broušení kosy



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 198.86 (?) 
23.4.2008 15:53, zobrazeno: 86164x

našla jsem na chalupě starou kosu se železným držadlem ..jak se to brousí?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 23.4.2008 20:56

To si raději nechte ukázat. Napřed by bylo dobré ji vyklepat - bylo tu na to téma několik pěkných příspěvků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 23.4.2008 22:43

tomu držadlu se říká kosiště a železné asi nebude. Měl jsem kdysi duralové a nic moc. Dřevo je dřevo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.15 (?), 24.4.2008 7:02

Vážený pane existuje i železné (ocelové) kosiště a mívávalo dřevěné ručky které se daly přesunout do vhodnější polohy.Jako malý kluk jsem s takto sestavenou kosou chodil na trávu pro králíky.Byla pevná a těžká na delší práci nic moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 24.4.2008 7:47

Vzdávám se přesile a souhlasím s tím, že paní má opravdu ocel. kosiště. Omlouvám se za můj předchozí odmítavý příspěvek, ale nedovedl jsem si představit jediný důvod, proč by někdo používal ocelová kosiště... jedině snad kulturista v rámci tréninku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 24.4.2008 7:52

Jedině snad, že se nezlomilo, když se špička zabodla do paty kmene stromu - to se mi párkrát stalo.  Na trojí mávnutí kosou pro králíky snad, jinak se připojuji k názoru, že ke kose patří dřevěné kosiště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.5 (?), 24.4.2008 9:46

Zdravím vespolek,

pak ještě existuje něco jako zmenšená (asi 40 cm)kosa, která je navařena na asi půlmetrovém rovném ocelovém nosníčku zakončeném dřevěným držadlem.Používá se "jednoruč" stejně jako srp, ale je to kosa.Co se týče naklepávání a broušení je stejné jako u velké kosy.Máme to doma jako funkční "památku",jinak na trávu pro králíky chodíme s normální kosou s dřevěným kosištěm.MŘ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.170 (?), 25.5.2008 21:27
Ty krátké kosy se používaly třeba v lese, na sečení trávy mezi stromy. Myslím že to býval dovoz (aspoň některé) ze SSSR.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.123 (?), 11.6.2010 11:46
Tu kterou vy mysléte tak té se říká lesnická. Je masivnější a krátká. Paní měla na mysli takzvaný kososrp. Obojí se dodnes prodává...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.117 (?), 8.5.2009 22:59

Ano, také máme celoželeznou kosu, je to otřes, ale seče to.

VBK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika