Křovinořez OleoMac 725 - jak sundat unašeč spojky



host - 158.58 (?) 
16.10.2017 16:52, zobrazeno: 5371x

Zdravím, nedávno začal vytíkat z křovinořezu "olej" někde mezi motorem a spojkou. Olej z benzínu to není, gufero od klikovky jsem vyměnil za nové. při výměně gufera a spojky jsme všechno vyčistil byl tam nalepený něco jako olej-vazelína (strašně to lepí) ale není mi moc jasný odkud se tam bere. po složení a posečení chodníku z něj zase v okolí spojky zase teče olej-vazelína. tak mě napadlo odmontovat tyč s hřídelý od unašeče vytáhnutí dvou hliníkových protikusu a černé gumy kolem dole je pak hřídelka, která je zajištěna segrovkou tu mám pryč ale pak už nevím jak dál. Zdá se mi že to vychází od tamaprotže hřídelka v tyči je suchá ale všude kolem je to už od toho oleje.

Přikládám dvě fotky.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.58 (?), 16.10.2017 21:16

Druhá fotka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.49 (?), 24.11.2017 20:51

Ahoj.No dalej je to jednoduché.Vyraz hriadelku spojkového bubna do strany bubienka.Ten ti normálne vylezie von.No drží tam slušne tak riadne nan pobúchaj cez nejakú mosadz.Niektoré typové rady mali toto ložisko zalisované natvrdo v plaste takže bolo treba vymeniť celý plast.

Spojkové obloženie dáš dolu tak že zafixuješ pohyb piestu a povolíš celu spojlu aj s obložením z hriadelky točením proti hodinových ručičiek.Čiže je tam LAVY závit.Pokial by ti to nešlo tak teplovzduškou nahrej duralový držiak spojkových obložení aby ti povolilo lepidlo ktoré sa dáva na závit.

Pošlem ti katalog náhradných dielov aj s zobrazením ako je to zložené a s obj.kódmi. orta@pobox.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika