Kvalitní postřikovač



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
26.3.2019 15:27

Kvalitní postřikovač? Ne, že bych měl s aplikace chemických látek nějakou radost, ale musím uznat, že se s "akumulátorem" pracuje perfektně. Už bych za pákový neměnil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 26.3.2019 11:24

149.16: Neberte to v zlom, tú opravu chybičky-preklepu. To viete, keď máte oboch rodičov učiteľov, tak to v istých veciach zanechá doživotné stopy...

Ale vážne - nechcem tu rozvíjať diskusiu či je lepšie Solo alebo Cooper,  napokon so Solom len začínam a Cooper nepoznám vôbec. Len som referoval že začínam pracovať s novým Solom a prvý kontakt hodnotím pozitívne. Samozrejme, čas ukáže viac, aj prípadné chybky, aj výhody. Oproti tomu čo som mal predtým je ale Solo "nebe a dudy".  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 26.3.2019 14:21

Horší je to s jahodovým záhonem, nebo s hruškou, coby ovocnou dřevinou a celou řadou jiných fantasmagorií

Není to fantasmagorie, český jazyk povoluje hrušeň i hrušku ve významu ovocný strom. Ostatně ustáleným rčením - "spadl z hrušky", "z hrušky dolů" rozhodně není myšleno ovoce. Jistou roli tu hrál vliv slovenštiny, která pojem hrušeň (na rozdíl od jabloně) nezná.
   Jak je to s jahodovým záhonem, to přesně nevím. Ale myslím, že je povoleno vysazovat maliny a jahody stejně jako maliník a jahodník.
   Mně víc vadí degradace živých tvorů na beztvarou hmotu: "Rybáři odlovili 1,5 tuny kapra".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.3.2019 15:27

Kvalitní postřikovač? Ne, že bych měl s aplikace chemických látek nějakou radost, ale musím uznat, že se s "akumulátorem" pracuje perfektně. Už bych za pákový neměnil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 26.3.2019 18:13

Co povoluje čj, nevím já, ani vy, ostatně v tom nemají jasno ani v ÚJČ. Spadnout z hrušky, či z višně, jsou dvě rozdílné situace, každá s jiným významem. Jahoda je plod jahodníku, z něhož mohu vyrobit jahodovou marmeládu, nebo jahodový džem, což je potravina. Záhon s vysazeným jahodníkem je jahodiště. Potom také máme, když se pletou dvě p, např.: šestiradličný pluh, na kterém, v popisu nejsou nejsou žádné radlice. Takže jahody, nebo maliny může vysazovat, ten, který spadl z višně, ale ne ten, který spadl z hrušky. Mně zase vadí to, že člověk z oboru, kde exaktní pojmenování, je alfou a omegou všeho konání, za účelem dosažení pozitivních výsledků, se velmi rád šťourá v takovýchto extravagancích. Teď ještě k postřikovačům. To že nádoba Solo postřikovače, je tvarovaná, je významným plusem, ale že popruhy jsou takové, jaké jsou, včetně chybějícího bederního popruhu je velmi velkým mínusem. Nejdelší postřiková trubka pro zádové Solo postřikovače, je teleskopická v maximální délce 230cm a na této délce se s ní velmi špatně pracuje. Navíc trubka ze které se vysouvá její prodlužovací díl, velmi ráda podélně praská a tato závada se zjistí, až při použití postřikovače, taže už mám doma tři kvalitní německé šmejdy, za velké peníze. Možná by bylo lepší použít teleskopickou trubku 49 00 189, která je určena pro vysokotlaké postřikovače 433. Samozřejmě je to jiný level, i cenově. Bederním popruhem je vybaven polský KWAZAR, má také zádovou mřížku, ale nosné popruhy nestojí za nic. Jako příslušenství je k němu dodávána teleskopická prodlužka cca 3m, práce s tímto monstrem, je přímo horror. Dalším postřikovačem, který mám je italská MIURA, hranatá bedna s úzkými, gumovou páskou podloženými popruhy, neni k dostání žádné příslušenství, kde k upevněnění vnitřního vybavení, byly použity šouby, které se po jedné sezoně rozpadly a tím pádem nastoupi systém DODOS-doma dodělej sám, je vhodný maximálně k pobíhání v bramborách. To že je CP, také jen hranatá bedna je bohatě vyváženo jeho poruhy. Ostatně, který zahrádkář, to má na zádech celý den?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 26.3.2019 18:30

S teleskopickou trubkou Solo, i vysunutou,  se mi pracuje velmi dobře, je lehká. Máte pravdu, že ráda podélně praská, což by za tu cenu neměla. 
   Bederní popruh mi v žádném případě nechybí, protože s nádobou na zádech neházím. Ve shodě s Petrem z P. soudím, že akumulátor je lepší než tři pákové, prostě jiný level.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.84 (?), 26.3.2019 21:26
Je tu chválený akumulátorový postrekovač. Moja otázka: aká je jeho pracovná kapacita v hodinách nepretržitej prevádzky (teda aký je čas jeho pracovného použitia na jedno nabitie batérie)? IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.245 (?), 26.3.2019 21:54

Výrobce udává při vyšším tlaku 2h, což se někomu může zdát málo, ale za mě dostačující. Ono se to i dost pronese, pokud to naplníte na plných 20l.

Doporučuji před prvním jarním postřikem vyzkoušet provoz s vodou. Může to sáknout okolo objímek, pak vám nateče jícha do gatí. Lze to snadno dotáhnout.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.3.2019 23:04

Postupem času kapacita akumulátoru pomalu slábne. Zezačátku vydržel na jedno nabití asi pět 20litrových náplní na plný výkon s teleskopickou trubkou (což odpovídá zhruba těm 2 hodinám). Letos - po 4 letech dobíjím po každé druhé náplni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 27.3.2019 16:55

Možná, že nejlepší volbou je "benzíňák", protože dostříkne jemným rozprachem do několika metrů a tudíž nejsou potřeba žádné nástavce. Pro mě je ale těžko překonatelnou překážkou jeho rámus. Mám asi zbytečné ohledy, jelikož soused tady každou chvíli tůruje motorku, nebo má na plný pecky puštěný tranzistorák, ale přesto bych nebyl spokojený s tím, kdyby každý věděl, že například o víkendu ráno stříkám benzíňákem stromy. Co se týče levných akumulátorových postřikovačů "made in China" za pár stovek, tak pokud kápnete na dobrý, který vydrží ty čtyři roky, můžete ho pak klidně vyhodit a koupit si jiný. Problém je většinou v neexistenci nástavců na takový postřikovač. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.245 (?), 27.3.2019 19:32

Na hadici si můžete přidělat jakýkoli nástavec.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika