Jaké zahradní nůžky?



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?)
24.12.2018 19:12

Typický darček pre záhradkára. Už sa nemôžem dočkať novej sezóny.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 110.96 (?), 18.11.2017 17:03

jedny z nejlepších nůžky Tobisho SR-1 Japonská výroba, ručně kované 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 24.12.2018 19:12

Typický darček pre záhradkára. Už sa nemôžem dočkať novej sezóny.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.16 (?), 2.3.2023 18:35

Nevím proč jste všichni zatíženi na nůžky. Zřejmě supermaketing fiskars!!! Když to uděláte dorým nožem a odšmiknete to ve větevním kroužku, tak z toho místa už nic neporoste a protože je to ufiknuto dobrým ostrým nožem, a protože pletiva okolo rány nejsou podrcena, tak se to lépe a rychleji hojí, kmínek je hladký, bez boulí, ze kterých pořád něco vyrůstá!! A vypadá, že je plný rakovinových nádorů. Používání nůžek je jistý druh lenosti, kterým se vytvářejí nepěkné kmínky. Všem doporučuji zhlédnout portál pana Jana Urbánka, kde najdete prakticky odpověď na každou otázku, týkající se pěstování ovocných dřevin!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.142 (?), 2.3.2023 18:48

Třeba proto, že je to rychlejší a pohodlnější, dosáhnu tam, kam s nožem nedosáhnu, ustřihnu i silnější větve, nemusím kroužit rukou okolo větve abych měl tu správnou polohu nože a neufik si prst, nepřeříznu pupen v půlce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.16 (?), 3.3.2023 13:17

Hele Pepíku, každý dobrý nůž do vinohradu, měl integrovaný sekáček!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.16 (?), 10.3.2023 2:08

A ještě něco, jak znalec víte, že u každého pupenu, jsou skrytá očka, která po vyrašení celou věc vylepší, protože pak mám k dispozici dva klacíky místo jednoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 2.3.2023 19:18
Každému vyhovuje něco jiného. Z nožem se chodilo hlavně do vinohradů, pokud já vím. A před nedávnem byla v Bzenci soutěž v řezu a všichni které jsem viděl používali ke stříhání nůžky... Nůž používám jen tehdy, když potřebuju opravit to, co nůžky nezvládnou dobře a to sebou nosím tři druhy nůžek...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.16 (?), 3.3.2023 13:10

Jojo chodilo!! dneska se s nožem zřejmě nechodí, protože takový nůž, dnes neumí naostřit, téměř nikdo. A to neni vše. Nůžky použivali také a pokud to byly nůžky s velkým N, které měly plátované čepele, tak ty stály majlant. Přesto, dnešní nůžky, vzhledem ke zůsobu výroby, jsou předražené a když majitel střihne něco šikmo, tak má z nich superžvejkačku, třeba po prvním použití!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 3.3.2023 13:35
Já mám dva roubovací nože Mikov z porevoluční výroby a jsou to taková kopyta, že je nepoužívám a ani je nedokážu dobře nabrousit, ptože jsou pravděpodobně dobře kalené. Starý roubovák s očkovacím dohromady na brusném kamenu přejetý je za chvíli téměř jako žiletka! A ty nové jsou pořád kopyta od výroby...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 3.3.2023 15:09
Jen pro zajímavost jedná se o zavírací nůž od firmy S. Kunde a Sohn Dresden značení čepele P 131/101/2 cm. Podle vyprávění bude minimálně 100 let starý a obě zavírací čepele drží jako nové. Jeden ten Mikov je taky zavírací, a na to že jsem s ním nic moc nedělal se čepel kymácí z boku na bok jako když pes vrtí ocasem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika