Krovinorez Husqvarna 333R, Jonsered BC2236, Honda 435E



host - 25.2 (?) 
8.12.2009 21:21, zobrazeno: 13318x

Mel bych takovy dotaz, vybiram krovinorez, budu ho pouzivat na sekani strani a taky mist s ruznymi nalety a starou travou, obcas i nejake slabe stromky... premyslim o necem co ma tak nad 1kW idealne aspon 1,5kW, ted je akce jeste na husqvarnu 333R, pripada mi to celkem slusne, pak jsou jeste ve hre Honda a Jonsered-to je vicemene to same jako od Husqvarny, mate nekdo zkusenosti, co byste doporucili? Nebo uplne neco jineho... koukal jsem i na Stihl, ale ty mi prijdou jeste drazsi tak 18tis, treba model FS 130, chtel bych max. do 14tis.

dekui za info

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.47 (?), 8.12.2009 22:29
Urcite Hondu. Vyhody ctyrtaktu si lehce na techto strankach najdete. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.96 (?), 27.3.2010 15:48

Stačí pohledat ve starších tématech!!! Na tomto portálu je více obsáhlých témat. Pokud to má být pořádný stroj za rozumnou cenu, tak doporučuji jedině Komatsu Zenoah (dnes již Husqvarna Zenoah) BCZ 4500 CL (dala se sehnat i za cca 13000 Kč s DPH). A je to profi mašina! = nesrovnatelné s neprofi řadami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kaccerr - (9) - 188.99 (?), 18.5.2010 15:55
komatsu zenoah mám spojené s mountfieldem, a to smrd
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.127 (?), 16.5.2012 16:02

Jednoznačne Jonsered. Sám vlastním tento model asi druhý rok, v sezone pracuje fakt hodne, dobré ceny, spolahlivý výrobok a kvalitná servisná sieť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.2 (?), 21.5.2012 11:39

Ja mám tiež Jonsered-a 2236 asi 5 rokov. Som spokojný.  Už som s ním pokosil a nasušil tony sena. Doporučujem.

Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.241 (?), 24.5.2012 7:59

S Jonseredom BC 2236 mám tiež len dobré skúsenosti za 3 roky čo ho vlastním. Kosím s ním v sade, hrádzu rybníka, pripravujeme s ním seno..Proste stroj bez problémov. Ako bolo vyššie písané dobrý servis a v základnej výbave silonová hlava + nôž 3 britový na trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 9.7.2012 21:00

Mala stran muze znamenat pro kazdeho neco jineho.Pro nekoho je mala stran o 100m2,pro druheho treba taky o 500m2.Pokud to bude 500m2 a vice, neudrzovana plocha, s krovinorezem o vykonu 1,5KW to udelate, ale neni to ono.Mam 235 R Husgvarnu farmare, coz vykonem to ma cca 1,3KW, velkou travu to vezme, ale ma ten vykon hodne odrene usi, ztraci to v zaberu prece jen otacky, obcas se to namota na nuz, musite zastavit, vypnout,vymotat, pak pokracovat dal.Pokud mate trochu fyzicku, sel bych do masiny 2KW a vyse, bude tezsi, ale bude prace rychleji hotova, ve finale budete mene nadreny a nema to takove vibrace.Tez tam bude, asi vetsi nadrz, nemusite tak casto tankovat, atd.At mate stastnou ruku.Do 4-taktu by se mi nechtelo, asi se ani nedela o vykonu 2KW a vice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 9.7.2012 21:36

Hlavne si zvazte, jakou plochu budete sekat, jak jste na tom fyzicky, jak moc je ten pozemek neudrzovany.Castou chybou pri nakupu je, ze clovek chce usetrit par tisicovek na nespravnem miste, pak roky tyra sebe i stroj o malem vykonu, nebo stroj neznackovy a ve vysledku je clovek nespokojen, ale nechce s prodelkem prodat stroj, ktery mu nesedi.Hledel bych na slusnou znacku, nesetril bych tolik na financich, uvedomte si, ze usetrena tisicovka, dva tri, ze tj.par nakupu v samoobsluze a spokojenost s kvalitnim vykonnym strojem dobre znacky je na dlouhe roky.A zasadne, lepsi rezerva ve vykonu, nez mirny, ci vetsi nedostatek vykonu, asi tak to vidim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.91 (?), 11.7.2012 21:05

k té "slabé" H-235. Používáte zřejmě trojzub, který byl v krabici. Tedy asi 30 v průměru, a tloušťka ocele, tipnu 3mm. Dost těžká mrcha, teď jsem kupoval 535, byl tam, dal jsem ho sousedovi.

Pokud chcete pořádnou akceleraci, a využít naplno sílu stroje, nesmíte tomu na tyč pověsit několik kil. Tedy rada zní, objednejte si v prodejně z katalogu nůž, dělá se asi jen do 30cm, ale tloušťka ocele je 1.6mm.

Menší vybrace, okamžitá akcelerace, a žádná tráva to nezastaví, dřevitý nálet v síle prstu bez problémů. Těch vychytávek je víc, pokud s tím chcete udělat výkon, tak to jinak nejde. Takže není to jen o síle, já bych jako univerzal vždycky sáhl po 35ccm, dostačující výkon a bezkonkurenční váha, třeba ta zmińovaná 535. Jedu s ní od června 15Ha už má v pasekách odpracováno, v kopcích. Tak asi tak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika