kosa



host - 255.44 (?)
22.7.2013 20:15

Tak to s Tebou nesouhlasim. Ja jsem mel ruskou kosu a normalne jsem ju klepal kladivkem.Nikdy jsem nepouzil brusku. Dalo to vic prace, ale ostri drzelo vyborne. Behem roku jsem mel nekolik kos a rusky kosy jsou mnohem lepsi nez jakykoliv jiny kosy. Kazdymu doporucuju ruskou kosu.  Jsou delany ze super ocele.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 255.44 (?), 22.7.2013 20:15

Tak to s Tebou nesouhlasim. Ja jsem mel ruskou kosu a normalne jsem ju klepal kladivkem.Nikdy jsem nepouzil brusku. Dalo to vic prace, ale ostri drzelo vyborne. Behem roku jsem mel nekolik kos a rusky kosy jsou mnohem lepsi nez jakykoliv jiny kosy. Kazdymu doporucuju ruskou kosu.  Jsou delany ze super ocele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 25.3.2023 10:20

Nechápu, proč všichni melete o ruských kosách. Je možné, že tu nějaké byly, ale to co nazýváte ruská kosa, pochází z Ukrajiny a z reliefního označení výrobce v latince to jasně vyplývá. Že jsou tvrdé je pravda a že nejdou vyklepat do papírku (cigaretového), to zamená, že při pohledu proti ostří naklepané kosy, nesmím vidět leslou čárku, je pravda ještě větši. Již leta letoucí se kosy vyrábějí ve fabrikách ve velkých množstvích, proč - tak na to musí odpovědět ekonom, protože já o ní nemám žádnou páru a to nelze provádět ve dvojici sehraných kovářů, někde v kuzni v děrevni, nebo selu.  A protože téměř nikdo na Ukrajině v oblastech, kde se kosilo, nebyl a neviděl, co vůbec ti ukrajinští mužici kosí, jou tyto kosy takové, jaké jsou. V tom porostu, by rakušanka, nebo jugoslávka, měly i nenaklepané ostří naruby. Když si takovou kosu opatřím, tak se nesmím divit, že klepání takové kosy je očistec a že se musí se provádět častěji. Jojo, jemná travička tam roste jen březových háječcích, ale prakticky s nevyužívá..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 25.3.2023 19:15

A teď ještě tu o Budulínkovi. Prosím!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 25.3.2023 21:40

Prosit můžete, už došla. Ale O krtkovi, by vám sekla!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 9.5.2015 12:13

Pane Vysloužile - poopravím vaši informaci! Před padesáti lety se v Československu prodávaly nejen České kosy, ale i Jugoslávské a Rakouské!  Jinak ale krajové názvy jsou ruzné! V mém okolí se kosa nazývala plechová část a kosiště byla násada!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.39 (?), 10.9.2007 10:57

Dřív se kosa aby se ztenčila, píchala do hnoje.

Pro laika je první naklepání dost složité a je veliká pravděpodobnost, že dojde k zvlnění.

Kdysi (cca 10 let zpět) se dalo koupit takový udělátko na ruční naklepávání. Zatlouklo se to do špalku, na takovým čípku byla výměnná trubička s úhlem a rádiudem (předklepání a vytažení ostří), pod to se strčila kosa a za stálého posunování se do toho mlátilo kladivem. Nebylo to nic moc, ale pro amatéra bobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.39 (?), 10.9.2007 11:02

A pozor!

Kosiště je ta dřevěná popřípadě kovová násada, ne ten kus plechu co seká trávu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.162 (?), 9.4.2024 16:42
Ty jsi fakt kojot! Bez j, ale s t.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 83.26 (?), 10.9.2007 11:12
Myslím, že to bylo dřív než před 10 lety (ono to letí), já mám ten naklepávač z hluboké totality. Pravda, kosa se nezvlnila, ale ani extra dobře nevykula. Po dvou pokusech jsem jej odložil a vrátil se ke staré "babce". 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.110 (?), 10.9.2007 11:38
Pěknou kosu jsme koupili na http://www.kosimesnadno.cz/index1.html?clarification_of_terms.html je tam i další související zboží...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika