Gardena x Fiskars



jowana - (2) - 43.38 (?) 
3.3.2019 8:07, zobrazeno: 2917x

Dobrý den, hledala jsem ve starších diskuzích, ale moc názorů jsem nenašla. Potřebovala bych zahradnické nůžky, na stříhání pár keřů a cca 4 ovocných stromů na zahradě. Ve starších diskuzích jsem na výše zmíněné značky moc recenzí nenašla, resp. na Fiskars spíše negativí. Často jsou doporučené Bahco, Wolf-Garten, Felco..avšak cena je již vyšší - je opravdu znatelný rozdíl v práci pro hobby zahrádkaře v těchto značkách? Zamlouvá se mi spíše Gardena, jaký máte nároz na jejich nůžky, kdo jste měl možnost s nimi pracovat? Nebo je Gardena a Fiskars na stejné úrovni? Děkuji. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 3.3.2019 8:29

Nůžek jsem vystřídal hodně. Od nejdražších Bahco, Felco.. ty jsou opravdu dobré až po levnější, které většinou za moc nestály. Výjimku však tvořily levné nůžky Extol, opravdu za tu cenu velmi dobré.  Dobře drží ostří, dobře se s nimi pracuje. Když je někde zapomenu, nebolí to tolik, jako ztracené nůžky za patnáct stovek.

Někdo nedá dopustit na jednobřité, ty moc nepoužívám, protože přeci jenom více drtí pletivo a navíc nechávají krátký čípek. Při začišťování to vadí. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.38 (?), 3.3.2019 16:45

Děkuji za názor. Mohu se zeptat, v čem levnější nůžky nevyhovovaly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 3.3.2019 19:17

Třeba nevhodný materiál,  špatně seděly v ruce, studily, slabý středový šroub, měkké ostří, místo ocele část nahrazena nevhodně hliníkem, nedaly se seřídit, silná pružina, těžké, neforemné, na každých bylo i více špatných věcí. Pro mě hlavně musí dobře sedět v ruce a dobře se s nimi manípulovat, musí mít kvalitní břity. A ty u Extolu jsou jako u profi. P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika