a aniž by člověk ošetřil sám sebe, cena lidová. Akrát se mi podařilo nalomit spoj mezi trubkama...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.129 (?), 17.4.2017 8:19

Tipuji, že máte Hecht 4500? Jestli uteče polovina vzduchu během 3 minut, tak to asi soudruzi z PRC udělali někde chybu. Pokud máte k dispozici nějakou dostatečně velkou nádrž s vodou (sud a podobně), zkuste postřikovač napumpovat a ponořit. Jinal v našich končinách je vhodnější používat jednotky bar (skoro stejné jako staré atm. - atmosféra), než americké PSI - pounds per square inch, neboli libra na palec čtvereční. Na nižší tlak kolem 1-1.5 bar se postřikují herbicidy, kvůli menšímu úletu. K jemnému rozprašování je třeba 2 bary, ev. více. Že jde napumpovat na max. cca 3 bary, je normální. Zádové SOLO mají v nádrži přetlakový ventil, nastavitelný na 1, 2 nebo 3 bary, který nedovolí napumpovat na více. Maximum je tedy 3 bary i pro solo. Větší tlak ani není potřeba a zbytečně by se člověk nadřel s pumpováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.8 (?), 17.4.2017 10:20

"Zádové SOLO mají v nádrži přetlakový ventil, nastavitelný na 1, 2 nebo 3 bary, který nedovolí napumpovat na více. Maximum je tedy 3 bary i pro solo."..to ste kde vycital taku blbost ze je to len do 3 bary???...chrbtove membranove maju nastavitelny tlak do 4 bary a piestove chrbtove regulovatelny az do 6 barov... skuste si to nastudovat kym napisete nezmysel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.210 (?), 17.4.2017 16:40

Pánové 9.129 a 81.8, mám zádový membránový patnáctilitrový postřikovač, ve kterém je na větrníku přetlakový ventil, který má, jestli se nepletu, osm poloh. Konvový má jen jednu polohu danou přetlakovým pojistným ventilem. Většina postřikovačů má provozní tlak 3bary, cca čtyři, obého provedení (píst, membrána) mají provozní tlak 4bary, u membrány je to tlak nevyšší a tuším, že dva postřikovače jsou na provozní tlak 6barů a ty jsou pístové. Dvoupolohový regulační ventil mají postřikovače COOPERPEGLER, také velmi dobře vybavené a možná na vyšší cenové hladině, než postřikovače SOLO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.210 (?), 17.4.2017 21:34
Solo je dobrá volba, máme menší pístový i zádový membránový.Jdou k tomu koupit různé nástavce i trysky a rozhodně jsem nekupoval za 9 let jediný náhradní díl, jen doplňky, takže dobrý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.210 (?), 17.4.2017 21:49
Ještě mohu do těch 5-6l doporučit polský kwazar, ten mám přes 15let bez výměny dílu, poměrně kvalitní plasty, ukazatel stupně natlakování, teleskopický nástavec v základu a za 1/2 ceny vůči solu.Jen zádový nemají vychytaný, ale to není Váš případ.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika