Kvalitní postřikovač



Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 162.228 (?)
25.3.2019 13:34
Mám ruční pákový postřikovač, motorový HECHT i elektrické SOLO a popruhy nejsou skvělé ani u jednoho. Vyřešil jsem to přídavnými dvěma sponami přes břicho.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 128.46 (?), 20.4.2017 22:07

A jak dlouho vydrží tlak v tom pístovém než musíte opět pumpovat? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 21.4.2017 9:09

Takhle je těžké odpovědět. Přeci když stříkáte, tak logicky klesá v nádobě tlak v závislosti na naplnění nádoby. Asi jste se chtěl spíš zeptat, zda natlakovaný postřikovač tlak udrží. Mám Solo 475 comfort-membránový. Nebudu-li postřikovač po postřiku delší dobu užívat, musím ho odtlakovat, jinak tlak drží celé dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 197.218 (?), 21.4.2017 10:30

je velky rozdiel medzi chrbtovymi a rucnymi postrekovacmi. Pri rucnych vytvarate tlak v cele nadobe, preto ta obmedzena velkost objemu od 1l max do 10l. U chrbtovych sa vytvara tlak len v pracovnom valci ktory je vnutri postrekovaca a zvysok objemu tvori kvapalina ktora preto moze mat objem od 10l az po 20l. Pracovny valec ktorym pumpujete spracovava, tlakuje len asi 4 dcl kvapaliny a sustavne si doplna dalsiu z nadrze. Preto na chrbtovych musite neustale povybovat pracovnou pakou, kym u rucnych jednym napumpovanim /natlakovanim/  celeho objemu kvapaliny vytvorite potrebny tlak max 3 atm. Tento samozrejme s ubudajucou kvapalinou postupne klesa, preto obcas musite dopumpovavat ale zase nie tak casto ako pravidelne u chrbtovych. Su postrekovace rucne ktore jednym napumpovanim dokazete vystriekat cele, ale je to na ukor objemu kvapaliny. Napr. SOLO ma rucne postrekovace napr. 5l, kde je skutocny objem 7l ale ked naplnite po rysku 5l a natlakujete na 3atm tak by ste mali postupne vystriekat celych 5 l bez dalsieho pumpovania, ovsem na urok klesajuceho tlaku. Celkovo je potom aj rozdiel vo vynalozenej luskej sile, je rozdiel tlakovat 4dcl aj ked pravidelne ako stlacit naraz 5l na 3 atm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.122 (?), 24.3.2019 17:20
Po rokoch som si povedal, že si už zaslúžim nový kvalitný postrekovač. Keďže motorové ani akumulátorové ma neoslovujú, zostal som pri klasickej mechanike (viď foto). Membránový mechanický postrekovač s objemom 15 litrov overenej renomovanej firmy je na fotke. Dnes som ho "pokrstil" predjarným postrekom. Prvé dojmy sú jednoznačne pozitívne. Veľkým benefitom je tiež teleskopická predlžovacia postreková trubica dlhá 230cm z karbónu (foto 2). Detailný a jemne rosivý postrek vo výške až 6 metrov, ako aj v hĺbke koruny vysokých stromov je s týmto vybavením bezproblémový. Lacná záležitosť to ale nie je. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
iggy2 - (2) - 140.78 (?), 25.3.2019 7:49

Mám stejný se stejnou doplňkovou tyčí a už dva roky spokojenost s funkčností, ale s ohledem na cenu si vždy když ho dávám na záda v "postřikovém oblečku"  s chutí zanadávám na ty popruhy a řešení jejich upnutí. A pak když už je skoro prázdno, tak mi dost klouže z pumpovacího ramene...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 162.228 (?), 25.3.2019 13:34
Mám ruční pákový postřikovač, motorový HECHT i elektrické SOLO a popruhy nejsou skvělé ani u jednoho. Vyřešil jsem to přídavnými dvěma sponami přes břicho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.16 (?), 25.3.2019 18:55

Na našem trhu se dají najít postřikovače Cooper Pergler, které jsou o něco výš, než postřikovače Solo. Mají popruhy s dobrým polstrováním a jsou navíc vybaveny bederním popruhem ke zvýšení stability a k zamezení laterálních pohybů. V případě, že mi na mém 15ctilitrovém postřikovači Solo, prdne membána, tak si pořídím tento, už jen proto, že ceny náhradních dílů, jsou mírně řečeno přemrštěné. Těch cca 250Kč drauf mne nezabije a budu využívat komfortu těhto postřikovačů a velké nabídky příslušenství. V papírové verzi prospektu je také, jak si postřikovač s danou tryskou nakalibrvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.4 (?), 26.3.2019 5:59
Malé upresnenie: správny názov spomínanej značky postrekovačov je Cooper Pegler. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.55 (?), 26.3.2019 8:16

Nevím. Já jsem si toho Cooper Peglera osahal u kamaráda, ale moc mě nepřesvědčil. Trubku sehnal nejdelší jen 2m. Solo mi přijde kvalitněji zpracované i pohodlnější na zádech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.16 (?), 26.3.2019 10:12

Pane doktore, takovou překlepávací chybičku počitač opravuje sám, když to s tímto překlepem svěříte vyhledávači. Horší je to s jahodovým záhonem, nebo s hruškou, coby ovocnou dřevinou a celou řadou jiných fantasmagorií, vyskytujících se na tomto portále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika