Jaký krumpáč?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 79.200 (?) 
28.6.2015 22:00, zobrazeno: 15346x

Zdravím,

po menší odmlce mám dotaz a to na krumpáč. Bohužel v naší zemině ho občas potřebujeme a na hodně místech budeme dávat tzv. neviditelní obrubník a připadá nám na toto nejvhodnější krumpáč. A pak samozřejmě i na další různé zasazování, páč to tam máme samý šutr a tak. Jaký ale zvolit? Asi bych nechtěl s dřevěnou násadou, možná zbytečně, páč si vždy vzpomenu na úůvodní klasické a jak z toho vš padalo, když měly něco za sebou laugh Co takový Fiskars, máte někdo zkušenosti? Přepokládám, že peckový a jen zvolit klasiku nebo široký wink

Díky předem všem.

Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.46 (?), 17.8.2015 2:49

Nevím jestli je krumpáč Fiskars peckový, nejspíš ano, ale pouze cenou. Osobně dávám přednost takovému nářadí, které je vybaveno dřevěnou násadou. Můžete si vybrat sklolamino násada cca 1200Kč, nebo dřevo z Librosu a také někde jinde za 196Kč. A jak se s tímto nástrojem pracuje máte zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 17.8.2015 7:32

U krumpáče díky způsobu nasazení na kužel jaksi spadnutí není možné, leda-by to nasazení bylo opravdu hodně zfušované. Nejlepší násada je jasan. Ale podle postu hledáte nějaký nástroj pro správné a bohaté muže, tak klidně do toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.228 (?), 10.3.2020 23:19
Zdravím Vás, měla bych dotaz, koupila jsem násadu a krumpáč. Nenapadlo mne to v obchodě zkoušet nasadit. Na zahradě jsem ale zjistila, že na násadě nesedí pevně. Ne tak jak mám představu. Je volný. Jak jej mám upevnit, prosím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.144 (?), 11.3.2020 8:16

Násadu spalte na ohýnku, v krumpáči změřte díru a podle ní kupte jinou násadu. Upevnit krumpáč na malé násadě je vcelku nemožné. Musí být naražený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 11.3.2020 9:04

tak pokud je krumpáč volný jen trošku, stačilo by spojení násady a krumpáče uložit přes noc do vody, aby násada nasákla. Tím zvětší svůj objem a upevní se v krumpáči sama. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.38 (?), 11.3.2020 23:41
Ohledně namáčení tu už bylo někde psáno, že jak to časem opět seschne, tak je to jak na začátku. Napadlo mne třeba nějaký klín jestli se nezatlouká ze strany úchopu, aby při rozmachu mi to nesjelo na ruce. Vzpomínám si, že můj děda u nějakého nářadí ty klínky měl. Ale jak a u čeho, to už si nevybavím. :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 12.3.2020 7:54

Klínek-boční dřevěný, na střed horní plochy kovový pomůže tehdy, jestli je smekání jen lehké. Nouzově lze mezírku mezi toporem a železem vyplnit např.kusem froté textilie-techniku-postup si zkuste představit, nacvičit-zrealizovat sami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.9 (?), 15.3.2020 8:37
Tak uz je natlucen klinek - dva male kovove klinky z konce krumpace. Viklani nasady v krumpaci bylo jen slabe. A hned je prace o necem jinem 😁👍🏼.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 15.3.2020 9:15

No nevím, klínky se u krumpáče nepoužívaly a nepoužívají. Pokud to nesedí zastudena, bylo vždy lepší provést nasazení zatepla. Oko krumpáče se ohřálo nejprve na teplotu kolem 300°C nasadila se násada a po zchladnutí se vyzkoušelo. Na těch 250-300°C Vám stačí doma i horkovzdušná pistole.

Pokud to nesedělo hodně, tak se rozhodovalo, jestli se oko upraví kovářsky podle topora, nebo topůrko truhlářsky podle oka a nebo jestli se nekoupí jiné topůrko.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika