Čím desinfikujete nářadí?



host - 70.58 (?) 
2.3.2019 13:47, zobrazeno: 4890x

Vrtá mně hlavou čistota nářadí. Mám na zahradě starší stromy, některé byly napadeny houbou, i nové stromky. Chci zabránit přenosu chorob.

Už se tu vícekrát objevilo, že nářadí je dobré desinfikovat. Např. zde.

Ale jak? Co používáte? děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.18 (?), 2.3.2019 13:57
Viď foto. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.16 (?), 2.3.2019 14:29

Téměř 40 roků úžívám na dezinfekci nůžek a nožů silnější roztok hypermanganu.  Byla o tom zmínka v tehdejším časopise Receptář.Roztok :  Na špičku nože hypermangan +cca 5 lžic vody a prstem důkladně otřu celou řeznou část. Zahnědlý prst se po několika dnech ztratí

Před asi 10 roky mi ve sklepě jedna z dřevěných desek a kousek zdi byla napadena dřevomorkou. Deska byla spálena a místo -podlaha a zeď postříkáno rovněž silnějším hypermanganem. Do současnosti se žádná plíseň  neobjevila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.234 (?), 3.3.2019 10:28

Ja som doteraz používal technický lieh, ale pocitovo mi vadila denaturačná prímes petroleja/benzínu, tak som sa rozhodol tento rok vyskúšať izopropylalkohol, ktorý, okrem toho, že je bez prímesí, sa dá kúpiť 99,8% (technický lieh len okolo 90-95%). Cena 4,50 eur/liter. Mal by byť veľmi dobrý na čistenie, ale možno nie úplne na dezinfekciu. Možno vyskúšam aj ten peroxid vodíka, ktorý je jednou z účinných látok dezinfekčného prípravku uvedeného p. Hlavatým.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.58 (?), 4.3.2019 11:29

Děkuji všem za rady a zkušenosti. Ten přípravek Sano Garden jse našel pouze na SK, v čských e-shopech ne. Ale naštěstí posílají i do Čech. Marně jsem ho hledal v OBI.  Český distributor jen velké kanistry.

Hypermangan ani líh (izopropylalkohol) mně nenapadl,  taky mohu vyzkoušet. Koneckonců byšlo vše, co dezinfikuje tělo, jen jsem se bál, alby třeba po Septonexu pila nezrazavěla.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.61 (?), 4.3.2019 17:10

Používám alkoholovou desinfekci z nemocnice, mají ji tam na každé chodbě. Ne že bych odčerpával tam, slušně jsem požádal o 2 deci sestřičku a ta mi ji věnovala. Používám jen na nůžky a nože.

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika