Jak často brousíte nůžky (Felco 6)?



host - 116.115 (?) 
20.3.2016 15:11, zobrazeno: 6836x

Zdravím zkušené "střihače",

pořídila jsem Felco 6 a konečně jsme se dostali tento víkend na zahrádku, kde jsme dvakrát 3 hodiny stříhali přerostlé a nikdy nestříhané stromky (višeň, třešeň, jabloň). Myslela jsem, že to není moc stříhání, ale dnes mi už nůžky žvýkaly některé větvičky, doma jsem zjistila, že papír už neprostřihnu, takže je nabrousím. 

Připadá mi, že se ztupily celkem rychle, je to jen můj pocit, protože s tím nemám zatím jinou zkušenost, nebo to tak prostě je? To budu brousit asi na jaře celkem často?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 20.3.2016 15:22

Není potřeba jen dotáhnout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.115 (?), 20.3.2016 15:24

zkusila jsem, nepomohlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 20.3.2016 15:49

Nůžky brousím dvakrát až třikrát denně (8-10 hodin práce/90 střihů za minutu). U F6 stačí třikrát lekce potáhnout horní čepel z vnější stany. Na broušení používám vidiový ostřič (naostření zabere přibližně 3s. Dobrý je i karborundový brousek (hranol cca 1cm silný). Tím se brousí za vlhla. Kamenem brousíte krouživými pohyby proti ostří. Dodržujte radius původního krátkého ostří.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.115 (?), 20.3.2016 20:47

Aha, díky za odpověď, prostě přebrousím. Mám doma jen brusný kámen, brousím za vlhka, ale abych je nemusela pokaždé rozebírat, můžete mi ukázat (vložit fotku), jak vypadá vidiový ostřič, který používáte?

dlíky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 20.3.2016 21:27

Časté rozebírání nedoporučuju. Závit v duralu se snadno vychodí.

Používám to co koupím u nás v železářství momentálně mají " Extol ostřič univerzální" předtím měli jiné. Stojí cca 100Kč. U značkových výrobců to samé stojí okolo 800Kč. Krom toho se dají koupit ty karborundové tyčinky okolo 50Kč. Zajděte si do železářství, ať neplatíte zbytečně poštovné. U nás jsou tyto věci dokonce levnější než na internetu.

Něco málo k technice střihu: Pravou rukou se stříhá a levou otvíráte řeznou ránu. Když větev napružíte, snadno ji druhou rukou ustřihnete. Snažit se tlačit na nůžky dvěma rukama je špatně. Při takovém zacházení začnou dříve žvýkat. Dělám to tak, že levačkou větve ohýbám a zároveň je sbírám. Když mám plnou ruku odhodím je na místo, kde se budou snadno uklízet.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.115 (?), 20.3.2016 21:48

Díky, podívám se v železářství, co u nás budou mít, věřím, že něco najdu.

Tip k otvírání řezné rány vítám, protože snažit se tlačit na nůžky za každou cenu je namáhavé, ale stalo se mi, že potom řez nebyl tak čistý, takže to chce asi taky cvik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 21.3.2016 12:42

Před brouskem Extol jsem měl Levior brousek na nůžky a nože 45048. Byl o něco levnější než Extol. Ztratil jsem ho.

V.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.115 (?), 21.3.2016 12:59

díky za obrázek, přímo takový jsem koupila, jen broušení mi netrvalo asi 3s, ale 15 min, protože jsem nemohla najít ten správný grif na udržení úhlu a správný přítlak, takže jsem prakticky nůžky tupila a ne ostřila. Nakonec jsem nejlepšího výsledku dosáhla při mnohem větším přítlaku, než jsem předpokládala a celkem rychlému tahu. Když jsem s pevným přítlakem rychle přejela ostří směrem z vnitřní části nůžek ven, tak mi sice nestačilo jen 6x, musela jsem víc, ale jsou dobroušené tak že prostřihnou papír, zatím co před tím ho jen mačkaly, což pokládám za úspěch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.18 (?), 3.12.2016 20:10

 Mám nůžky Felco 8. U firmy Oslavan jsem zakoupil sadu na údržbu nůžek od firmy Felco. Je to malý diamantový brousek, vaselina a spray. Po každém stříhání nůžky očistím hadrem, několikrát přejedu diamantovým brouskem a nastříknu sprayem. Nůžky stále stříhají jako nové. Soupravu používám stejným způsobem i s nůžkami Felco 231. Velká spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika