Drtič



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
17.4.2009 13:00

Předpokládám, že řeč je o typu drtiče s rychle rotující řeznou hlavou.  To "žužlání" tenčích větviček nemusí být průsobeno jenom tupým nožem, ale i moc velkou vůlí mezi nožem a protikusem v násypce. 
Uvádí se, že levnější plastové typy z hobbymarketů maj tuhle mezeru dost velkou.  Já mám třeba celokovového Sharka (Varez), tam je možné vůli přesně vymezit pomocí distančních podložek, které se vkládají pod rotující kotouč. (Moc jsem si s tím nikdy nehrál, třeba ovocné větvě a větvičky to drtí perfektně, problém je tenké březové proutí  - zpravidla bývá nasekáno na kousky do 10 cm délky).

 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 73.5 (?), 16.4.2009 22:59, zobrazeno: 20766x

mám takový problém mám nožový drtič a drtí pouze větve, ale už si neporadí se

slabšímy větvičkami, či s pamelníkem prostě to jen žužlá a já furt ten stroj čistím a tedy nic moc.je něco co rozdrdí Vše.

děkuji, jaroslav

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 17.4.2009 11:14

Zdravím, Jaroslave nezbyde Vám nic jiného, něž častěji brousit nože a nebo pořídit lepší přístroj. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 17.4.2009 12:19

No a právě ten lepší přístroj je to, na co se p.73.5 v závěru dotazu ptá, jen na konci věty neudělal otazník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 17.4.2009 12:58

Podle mě žádný stroj nepodrtí úplně tenké koncové větvičky. Alespoň já o žádném takovém nevím. Je iluzí si myslet, že podrcené větve použité jako mulč budou stejně dekorativní jako kupovaná drcená kůra, nota bene obarvená.
    Nožový drtič jsem ale vyměnil za pomaloběžný štěpkovač. Ani ten tenké větvičky nerozmělní, přesto je práce s ním mnohem příjemnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 17.4.2009 13:05

niekedy pomoze, ak je tenky material suchy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.5 (?), 17.4.2009 18:03

já už mám na zahradě jen ty slabí větvičky a pálit nesmíme.

ach jo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 17.4.2009 13:00

Předpokládám, že řeč je o typu drtiče s rychle rotující řeznou hlavou.  To "žužlání" tenčích větviček nemusí být průsobeno jenom tupým nožem, ale i moc velkou vůlí mezi nožem a protikusem v násypce. 
Uvádí se, že levnější plastové typy z hobbymarketů maj tuhle mezeru dost velkou.  Já mám třeba celokovového Sharka (Varez), tam je možné vůli přesně vymezit pomocí distančních podložek, které se vkládají pod rotující kotouč. (Moc jsem si s tím nikdy nehrál, třeba ovocné větvě a větvičky to drtí perfektně, problém je tenké březové proutí  - zpravidla bývá nasekáno na kousky do 10 cm délky).

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.5 (?), 17.4.2009 18:00

děkuji všem za odpovědi a holt budu muset sám něco najít.já to potřebuji jen rozdrtit a dát na kompost.naostřeno mám fut, ale je tam opravdo asi veká mezera juknu na to,

díky jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.5 (?), 17.4.2009 18:05

brousím, ale je to málo platný ty slabí tam projedou a nic. nebo se to tam nachumlá a škytne a jen čistím a čistím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.166 (?), 19.4.2009 6:46

Na mojom drtici prechadzaju konare medzi nozmi a hlinikovou deskou, ktorej vzdialenost sa da zboku srobom prisunut alebo oddialit od rezneho kola.Nermam problem ani z brezovym prutim.Miroslav K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika