Hobby ofukovací set s tlakovou nádobou



host - 119.79 (?) 
23.1.2016 10:51, zobrazeno: 4724x

Podělím se s Vámi o takové zařízení pro ofukování motorových pil, zaprášené obuvi, nářadí, klávesnice pořítače a čehokoli co je třeba ofouknout v domácích podmínkách, ale nemyslete, že s tím třeba nastříkáte auto. Je to zařízení pro sportovce místo fitness nářadí, ale komu tyto skutečnosti nevadí, ten ušetří za nákup kompresoru s tlakovou nádobou, který by mu po většinu roku jenom zabíral doma místo.Navíc součásti jsou převážně z věcí, které stejně doma máte a používáte.

Toto zařízení je složeno z ofukovací pistole  (jediná věc kterou musíte pro ten účel schválně koupit, to ostatní máte doma k jiným účelům) a tlakové hadice s koncovkou na autoventilek pneumatiky. 

Tlakovou hadici máte na hustilce a koncovku na ventilek též. Já používám delší hadici, asi tak 3 metry, tak jsem si ji koupil zvlášť. To jsou veškeré náklady, které jsem na to vydal a uspořil jsem náklady na nákup kompresoru s tlakovou nádobou, který by mi bětšinou bez užitku jenom zavazel někde doma.

Kompresorem je servisní hustilka na jízdní kola s tlakoměrem, kterou potřebuji pro cyklitiku, fouká do 12 atmosfér i více, ale bohatě až nebezpečně stačí nafoukat 5 atm. Třeba velká hustilka, s cestovní hustilkou na jízdním kole neuspějete. Musí to být hustilka s manometrem na jízdní kola a na automobilové pneumatiky.

Další důležitou součástí je kolo z auta (rezerva do auta). Původně jsem si půjčil rezervu z auta, ale protože mi v pneuservisu nedoporučili foukat do ní víc než mírně přes 3 atmosféry, krátkodobě max. 3,5, pořídil jsem si pneumatiku "dojezdovku" z Volkswagenu Golf, která má jmenovitý tlak 4,2 atm což je tlak pro tyto účely naprosto dostačující a to je všechno co k tomu účelu potřebuji.

Nafoukám tu dojezdovku na 4,2 atm, v pneuservisu mi říkali že krátkodobě mohu přes 5 atm. Tak nafoukám pneumatiku, nasadím na ventilek hadici s ofukovací pistolí, vybavenu obyčejnou koncovkou na ventilek a ofukuji, pak zase nafouknu pneumatiku když klesne tlak pod 2,5 atm a pak dále ofukuji. Dají se s tím ofukovat i silně zaprášené boty, motorová pila před opravou, samozřejmě klávesnici počítače, tady riskujete odfouknutí klávesy, tlak je víc než dostatečný, ofouknete nářadí, ofouknete vlastně kdeco a náklad na pořízení potřebných věcí, které jsou víceúčelové je tak asi 300 Kč. A to je vlastně celá věda, jen to foukání pneumatiky ručně připomíná trochu práci, ale komu se nechce foukat, mně osobně to nevadí, ten si může pořídit nějaký primitivní kompresorek bez tlakové nádoby a může to mít všechno bez fyzické námahy.

Sportu zdar, je to hobby záležitost, nic pro profi pracování.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.1.2016 12:39

To se mi snad jen zdá? surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 24.1.2016 21:43

Nezdá, když si na tu pneumatiku sednete, můžete klidně používat fixírku, nebo airbrush na modýlky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.255 (?), 24.1.2016 23:53

Zdravím, hlavně tomu neříkejte "tlaková nádoba", ty jsou podřízeny pravidelným revizím. Ještě se toho chytne nějaký eurokomisař a problém je na světě, budete muset vpustit komisi na kontrolu a ještě za to zaplatíte. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 233.71 (?), 22.5.2016 7:38
Pominuli, že atm se dávno nepoužívá, klidně tu pneu nafoukněte na 12 atm. ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 22.5.2016 15:54

Ano, dnes se používají bary, kde 1 bar = 0.987 atm. Opravdu zásadní rozdíl :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika