Křovinořez Husqvarna 235 R



RB - (1) - 166.34 (?) 
7.1.2010 10:58, zobrazeno: 18813x

Uvažuji o koupi výše uvedeného křovinořezu. Prosím o názory na tento stroj, případně o uvedení alternativního řešení. Křovinořez chci hlavně na práci ve vinohradě, cca 2-3 ročně, plocha pozemku cca 10arů.

Děkuji za názory a rady.

R.B.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pilař - (6) - 143.3 (?), 20.1.2010 17:48

Zdravím, já ten křovinořez vlastním od roku 1996 a jsem s ním velmi spokojen, sekám s ním plochu asi 500m2. Pokud na něj dáte vhodný kotouč zvládne posekat maliní a slabší nálet. Myslím si, že i ve vinohradě udělá práce dost. Jiná alternativa je ještě Stihl  Fs 310,ale ta cena bude asi vyšší. Nebo se podívejte po Dolmaru Ms 340 ten je cenově i kvalitně na velmi dobré úrovni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 15.9.2012 9:49

235R mam dlouhe roky, neni problem.Na 10 aru, naprosto s prehledem.Maka bez problemu.Na 10 aru bude bohate stacit.Kdyz je pak plocha velka a treba neudrzovany porost, tak chybi vykon, to u 10 aru neni Vas pripad.Osobne bych kupoval, vybiral tez podle blizkosti, dostupnosti servisu, podle momentalne vyhodne ceny, co mi sedi v ruce, se kterou znackou mam dobrou zkusenost.Vylozene bych asi nepreferoval tu 235R, pokud tedy zrovna cenove vychazet nejlepe, ale taky bych se ji nebranil.Koupil bych hlavne neco znackoveho o vykonu 1,3-1,6KW.Bud Stihl, ale ten bude nejspise drahy, Husqvarna,Jonsered, Solo,Dolmar, mozna i Honda.I o 4-taktu by se nechalo uvazovat.4-takt ma sve prednosti i zapory ve srovnani s 2-taktem.Tissi chod, mene ztraci v zaberu vykon, nemusite pridavat olej, z druhe strany, je to slozitejsi motor.To chce obejit prodejce, vziti do ruky, zkusit,srovnavat, ale i trochu se rozhlednout s cim pracuje dlouhe roky kamarad, ktery je spokojeny, atd.At dobre vyberete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 15.9.2012 10:00

235R provozuji pres deset let, az na nejake drobnosti-lanko plynu, dratek v elektrice, kontakt ve vypinaci, kdyz ji date kvalitni benzin, olej,kvalitni vazelinu do nozove hlavy, verim,ze budete spokojeny.Ja ted koupil po tech letech novy Dolmar, secu velke plochy, neudrzovane,vzal jsem o velkem vykonu masinu.Slape bez problemu, uzivatelsky je prijemna, jednoducha,byla i za podstatne nizsi peniz a vubec nelituji.Uz by se mi zpatky do Husqvarny nechtelo, ac ta 235R se mi velice osvedcila, vydarena masina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 16.9.2012 11:28

Nevim, jak je na tom dnes Husqvarna s kvalitou, proti dobe, kdyz jsem pred 10-ti lety kupoval 235R.Obcas jsem nejake narky slysel, ale i chvalu.Je to znackovy vyrobce, predpokladam tedy, ze ma tzv.latku vysoko.235R je urcite jedna z vydarenych masin farmarske kategorie.Pro 10 aru by to mela byti velice dobra volba, nemel by byti absolutne problem.Pak mi vadilo, to se, ale vubec Vas tykat nebude, hlavne proti velkemu profesionalnimu stroji nedostatek vykonu pri seceni velkych neudrzovanych ploch.Dal proti velke masine mensi nadrz a vyssi vibrace.Ale tj. problem tj.jak rikam v pripade seceni skoro v profi nasazeni.Kdyz si to koupi nekdo na 10 aru, tak ty parametry k te plose ma ta masina vytecne.Me srdce sice uz patri jine znacce, ale kazdy ma nejakeho favorita, kteremu veri.Zakladni predpoklad je, aby ten favorit byl znackovy a mel parametry k te praci, kterou od neho clovek pozaduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.2 (?), 16.9.2012 11:40

Kdyby kazdy majitel zahrady uvazoval o znackovem stroji, treba o te 235R, tak verim tomu, tech uzivatelskych problemu, ktere prinaseji hlavne neznackove masiny by bylo myslim nejmene o 80% mene, tj.muj nazor.Clovek je nepoucitelny a mysli si, ze nova masina za tri tisice a vyse, proste vyrazne pod cenou znackoveho stroje, od znacky, kterou nikdo nezna, ze to s ni vyhraje, tak to podle toho vetsinou dopada.Na vyhru to opravdu neni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tass - (2) - 38.205 (?), 25.1.2010 23:00

Dobrý den Pokud chcete vyhazovat peníze tak si kupte HQ, ale já bych dal přenost křovinořezu Castor (vyrábí jej skupina GGP pod značkami: Alpina; Stiga;Castelgarden a Belos) Mám Castor 36D cca 9 let bez jediného problému:-)) Vám bych doporučil: Castor CB 35 DS - Obsah válce motoru MITSUBISHI: 32,6 ccm - Výkon: 1,3 kw - Maximální otáčky 10600 ot./min. - Karburátor Walbro se dvěma difuzory - Průměr náhonové trubky: 26 mm - Spojka dvoučelisťová s obložením - Řidítka sklopná otočná - Objem nádrže paliva: 1 l - Hmotnost dle ISO 11806: 6,8 kg - Úroveň hluku dle EN 22868 93dB (A) při použití čtyřzubeho nože. - Vibrace dle ISO 22867 od 4,9 do 8,5 m/sec. - EASY START - druhé silné pero eliminuje odpor způsobený kompresí - Nástřik paliva pro snadný a okamžitý start - Výbava: tříbodý popruh se stehenním a bederním opěrem PRO, poloautomatická strunová hlava PRO, čtyřzub 25cm, klíče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.27 (?), 6.9.2012 18:18

Mám Husqvarnu 235R už 15let a až nyní teď řeším problém s prasklou pružinkou u spojky (30kč oprava) Jinak jen benzín, olej a struna! DOporučuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.236 (?), 3.6.2020 9:39
No pukud nechcete vyhazovat peníze tak 235r je dobrá volba dělám sním v lese 11let a stále maká a to už sem čekal že půdě do odpadu někam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika